Sedněte si do měkkého

Design / 23.10.2013

Rozsednout si zmrzlinu, dortík nebo mnohdy i elektronické vybavení je nemilá příhoda, která nás může denně zaskočit. Se sedáky Woouf nemusíte mít žádné obavy!

Sedací pytle nebo vaky v dnešní době zdobí nejeden domov a popravdě nápad je to přímo brilantní! Pro milovníky odpolední či večerní siesty neexistuje snad lepší volba, než se zabořit do měkkého sedacího pytle, vzít si knížku a relaxovat. Tento typ „křesel“ se stal velkým boomem a je k dostání téměř kdekoliv na prodejnách, které se zaměřují na bytový nábytek a dekorace.

Kde se vzal, tu se vzal

I sedací pytle mají svoji historii, která nás zavádí do poloviny 60. let 20. století, kdy první uvedla na trh společnost Zanotta. Stalo se tak  v roce 1968. Sedací pytel nesl název Sacco a jeho původní konstrukce spočívala ve výplni vaku extrudovaným polystyrenem, který umožňoval příjemné posezení a snadné tvarování. Takovéto novinky jsou společností velmi vřele vítány a není divu, že si produkt oblíbili obzvláště mladí lidé. Nejvýznamnější posun přišel na přelomu 21. století, kdy se mnoho společností začalo zaměřovat výhradně na výrobu sedacích pytlů a vaků plněných polystyrenovými kuličkami. Materiál zůstal stejný, ale tvarově a na omak se stal výrazně odlišnou a vhodnější alternativou. Přihlédneme-li k faktu, že v posledních letech se velmi dobře rozvíjí chemický průmysl, který nám nabízí dostatek kvalitních, odolných a trvanlivých materiálů, staly se sedací pytle oblíbeným bytovým doplňkem celosvětové úrovně.

Sedací pytle k nakousnutí. Zdroj: woouf.com

Sedací pytle k nakousnutí. Zdroj: woouf.com

Revoluce s názvem Woouf

Klasické sedací pytle ale nejsou stěžejním tématem tohoto článku. Trh je ve skutečnosti nasycen obyčejnými střihy, tvary a barvami sedacích pytlů a nám se může zdát, že už nás nic nemůže překvapit. Dovolte nám vyvést vás z omylu. Na trhu se objevila společnost Woouf, která přináší originální výrobky s motivy, které snad ani nelze zaškatulkovat. Tato společnost se zrodila v Barceloně roku 2008 a jejím cílem, kterého se dodnes drží, je vyrábět originální výrobky, které odpovídají určitou kvalitou, funkčností a kreativitou.

Zajímavost

Společnost Woouf působí v různých projektech, kde své výrobky přetváří do takové formy, aby se staly tváří značek nebo i skupin. Jsou součástí několika kampaní ve spolupráci se značkou Adidas, Ellesse, Casio, Ray-Ban a s dalšími.

Tvary a velikosti sedáků jsou různé. Většinou tato firma vyrábí menší sedáky ve tvaru taburetu. Pokud máte rádi extravagantní styl a nebojíte se zariskovat s výběrem nábytku a dekorací, doporučujeme si domů pořídit taburet třeba ve tvaru koblihy nebo kornoutové zmrzliny. Úžasně oživí váš interiér a  milovníky jídla nasytí už samotný pohled na tento skvost.

Oživte si studovnu sedákem technického rázu. Zdroj: woouf.com

Oživte si studovnu sedákem technického rázu. Zdroj: woouf.com

Máte-li raději retro styl a elektroniku, zaměřte se na sedák ve tvaru gramofonu, rádia či zesilovače. Ve vaší pracovně či studovně budou tyto kousky přinášet pozitivní energii a kreativitu, která je nedílnou součástí učení. Nesmíte se bát vybočit z davu a pořídit si něco originálního, svět přece není jednotvárný a už vůbec ne design, který toho má hodně co nabídnout!

Podívejte si sami co všechno vám společnost Woouf může nabídnout.

Na výběr jsou i sedáky bez určitého tématu, které jednoduše vyzařují svou jedinečností a mnohdy mohou odrážet vaše zalíbení v některých věcech. Pořiďte si domů sedák ve tvaru tenisky, auta nebo dokonce i Rubikovy kostky!

Dejte najevo co vás baví a máte rádi. Zdroj: woouf.com

Dejte najevo co vás baví a máte rádi. Zdroj: woouf.com

Tohle je jenom malý výtah z toho co společnost nabízí. Na trh uvádí mnoho dalších vypolstrovaných výrobků, které mohou a nemusí být použity jako sedák. Můžete si pořídit i obraz ze stejného měkkého a tvarovacího materiálu, který připomíná komiksové kresby. Existují i celé řady setů, obzvláště pro hudebníky, od bubnů až po klavír. Cena se pohybuje přibližně od 99€ do 288€ (v českých korunách to odpovídá rozmezí od 2.550Kč do 7.400Kč). V tomto případě hodně záleží na velikosti sedacího pytle. V České republice takovéto sedáky budete hledat horko těžko, ale pokud budete sledovat nabídku e-shopů, které nabízí designový nábytek a dekorace, které nebývají běžně k sehnání, můžete na tyto sedací pytle jednoduše narazit a pořídit si je bez větších komplikací.

Teď už zbývá si odpovědět jedinou otázku: Jste natolik extravagantní a odhodlaní, abyste si takovýto kus nábytku pořídili do vlastního domu?

Zdroj perexové fotografie: woouf.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentářVaše názory

  • Kateřina Rubášová

    Úžasný, kde se dá u nás koupit?