Barre Concept

Objevte s námi novinky ve fitness

Sport / 18.11.2013

Chcete si zacvičit, zkusit něco nového, ale neorientujete se v široké nabídce fitness center? Pojďte s námi zjistit, která novinka vás bude bavit.

Každý rok se objevují nové a novější druhy cvičení. Většinou kombinují již několik vzniklých a snaží se je tímto způsobem zatraktivnit. Sledovat všechny je téměř nemožné. Přinášíme vám přehled několika z nich, které u nás zatím nejsou příliš známé, ale dá se očekávat, že se brzy zařadí mezi žádané novinky.

Barre Concept

Tréninkový program obsahuje prvky pilates, jógy a cviků na zlepšení rovnováhy. Zacvičíte si u baletní tyče a posílíte především problémové partie. Cvičením zformujete břicho, nohy, paže i zadeček. Oceníte také správné baletní držení těla. Věnovat se mu může každý. Věk ani kondice není překážkou. Ačkoli ho v tuzemských fitness centrech zatím nenajdete, určitě nebudete čekat dlouho. Pokud chcete vědět víc, můžete navštívit stránku barre-concept.com.

Piloxing

Baví vás box, pilates i tanec? Pak je pro vás piloxing tou správnou aktivitou, neboť právě jejich prvky kombinuje. Duchovní matka tohoto konceptu je švédská tanečnice a fitness trenérka Viveca Jensen. Ve formě se tímto způsobem udržují i hollywoodské hvězdy jako Kirsten Dunst či Hilary Duff. Piloxing je zábavná forma cvičení, při kterém si protáhnete celé tělo. Zlepšuje fyzickou kondici, krevní oběh, zpěvňuje svaly a navozuje dobrou náladu. Pokud jste připraveni vnímat se jako silní a přitažliví lidé, je tu pro vás. Více na piloxing.com. U nás můžete prozatím navštěvovat lekce taeba, které kombinuje aerobní cvičení, balet a bojové umění.

Balance swing

Cvičení na trampolínách, které se opírá o elementy tradiční čínské medicíny, koloběh jin a jang a střídání ročních období. Posílíte kosti, klouby, svaly a oblast pánve. Dále také podpoříte látkové výměny a spalování tuků. Vhodný je i ke zlepšení imunity a krevního oběhu. Zmírňuje výskyt „pomerančové kůže“ a celkově dokáže uvolnit tělo a mysl . Cvičit může opravdu každý, neboť je tato aktivita citlivá ke kloubům. Pokud ovládáte němčinu, můžete se více informací dozvědět na balance-swing.de. V České republice se mu podobají tzv. trampolínky (někdy pod označením jumping).

SH’BAM

Jedná se o novinku novozélandské společnosti Les Mills, která proslula tréninkovými koncepty založenými na rytmu. Motto zní: „Dance it out!“ Zatančíte si za zvuku hudebních hitů. Sestava, jejíž choreografe se mění každé tři měsíce, obsahuje jednoduché kroky. Ty by měl zvládnout i absolutní začátečník. Program je však vhodný i pro znalce fitness. Tempo cvičení se střídá, zatančíte si tedy jak ve vysokém, tak klidnějším. Pokud chcete spálit tuk, zpevnit tělo či zlepšit vaši koordinaci těla a fyzičku, je pro vás tento tanec pravý. Další informace najdete na lesmills.com

Hot hula

Nový druh cvičení představila fitness trenérka Anna-Rita Sloss, která se inspirovala známým havajským tancem. Při tanci se nohy pohybují v rytmu reggae a provádí určité kroky za doprovodu bubnů. Jiné části těla zatím vypráví příběh. Při hot hula dochází k aktivní práci boků, takže posílíte pas a hýžďové svaly. Intenzitu cvičení si každý určí sám, zapojit se tedy mohou i lidé s nadváhou. Čím rychlejší tempo zvolíte, tím bude mít aktivita lepší účinky na váš krevní oběh a shodíte více kalorií. Podrobněji na anna-rita.com.

Zaujal vás některý z nových druhů cvičení? Chtěli byste si ho vyzkoušet, nebo jste již takovou možnost někde měli? Napište nám o tom.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com (upraveno)

Monika Hrušková

Monika Hrušková

Studentka žurnalistiky, fotbalový maniak, seriálový závislák, hudební fanda a především velký jedlík. Miluje pohlednice, gramofonové desky a ráda si čte klasické knížky, protože ji baví obracet stránky. Životní motto: Den se střídá s nocí, úspěch s neúspěchem, radost se smutkem a láska s nenávistí, ale nejde-li o život, jde o ho*no.

Zanechte komentář