Livie Kuchařová: Mám ráda temnější hudbu

Hudba Kultura / 4.11.2013

Livie Kuchařová (21) si začíná pomalu budovat pěveckou kariéru. Má pocit, že ji lidé přestávají vnímat jen jako sestru Miss World.

Livie Kuchařová se narodila 26. srpna 1992 v Opočně. Odmaturovala na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v oboru muzikál. V současnosti studuje Pražskou konzervatoř. Na jaře tohoto roku navázala spolupráci s hudebním nakladatelstvím PVP label. První vydaný singl nese název O nich. Její sestra Taťána Kuchařová se stala v roce 2006 Miss World.

V současnosti spolupracuješ s hudebním nakladatelstvím PVP label, které má ve svých řadách téměř samé rappery. Jak ses do něj dostala ty?
Oslovili mě právě rappeři MAAT. Chtěli, abych jim nazpívala refrén písně Až zhasnou světla. Pak už přirozeně vyplynulo i to, že bych u PVP labelu natočila desku.

Začínající interpreti nebo skupiny zpívají často v angličtině. Proč sis vybrala češtinu?
Jednoduše řečeno chci zpívat česky. Angličtina mě neláká. Jsem ráda, že jsem z ní odmaturovala a tím to hasne (smích).

A není to i kvůli tomu, že česká rádia raději hrají česky zpívající interprety?
Rádia mě stejně nehrají ani v češtině (smích). Do patnácti jsem posílala nahrávky. Dvě mi odpověděla, ale jediné, co mi přišlo, bylo: „Dobrý den, hrát vás nebudem. Nashledanou.“

Texty si píšeš sama?
Ano, píšu. Inspiruje mě sám život. Ale jelikož mi je 21, tak se samozřejmě zabývají především vztahy, což je podle mě přirozené. Je jasné, že s tímhle tématem nevyjdu celý život. Doufám, že budu mít i já jako osobnost nějaký vývoj a za dva roky dokážu napsat hlubší text.

Tvůj singl O nich lehce připomíná tvorbu Báry Basikové. Byl jí nějak ovlivněn?
Báru Basikovou mám ráda, možná mě to podvědomě ovlivnilo. Ale při vymýšlení mě to vůbec nenapadlo.

Takže sis složila i hudbu nebo jen vymyslela melodickou linku?
Jakmile dostanu instrumentální podklad, sama si vytvořím melodickou linku a text.

Text písně O nich je vcelku abstraktní. Bylo tvým záměrem, aby se nad ním posluchači zamysleli?
Upřímně se přiznám, že jsem vůbec nepřemýšlela nad tím, jestli to vyzní abstraktně, či konkrétně. Jsem ve fázi, kdy mám pocit, že potřebuji tvořit. K textu si zkrátka sednu a píšu.

Dalo by se tedy říct, že texty bereš na první dobrou a neuvažuješ nad tím, že někam by se spíš hodilo něco jiného?
Přesně tak, v tu chvíli ze mě mluví emoce. Ale vím, že časem to budu muset dělat jinak. Nebudu mít stále umělecké přetlaky, které bych ze sebe vychrlila. Budu se muset zdokonalovat a více přemýšlet. Třeba budu i hodiny sedět, tak, abych vyjádřila hezkými slovy to, co chci říct.

980127_261626077311664_285300486_o

Livie Kuchařová. Zdroj: Robin Puškáš

Je pro tebe přednější vydání desky nebo se chceš spíše soustředit na videoklipy?
S tím CD budu muset ještě trochu počkat. Někdy si myslíš, že ty věci jsou strašně super, ale po nějakém čase zjistíš, že zas tak super nejsou. Dám si ještě čas, nic mne netlačí. Chtěla bych zatím vydávat singly a točit k nim klipy.

Máš v plánu držet se podobného stylu, v jakém je tvůj první singl nebo chceš zabrousit do více žánrů?
To je otázka, jsem pořád ve vývoji. Jednou je to tak, podruhé jinak. Ale mně se obecně líbí temnější hudba nebo taková, která je něčím zvláštní.  Vyžívám se ve zvláštních melodiích, písničkách a rytmech. Stále v nich hledám něco hlubšího.

Takže v podobném duchu se ponese i album?
Zřejmě ano. Na CD mám vymyšlených zatím deset písniček, natočených je pět. Všechny jsou o vztazích, až na jednu. Teď zrovna budu vydávat singl i s klipem. Chtěla jsem napsat něco hrozně vážného. Přemýšlela jsem nad svým minulým vztahem a stále jsem to řešila. Pak jsem ale zjistila, že tragédie má velmi blízko ke komedii, a najednou mě ta písnička přišla celá vtipná. V klipu se patlám zmrzlinou a zpívám „už jsi dolízal“ (smích). Samozřejmě jsem využila toho, že český jazyk je plný dvojsmyslů. Takhle jsem si z vážné písničky začala dělat srandu, protože co jiného zbývá?

Plánuješ i spolupráci s nějakým interpretem mimo PVP label?
Zatím to v plánu nemám, s kluky jsem si sedla už na prvním natáčení.

Myslíš si, že tě lidé stále vnímají jako sestru Miss World nebo už to díky tvé začínající hudební kariéře opadává?
Už je to lepší. Samozřejmě k tomu přispělo i to, že jsem vydala ten singl. Ale myslím, že po písničce, kde zpívám „už jsi dolízal“, mě budou vnímat zase úplně jinak (smích).

Zdroj perexové fotografie: Robin Puškáš

Zdroj videa: youtube

Michael Švarc

Michael Švarc

Jsem bývalý student muzikálového herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V současnosti studuji Vyšší odbornou školu publicistiky. V Generaci21 zastávám post editora hudební sekce.

Zanechte komentář