Roxy se rozezní v rytmu electro swingu

Hudba Kultura / 18.10.2013

Autor:

Již zítra 19. 10. zažije pražský klub Roxy horečku sobotní noci. Na sedmdesátky však mohou návštěvníci zapomenout. Tentokrát se přenesou do 30. let.

Lesk a elegance kabaretů či tančíren 30. let, ty čekají na všechny, kdo tuto sobotu dorazí do pražského klubu Roxy. Po desáté hodině večerní tam startuje akce Electro Swing Fever. Na návštěvníky čeká bohatý program. Mohou se těšit na křest debutového CD české kapely Mydy Rabycad a také na několik DJů. Hudba není však to jediné, co lze od zítřejší akce očekávat. Mimo hlavní program je připraven i vedlejší. V předsálí klubu Roxy se budou promítat dobové animované filmy a grotesky. Je však připraven i workshop, kde se mohou návštěvníci naučit, jak vůbec na electro swing tančit.

Jak už název napovídá, electro swing spojuje tradiční prvky swingu a současnou taneční hudbu. Vznik tohoto žánru se datuje kolem roku 2000. Kromě nového zvuku s sebou electro swing přináší i obnovený zájem o burlesque a mimo jiné tento hudební styl zazněl i na soundtracku filmu Velký Gatsby z letošního roku.

Odkaz na Electro Swing Fever: https://www.facebook.com/events/603361309716301

Zdroj perexové fotografie: Electro Swing Bohemia

Generace21

Generace21

Zanechte komentář