Indická čajová plantáž

Cestujme s chutí čaje za poznáním!

Cestování / 10.11.2013

Indie je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů Asie. Důvody k její návštěvě se různí – my se vydáme na světoznámé indické čajové plantáže.

Na jihozápadě Asie se nachází obrovský stát s více než miliardou obyvatel. Tento stát nepatří mezi ty nejčistší, nejbezpečnější a ani nejklidnější na světě, přesto ročně přiláká kolem šesti milionů turistů. Není se čemu divit, bavíme se totiž o státu, který je opravdu nesmírně bohatý na historické a kulturní památky a samozřejmě je hlavní domovinou hinduismu, což v návštěvnosti také hraje svou roli. Tím se ovšem v následujícím článku nebudeme zabývat, naše pozornost bude patřit konkrétnímu přírodnímu zdroji, jenž si pro svou vysokou kvalitu a hodnotu vydobyl své místo na burze a má své zastánce jak mezi odborníky, tak mezi laiky.

Jen pro představu: ročně se v Indii vyprodukuje více než 850 milionů kilogramů čaje a práce na plantážích zaměstnává kolem milionu lidí.

Pěstování čaje je dlouhodobě významnou složkou indického zemědělství, a to navzdory tomu, že na založení této významné tradice se velkou měrou podíleli Britové. V 19. století se právě Britové, pod jejichž koloniální nadvládou Indie tehdy byla, rozhodli, že zde jsou příhodné podmínky pro pěstování čaje pro britský trh. Za tímto účelem zkultivovali rozsáhlé oblasti v Asámu, severním Bengálsku a Darjeelingu a založili zde čajové plantáže, kterých je dnes v Indii dohromady na dvacet pět tisíc.

Darjeeling, čajová metropole

Na svahu můžeme vidět roztroušené domečky Darjeelingu a v pozadí Himaláje. Zdroj: Wikimedia Commons

Na svahu můžeme vidět roztroušené domečky Darjeelingu a v pozadí Himálaje.

Darjeeling (nebo též někdy v českých zdrojích uváděný jako Dárdžiling) je oblast v Západním Bengálsku na severovýchodě Indie. Jak městečko, tak téměř 50 tisíc akrů čajových plantáží, je ukryto pod zasněženými vrcholky mohutných Himalájí. Za hezkého počasí je odtud viditelná i nejvyšší hora světa Mt. Everest.

Díky velkým investicím z britské koloniální kasy se ve městě Darjeeling nachází mnoho původních budov vystavěných ve viktoriánském stylu. Ty v kombinaci s indickým orientálním stylem vtiskly městu nezaměnitelný ráz. Je škoda, že Indové o budovy nemají větší zájem – v současnosti řada z nich působí neudržovaně a zchátrale. Jako příklad budovy spjaté s oblastí a jejím významem stojí za návštěvu Klub Plantážníku (Planter’s Club).

Další zdejší atrakcí je železnice, kterou také vybudovali v 19. století Britové, tedy konkrétně spíš malý vláček, který po železnici jezdí. Původně sloužil k přepravě čajových lístků, dnes už tuto funkci zastávají kamiony. Nicméně jízda vláčkem je stále velmi žádaná převážně mezi turisty, kteří prahnou po zážitcích, protože vláček jede kolem osmi hodin trasu dlouhou osmdesát kilometrů. Během jízdy v horských úzkých serpentinách vlak překoná převýšení více než dva tisíce metrů.

Slavný vláček směřující do  Darjeelingu. Zdroj: Wikimedia Commons

Slavný vláček směřující do Darjeelingu.

Když jsme v Darjeelingu, nesmíme zapomenout na čaj! Samozřejmě největší množství turistů sem míří navštívit čajové plantáže a v některé z místních továren zhlédnout způsob zpracování čaje. Paradoxem Darjeelingu je, že ačkoli je to místo, kde se pěstuje jeden z nejkvalitnějších čajů na světě, pravděpodobně vám šálek čaje v některé z čajoven příliš lahodit nebude. Veškerý sklizený čaj totiž napřed putuje do Kalkaty, odkud se ty nejkvalitnější odrůdy posílají na světový trh a zpět přichází jen čaje nižší jakosti.

Assam

Sběračka čaje. Zdroj: Wikimedia Commons

Zkušený sběrač dokáže za den nasbírat až 37 kg čajových lístků.

Druhým nejpopulárnějším a i v Česku známým indickým čajem je Assam pěstovaný v jednom z nejchudších států východní Indie, Asámu. Čajovníkové plantáže se rozkládají na obou březích řeky Brahmaputry a dohromady jsou největší oblastí pěstování čajovníku na světě. Oblast leží v rámci Indie poměrně blízko Darjeelingu (pouze 193 km na jih), na hranicích s Myanmarem, Bangladéšem a Čínou.

Zatímco v Darjeelingu se pěstuje čínská odrůda čajovníku, v Asámu vyšlechtili vlastní asámskou. Tento rozdíl je v nápoji znatelný – zatímco Darjeeling je jemnější chuti a světlejší barvy, Assam je v obou případech výraznější. Možná i to je důvod, proč se asámský čaj nedováží do Evropy a USA až v tak velké míře jako výše zmíněný Darjeeling.

Tip Generace21: Připravte si svůj čaj jako profesionál.

Vydáte-li se do Asámu, mohlo by vás zaskočit, že zde neplatí standardní indický čas. Ještě za dob koloniální nadvlády Britové s ohledem na denní světlo a tudíž na vyšší efektivitu sklizně ustanovili, že v celém Asámu je o hodinu méně než v časovém pásmu pro celou Indii a Srí Lanku.

Proces zpracovávání čaje. zdroj: Wikimedia Commons

Proces zpracovávání čaje.

Asám a Darjeeling nejsou jedinými oblastmi Indie, kde se pěstuje čaj, ale těmi nejznámějšími jistě. Další čajovníkové plantáže se nachází například na jihu v pohoří Nilgiri, dále pak v Doars, Terai, Tamil Nadu, Arunáčal Pradéši a na mnoha dalších místech.

Zajímavé je, že Indové nemají ve zvyku popíjet čaj tak, jak si jej připravujeme my v Evropě, tedy ve variantách – černý, zelený, bílý a oolong. Nejčastěji si připravují čaj z černého granulátu, který následně dochucují velkým množstvím přísad a koření. Na závěr snad už jen prozradíme užitečnou informaci – zatoužíte-li po pravém indickém čaji přímo v Indii, nemusíte se bát jazykové bariéry, v hindi se totiž čaj řekne úplně stejně.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Zdroj všech fotografií v článku: Wikimedia Commons

Štítky

Alžběta Holková

Alžběta Holková

Nevím přesně co chci, ale jdu si za tím :-) Jakékoliv dotazy a připomínky mi můžete sdělit buď prostřednictvím komentářů nebo na alzbeta.holkova@generace21.cz .

Zanechte komentář