Nová deska Paula McCartneyho navazuje na tvorbu Beatles

Hudba Kultura / 29.10.2013

Autor:

Jeden ze dvou žijících „Brouků”, Paul McCartney, přichází po šesti letech s novou deskou. Ačkoli navazuje na jeho dřívější tvorbu, nechce pouze kopírovat minulost.

New je již šestnácté studiové album Paula McCartneyho. Vyšlo 14. srpna a obsahuje dvanáct skladeb, které podle slov autora hudebně i atmosférou navazují na Beatles, Wings a jeho sólovou tvorbu. Mají prý vyjadřovat radost ze života.

„Prožívám velmi šťastné období, mám novou ženu. Dělat nové album mě opravdu bavilo,“ řekl McCartney stanici BBC. Dodal také, že je pro něj dobré být opět ve studiu, pracovat na novém materiálu se skvělými producenty a hlavně se u toho dobře pobavit.

Minulý rok McCartney natočil desku Kisses on the Bottom, která je mixem popových a jazzových skladeb, na kterých McCartney vyrůstal. New je tak prvním autorským albem, které vydal od roku 2007.

Zdroj perexové fotografie: prettymuchamazing.com

Zdroj videa: oficiální profil interpreta

Libor Mališ

Libor Mališ

Student žurnalistiky a anglické filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, klávesák ve skupině Neutral, milovník dobré literatury, filmu, hudby všeho druhu a fanoušek Arsenal FC.

Zanechte komentář