Recenze zářijového ladyboxu

Krása a móda / 27.10.2013

Jako každý měsíc, tak i v září pro vás recenzujeme krabičku krásy. Jak obstála tentokrát?

Setkáváte se s Ladyboxem poprvé a nevíte, o co se jedná? Čtěte recenzi dubnového , květnového , červnového , červencového nebo srpnového čísla.

Zářijová edice Ladyboxu vítala v ČR značku dekorativní kosmetiky MUA – Make-Up Academy. A to bylo znát i v obsahu krabičky – pojďte ji s námi pomyslně rozbalit a nechejte se inspirovat!

produkty lb

Od MUA jste mohly vyzkoušet hned čtyři produkty v plném balení. Zdroj: Petra Krejčířová, Generace 21

Komunikace s firmou, personalizace, objednání a zaslání

K tomuto bodu nemám jako již tradičně co říct – tedy naprostá bezproblémovost a profesionální přístup. Nemám, co bych vytkla.

Balení a rozbalení

IMG_5361

Dno krabičky obsahuje přehled nejoblíbenějších produktů MUA a jejich ceny. Kvůli němu ji pravděpodobně nebudete moct využít jako vánoční dárkovou krabici. Zdroj: Petra Krejčířová, Generace 21

Ochranný obal zůstává stejný a plně funkční. Bohužel samotná krabička byla tentokrát vystlána černými „červíky“, kteří barví a práší, a je proto nutné je okamžitě vyhodit a všechny produkty důkladně otřít. Design krabičky obsahoval především informace o značce MUA a jejím uvedení na český trh.

Produkty

Dermacol Perfect Cleanser 2in1, 200 ml, 99 Kč

voda dermacol lb

Micelární voda slibuje dvojí účinek – odlíčení i čištění vaší pleti. Zdroj: Petra Krejčířová, Generace 21

Micelární čisticí a odličovací voda je určena pro mladou pleť a té mé poměrně vyhovuje. Tvář odlíčí spolehlivě, ale s řasenkou mnoho nezmůže. Citlivé oči by navíc mohla dráždit, je také velice silně parfémovaná. Neobsahuje parabeny.

Colgate Max White One Luminous zubní pasta, 75 ml, 85 Kč

IMG_5379

Zubní pasty v krabičkách krásy jsou někdy předmětem kritiky, mně ovšem nevadí a ráda je vyzkouším. Zdroj: Petra Krejčířová, Generace 21

Novinka od Colgate se vyznačuje vysokou pěnivostí, se kterou údajně čistí i těžko dostupná místa a zuby výrazně bělí. Onoho bělicího efektu jsem si bohužel nevšimla, po vyčištění ale v ústech zanechává výrazně silnější pocit svěžesti než jiné zubní pasty, které jsem vyzkoušela. Podle mého ale záleží spíše na kartáčku a technice čištění zubů, na zubní pastě svou ústní hygienu nestavím.

MUA Fashionista Flawless Primer, 35 ml, 399 Kč

IMG_5378

Pokud chcete, aby váš make-up držel celý den a celou noc, neváhejte použít nejdříve podkladovou bázi. Pozor ale na správně vyčištěnou pleť! Zdroj: Petra Krejčířová, Generace 21

S podkladovou bází pod make-up jsem se setkala vůbec poprvé, nikdy mne nenapadlo na pleť cíleně nanášet vrstvu silikonů, navíc make-up používám jen občas. Bázi jsem ale vyzkoušela a z výsledného efektu byla nadšená. Již zmíněné silikony ve složení (Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane…) utvoří z pleti nádherně hebkou a rovnoměrnou plochu, na kterou se make-up nanáší jedna báseň a drží skutečně mnohem déle. Ovšem na úkor kvality vaší pleti poté. Bázi můžete nanášet na skutečně čistou pleť, aby nezanášela póry a netvořila zanícení. Bez kvalitní pleťové čisticí vody a následné hydratace se tedy neobejdete.

MUA Trio Eyeshadow Innocence, plné balení, 109 Kč

IMG_5373

Trio očních stínů má sice krásné barvy, ale mizernou kvalitu. Zdroj: Petra Krejčířová, Generace 21

Oční stíny mají krásné, k sobě ladící barvy, běžně nositelné, slušící snad každým očím. Nanášejí se hůře kvůli odlišnému typu výroby (zapékání) a nejsou mnoho pigmentované. Třpytky během dne opadávají pod oči a stíny se slévají do jedné linky na horním víčku. Očními stíny se opět nelíčím každý den, takže mi tento produkt na občasné nalíčení na pár hodin večer stačí, ovšem náročnější uživatelky by mohly až urazit, nejsou příliš kvalitní.

Tip! Pro větší pigmentaci stínů je neváhejte lehce namočit, barvy budou intenzivnější.

MUA Kiss Proof Lip Stain, plné balení, 129 Kč

IMG_5371

Fix na rty se stává největším propadákem celého boxu. Zdroj: Petra Krejčířová, Generace 21

Fix na rty v odstínu Kissalicious mne neoslnil. Vlastně na něm nemám nic, co bych ohodnotila kladně, přijde mi prakticky vyschlý, barví jen lehce, a to i po mnohém přetírání. Neuvěřitelně silně chemicky voní, je to až nepříjemné. Dále si nesmíte během dne olíznout rty a už vůbec ne jíst, protože fix je velice hořký. Aplikace je obtížná a bolí, hrot je špičatý a s plochami si musíte vyhrát. Co se týče výsledného efektu, nestojí za moc. Kvůli špatné pigmentaci a těžké aplikaci flekatí a rty neuvěřitelně vysušuje. Složení nechci ani komentovat – snad všechny druhy parabenů, alkohol… Za mě tedy rozhodně ne!

MUA Gel Liner Underground, plné balení, 129 Kč

IMG_5370

Gelovým linkám naopak není co vytknout. Zdroj: Petra Krejčířová, Generace 21

Tento produkt mne naopak nadchnul. Linky jsou velice intenzivní, s přiloženým štětečkem nakreslíte jakkoli tenkou nebo naopak silnou linku, textura je jemná a po víčku příjemně klouže. Výdrž je několikahodinová, neobtiskávají se.

IMG_5384

Nyní si můžete prohlédnou všechny odstíny v praxi. Zleva: Oční stíny, gelové linky a fix na rty, vše MUA. Zdroj: Petra Krejčířová, Generace 21

Zhodnocení

Box plný MUA bych zařadila spíše do kategorie neurazí – nenadchne. Micelární vodu i Colgate zubní pastu budu ráda používat, ale nemám tendence si je koupit znovu. Z vyzkoušeného sortimentu MUA bych naopak rozhodně znovu sáhla po gelových linkách. S podkladovou bází jsem spokojená, ale nemám pro ni srovnání a používám ji jen výjimečně. Co se krabičky obecně týče, líbil se mi výběr produktů, který byl rozmanitý, díky čemuž jsme měly šanci vyzkoušet opravdu široké spektrum výrobků. Co se mi naopak nelíbilo, byl jinak krásný design potištěný zbytečnými reklamami. A co vy? Vyzkoušely jste zářijové vydání? Jaké byly vaše postřehy?

Pro více informací navštivte oficiální stránky či Ladybox na Facebooku. My firmě za zaslání děkujeme a vy se už teď můžete těšit na další recenzi!

Zdroj perexové fotografie: Petra Krejčířová, Generace 21

Petra Krejčířová

Student, nenapravitelný idealista, milovník umění a veškeré elegance starých časů.

Zanechte komentář