Antoines: Zpívat slovensky kvůli domácímu publiku je trapné

Hudba Kultura / 31.10.2013

Kapela s názvem Antoines je poměrně novou skupinou ze Slovenska. Nedávno vydala album, se kterým koncertuje i v Česku.

Indie rocková kapela Antoines oficiálně vznikla minulý rok. Některé pokusy o její založení jsou však již staršího data, kdy ještě frontman kapely Tomáš Zámožík žil v Anglii. V té době si psal některé věci takříkajíc do šuplíku. Pár nahrávek poslal do slovenských rádií a některá je přijala a zařadila do svého repertoáru. V současnosti kapelu tvoří ještě baskytarista Philippe Leforestier a bubeník Marek Gregor.

„Skutečná éra naší kapely Antoines začala asi před rokem a půl, když jsem se náhodou seznámil s Markem Gregorem ze skupiny Lavagance a změnili jsme one man band na rockovu kapelu,“ říká frontman Tomáš Zámožík. Později se ke kapele přidal baskytarista Philippe Leforestier. Kluci zastávají heslo do it yourself, takže co sami nezvládnou, nedělají. Výjimkou bylo natáčení videoklipu pro píseň I Think I Have No Wild Side, kdy kapele vypomáhal kameraman Rez Frames.

V dnešní době si interpreti často volí angličtinu jako jazyk, ve kterém budou zpívat, stejně to má i tato skupina. Připadá mi násilné a trapné cpát všude slovenštinu jen proto, abychom se zalíbili domácímu publiku,” pokračuje Zámožík. Když však zpěvák slovenské nebo české kapely zpívá v jiném jazyce, je to tak trochu sázka do loterie. Hodně záleží na přízvuku, aby výsledný dojem nevyzněl spíš trapně. Texty jsou silnou stránkou této kapely. Nejsou jen plytkou výplní do melodií, ale mají hlavu a patu. Antoines zpívají hlavně o životě, který má občas tendenci sklouznout do stereotypu.

Dalším z kladů této kapely jsou samotné melodie. Celé jejich album nese jistou hudební energii, která je téměř hmatatelná po celou dobu poslechu. Zarážející je však občasná podoba s některými zahraničními interprety jako jsou Muse nebo Paramore. Méně známé kapely rozhodně nemají zapotřebí kopírovat. Právě naopak, úspěch tkví v originalitě, která se dá považovat za zcela nezbytnou. 

Zdroj perexové fotografie: archiv kapely

Zdroj videa: youtube.com

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentář