5 filmů na podzimní lenošení

Film / 21.10.2013

Přinášíme vám tipy na nejoblíbenější lenošící filmy naší redakce. Nedejte šanci podzimním depresím! 

Všichni to známe. Podzimní dny jsou stále kratší a kratší. Sluníčko někdy rezignuje. Máme náladu pod psa… a to je právě ten správný čas na super film. Nechcete přece upadat do podzimních depresí! Romantika? Komedie? Motivační film pro osobní rozvoj? Co preferujete vy?  Vybrali jsme the best of naší redakce.

Pohodička v posteli. Zdroj: foter.com

Pohodička v posteli. Zdroj: foter.com

Deníky Bridget Jonesové

Film, který patří mezi klasiku oblíbených filmů mnoha žen. Naše redakce není výjimkou. Ať už se vcítíte do role hlavní hrdinky, nebo sami něco podobného prožíváte, film vás dokáže pobavit a rozbrečet zároveň. Film je  vhodný pro všechny, kteří spolu s Bridget čekají na happyendy, ale také pro utkvělé feministky a odpůrkyně mužů. Věřím tomu, že i pánové by se  při tomto filmu mohli pobavit!

Tip redakce: Uvařte si něco dobrého, zachumlejte se do peřin a pusťte váš oblíbený film. Podzimní chmury nebudou mít ani šanci zaútočit!

Forrest Gump

Klasika, která na našem top listu nesmí chybět. Proč?

Protože to je prostě klasika a ideální šťastný konec – ne úplně dokonalý, takže uvěřitelný, řekla redaktorka Katka.

No schválně! Kolikrát v životě jste viděli Forresta vy? Ani jednou? Nevěřím! Tento film je plný mouder. Znáte třeba tahle?

  • „Máma vždycky říkala, že zázraky se dějí každý den. Někdo tomu nevěří, přesto je to tak!“
  • „Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš.“
  • „Máma říkala, že člověk musí odložit minulost a pak zase může jít dál.“
  • „Máma říkala, že člověk má mít jen tolik, co potřebuje. A zbytek je jen na vychloubání.“

Mikulášovy patálie

Ideální film na rozptýlení. Další z těch filmů, které se prostě nikdy neohrají. Zasmějte se příběhům malého chlapce. Možná i vy jste v dětství propadli knižní podobě. Zaručeně vás pobaví dětská bezprostřednost.

Film začíná a končí slohovým cvičením na téma „čím budu, až budu velký“. Díky němu se hlavní postavy představí těm, kteří doposud o příbězích Goscinnyho a Sempého neslyšeli, ale zároveň navnadí ty, kteří je znají takřka nazpaměť. Skvělé herecké obsazení, místo i čas děje.

Friends with benefits

Žádné závazky, žádná láska, žádná společná budoucnost, prostě sex! Tak zní  motto kamarádství s výhodami. O tom, jak takový vztah funguje a že se to občas může vymknout kontrole, se můžete přesvědčit právě ve filmu s českým překladem Kamarád taky rád.

Příjemné herecké obsazení, skvělá komedie se spoustou okamžiků, kdy se budete smíchy popadat za břicho. Trocha romantiky, mnoho smíchu… to pravé ořechové pro podzimní pohodičku na doma.

Tohle přátelství má svá pravidla. Zdroj:

Tohle přátelství má svá pravidla. Zdroj: magicbox.cz

Tajemství

Něco málo pro vyznavače pozitivní energie!  Dokument Australanky Rhondy Byrne je založen na zkušenostech účinkujících psychologů a „učitelů úspěchu“, kteří se osobně před natáčením neznali a každý z nich působil samostatně. Film, který řadíme k dokumentům pro osobní rozvoj, jehož hlavní myšlenkou je ono tajemství, které spočívá v tom, že pozitivní lidé přitahují pozitivní události, podle mě patří do našeho top listu. Jaká další tajemství zůstávají lidem neodhalena? Mě osobně vždy donutí k zamyšlení se nad svým životem a taky nad tím, co dělám špatně a jak bych mohla lépe vykročit za svým cílem. Třeba nakopne správným směrem i vás!

Inspirovali jsme vás některým z těchto filmů? Který film máte nejraději vy?

Zdroj perexové fotografie: magicbox.cz

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentářVaše názory

  • sally

    Pěkně vybrané tipy. Deník Bridget Jones už jsme pěkně dlouho neviděla. Nejradši bych si teď ale pustila Lásku nebeskou, když už nám do Vánoc zbývají jen 2 měsíce. A kdo nebude v listopadu líný, tak může zajít na film do kina. Promítat se bude Lásky čas od stejného režiséra jako právě tyto 2 zmiňované filmy. Půjde o hledání té pravé lásky s dávkou britského humoru, takže příjemná kombinace.