Dvojnásobná radost z nákupů značky THAO

Krása a móda / 27.10.2013

Nákupem na THAO uděláte radost sobě i ostatním – podílejte se na příznivějších podmínkách nepálských žen a dětí.

V nynější době se s tím setkáváme často. Charity, neziskové organizace a další instituce se podílejí na výrobě materiálních výrobků, které pak prodávají a utržené peníze jsou využity ke konkrétním potřebám těchto institucí. I když jde o maličkost za pár korun, spousta z nás má pak dobrý pocit, že se alespoň z části podílíme na dobročinnosti.

Jenže co takové spojení dvou atraktivních slov: móda a dobročinnost? A ještě upřesníme: kvalitní móda ruční výroby a nezisková organizace? Řeč je o značce THAO. V internetovém obchodě (www.thao.cz) najdete nejen oblečení, ale také doplňky jako šátky, šperky, kabelky atd., případně si zde můžete objednat i čaje a byliny. Veškeré zboží se vyrábí v Nepálu a v Indii a jedná se, jak již bylo zmíněno, o ruční práci.

THAO

Zboží je kvalitní ruční výroba. Zdroj: thao.cz

Máte rádi originalitu? THAO vám ji nabízí. Do každého kousku oblečení či doplňku je vtištěn charakter právě toho umělce, který ho vytvořil. Pokud se rádi pyšníte něčím, co nikdo jiný nemá, je dost pravděpodobné, že tyto výrobky vám to poskytnou. Jsou totiž vyráběny na zakázku a pouze v limitovaných kolekcích. Odpůrcům „umělin“ a milovníkům přírodních materiálů by mělo zboží také vyhovět, THAO totiž preferuje kvalitní a přírodní materiály, jako jsou kůže, vlna, dřevo atd.

Nákupem na thao.cz pomáháte nepálským ženám a dětem.

thao.cz

Thao.cz nabízí krásné doplňky. Zdroj: thao.cz

Se značkou THAO se pojí obdivuhodný příběh. Novinářka Michaela Košťálová, která strávila půl roku v zapomenuté nepálské vesničce, kde vyučovala v tamní škole děti angličtinu, založila před třemi lety na základě zkušeností nabytých v jedné z nejchudších zemí světa občanské sdružení Nepálčata. Tato nezisková organizace „zprostředkovává kvalitní vzdělání dětem, které by jinak byly odsouzeny k životu o rýži a vodě, točícím se jen kolem nekonečné práce na poli.“ (Michaela Košťálová)

Kromě podpory vzdělávání dětí se organizace zaměřuje i na dospělé. Pomáhá nepálským výrobcům, jejichž zboží si můžete zakoupit právě na THAO.cz. Většina lidí v Nepálu žije pouze z toho, co si sama vypěstuje. Cílem organizace je dát lidem práci, čímž jsou vedeni k samostatnosti, zvyšuje se jejich šance na kvalitnější život a nemusí být závislí na západních charitách. Pro více informací o organizaci navštivte stránku http://www.nepalcata.cz/.

Ačkoliv není otázka, co je drahé a co není, na místě, poněvadž tento postoj je vždy subjektivní, o nepálských výrobcích lze konstatovat přeci jen něco, co vyplývá z předchozího odstavce. „To, co pro nás znamená „pár korun“, je v Nepálu celé jmění. Každým nákupem děláte dobrý skutek.“ zakladatelka neziskovky Nepálčata Michaela „Mysha“ Košťálová  

Na internetových stránkách thao.cz si můžete zboží zakoupit a přispět tak k lepšímu životu dospělých a ke změně osudu dětí v Nepálu.

Setkali jste se už někdy s něčím podobným a sami přispěli? 

Zdroj perexové fotografie: thao.cz

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář