Vlasy

Blond pomocí odbarvení: zkušenosti

Krása a móda / 25.10.2013

Na tmavou to jde jednoduše, ale co když chcete vaše čokoládové vlasy proměnit v záplavu zlata? Zkusila jsem to a výsledek? Pokračujte ve čtení.  

Když jsem poprvé zkoušela experimentovat s barvami, začínala jsem na své přírodní světle hnědé. Opravdu dodnes mám pocit, že moje původní barva mi nesluší. Nejprve jsem sahala po různých druzích přelivů, hlavně světlých, medových.

Až jednoho dne jsem se ráno vzbudila s pocitem, že bych mohla vyzkoušet něco tmavšího. Následně jsem tedy šla do tmavě hnědé barvy, která mi vydržela vlastně skoro pět let. Ale, jak už to bývá s nerozvážnostmi mládí, barva se mi přestala líbit. Přede mnou najednou stála jasná varianta. Odbarvení. Jak jsem na to šla a jak to dopadlo?

Odbarvení můžete provést buď sami doma nebo svěříte své vlásky do rukou odborníků. Někdo už má v odbarvování doma praxi a nakoupí si všechno tak, jak má. Riskuje tím ale naprosté zničení svých vlasů.

Vliv peroxidu musí být tak akorát, abyste si vlasy nespálili. Pokud to přeženete, můžete se se svými vlasy rozloučit. Já tedy raději svěřila vlasy do odborných rukou mé kadeřnice.

Odbarvené vlasy

Takto jsem dopadla po úplném obarvení. Je bohužel vidět, že vlasy nejsou zrovna ve formě.
Zdroj: Andrea Mikolášová, Generace 21

Nejprve jsme začaly odbarvováním melíry. Jenom podotknu, že celý proces zesvětlování trval několik měsíců (cca půl roku). Začátek byl celkem jednoduchý: pár blonďatých pramínků.

Po dvou měsících se síla blonďatých pramínků zvyšovala. Vlasy tak měly alespoň nějakou možnost se postupně dávat dohromady. Po poslední aplikaci už nebylo potřeba zesvětlovat melírky, takže nyní už je mým cílem jen barvu sjednotit. Jaký vliv mělo odbarvování na vlasy?

Gestil Wonder

Jedna z nejlepších masek, kterou jsem měla možnost vyzkoušet. Obsahuje výtažky z býčích žláz.
Zdroj: www.navlas.cz

Samozřejmě, že působení peroxidu není pro vlasy žádný balzám. Připravte se na hodně regenerace. Vlasy se z takového šoku potřebují nejdříve vzpamatovat, než je třeba vystavíte dalšímu barvení.

Doporučuji si zakoupit nejlépe přípravky s arganovým olejem. Na poškozené a suché vlasy nic lepšího ani nenajdete. Vlásky zahalte do regeneračních masek (např. maska Gestil Wonder) a olejů (např. Hedvábný olej od L´oréal). Samozřejmě záleží na míře poškození.

Hedvábný olej L´oréal

Tento olej se dá použít opravdu kdykoliv. Krásně voní a vlasy neumastí.
Zdroj: www.vlasta.cz

Pokud chcete odbarvovat, moje rada zní: přenechejte vlasy odborníkům. Ví, co si mohou dovolit a jak daleko v odbarvování zajít, aby vám vlasy nezničili.

Připravte se na fakt, že vlasům poté budete muset věnovat daleko větší péči, abyste jim opět vrátili lesk a zdraví. Ale nebojte se, vlasy mají úžasnou regenerační schopnost a i já sama na sobě pozoruji velké pokroky. Víckrát bych to ale zkoušet nechtěla.

Máte i vy nějakou zkušenost s odbarvováním? A jak dopadly vaše vlasy po takovém zásahu?

Zdroj perexové fotografie: www.photl.com

Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář