Giveaway of the Day – stahujte profesionální software zdarma

Technologie / 11.12.2012

Autor:

Potřebujete profesionální nástroj na úpravu svých fotografií nebo videí, vypalování, správu systému a další činnosti? Rádi byste jej získali legálně a navíc za něj neutratili ani korunu?

Jde to snadněji, než byste možná čekali. Pro osobní použití vám právě takovou možnost nabízí web Giveaway of the Day. Chce to jen špetku trpělivosti.

Logo webu

Logo webu

Giveaway of the Day je služba, která na svém webu každý den nabízí ke stažení plně funkční profesionální verzi nějakého (leckdy i velmi populárního) počítačového programu úplně zadarmo. Nemusíte se nikde registrovat ani vyplňovat jakékoliv údaje. Prostě jen otevřete stránku, zjistíte, jaká aplikace je daný den v nabídce, kliknete na odkaz ke stažení a za pár minut se již můžete těšit z nového přírůstku ve svém počítači.

Měli byste vědět

Pokud čekáte na nějaký háček, jeden by tu přeci jen byl, nicméně pro většinu uživatelů nikterak zásadní. Tedy pokud jste ochotni oželet takové věci, jako je technická podpora nebo aktualizace na novější verzi (v nabídce jsou totiž většinou aplikace verzí starších), což ale většinou není až tak velký problém.

Další podmínkou je to, že na stažení a instalaci (a tím pádem také aktivaci) aplikace máte pevně dané časové období, zpravidla 1-2 dny (v závislosti na všeobecné popularitě daného softwaru). Je důležité stáhnout nabízenou aplikaci co nejdříve, neboť archiv webu obsahuje pouze přehled aplikací, které byly v minulosti v nabídce, nikoliv ale již možnost jejich dodatečného stažení. A pokud si aplikaci sice stáhnete, ale nenainstalujete ji v požadovaném období, ztrácíte možnost aktivace své licence a k užívání vám tak zbude pouze demoverze.

Čas zbývající do konce platnosti nabídky je vždy uveden na stránce pro stažení aplikace, kde rovněž najdete veškeré další informace týkající se instalace a aktivace. Tyto informace jsou uvedeny i v textovém souboru uvnitř staženého zip archivu.

A proč jsme vlastně na začátku článku psali o trpělivosti? Odpověď je jednoduchá – nikde se nedozvíte, jaké aplikace budou v nabídce v budoucnu. O to více však potom můžete být nabídkou překvapeni (nedávno se do ní dostalo například české Zoner Photo Studio 14).  A proto, aby vám žádná nabízená aplikace neunikla, doporučujeme stránku sledovat na Twitteru.

  • přímé stahování bez nutnosti registrace a vyplňování údajů
  • profesionální, plně funkční a časově neomezená verze aplikace
  • časově omezená možnost stažení a aktivace
  • ztráta nároku na bezplatnou technickou podporu a aktualizace

Zdroje obrázků: StockVaultGiveaway of the Day

David Eršil

David Eršil

Vystudovaný počítačový grafik se závislostí na internetu a moderních technologiích, momentálním zaměstnáním například vývojář mobilních aplikací pro operační systémy Android a Windows 8 Metro. Vášnivý cestovatel, cyklista, fotograf a příležitostný psavec jednadvacáté generace. --Máte námět na článek? Napište mi na david.ersil@generace21.cz.

Zanechte komentář