Třídění je hra

V obraze / 29.10.2013

3Ď – slovní hříčka, která je ústředním motivem kampaně, jež vede obyvatele Ostravy k třídění odpadu.

Trička UAX, vyrobena speciálně pro akci 3Ď! Zdroj: OZO Ostrava

Trička UAX, vyrobena speciálně pro akci 3Ď!
Zdroj: OZO Ostrava

Odpadová společnost OZO Ostrava ve spolupráci s městem připravila pro občany na měsíce září a říjen akci nesoucí název 3Ď! Její hlavní součástí je zábavná a naučná hra, určená všem věkovým kategoriím. Odměnou pro úspěšné hráče bude tričko UAX, vyrobené speciálně pro tuto akci, ale i mnoho dalších věcných cen.

Spolupráce společnosti OZO a města Ostravy není žádnou novinkou. Separaci odpadu mezi občany společně dlouhodobě propagují. Výsledkem jejich činnosti je to, že se třídění postupně stává pro obyvatele města samozřejmou součástí života.

„V Ostravě v současnosti existuje 1437 stanovišť k třídění odpadu a takzvaná separační hnízda mohou Ostravané najít prakticky na každém rohu,“ říká ředitel odpadové společnosti OZO Ostrava Karel Belda. V loňském roce dokonce roznášely třídílné sety tašek na třídění odpadu a to přímo do domácností občanů. Tato kampaň měla velký úspěch i u těch, kteří původně odpad netřídili.

„Hlavním smyslem třídění,“ zdůrazňuje Karel Belda, „ale samozřejmě zůstává ochrana přírodních zdrojů a také ekonomický přínos, který městu pomáhá udržovat poplatky za odpady na nízké úrovni.“

Cílem kampaně 3Ď je jednak připomenout zásady třídění odpadu, ale také posílit v Ostravanech vztah k městu, jeho kultuře, historii a životnímu prostředí. Součástí je totiž zábavná hra, která nutí obyvatele si o městu nejprve něco zjistit a poté vyjít do ulic a hledat.

Zdroj: OZO Ostrava

Tajná schránka ukrývající tričko UAX
Zdroj: OZO Ostrava

„Na sto zajímavých místech v Ostravě, která jsou veřejně přístupná, jsme totiž ukryli schránky ukrývající originální tričko UAX s nápisem 3Ď. Trička UAX 3Ď jsou žlutá, zelená a modrá – mají barvy kontejnerů na třídění odpadu. Ten, kdo však najde jedinou schránku s červeným tričkem, bude absolutním vítězem celé hry a získá netbook,“ vysvětluje tisková mluvčí OZO Ostrava Vladimíra Karasová.

Tím to ale nekončí. Nalezená trička znamenají pro všechny nálezce vstupenku na závěrečnou párty, kde v rámci losování mohou vyhrát mnoho dalších zajímavých cen, jako například 3D domácí kino, digitální fotoaparát, tablet či MP5.

Veškeré informace o kampani jsou pro veřejnost dostupné hlavně na webových stránkách a na facebooku OZO Ostrava.

Jen tak dál, Ostravo!

Zdroj perexové fotografie: Renato Cardoso, sxc.hu

Gabriela Nováková

Gabriela Nováková

Bylo by dobré změnit svět.

Zanechte komentář