A chceme vůbec ta parkovací místa?

V obraze / 8.12.2012

Neuráží nás ta péče trochu? A vás, chlapi?

O parkovacích místech pro ženy, která se objevila u občerstvení Mc Donald´s, už toho bylo napsáno ažaž. Stačí se podívat na internet, a když pomineme zpravodajské servery, máme tu hned nespočetně názorů. A kdo se nejvíc rozčiluje? Muži! A já se jim nedivím.

Copak muže nemůže na parkovišti někdo přepadnout? Asi ne. On je vlastně soběstačný a vždy, a za každou cenu, dokáže násilníka přeprat. A pozor, tím nijak, opravu nijak, nechci muže urazit. Jde jen o logiku věci. Nechoďte na mě se statistikami, že častěji jsou přepadávány ženy, ano, ale pokud někdo čeká na opuštěném parkovišti, že někoho přepadne, možná je mu jedno, jestli jde žena nebo muž.

Další problém, který se tu okamžitě naskýtá je: A nenahrává to trochu právě tomu násilníkovi? Teď přesně ví, kde žena parkuje, stačí si tam jen počkat. A jestli si myslíte, že obsluha rychlého občerstvení bude ve střehu sledovat, jestli žena dojde do auta v pořádku, tak tomu vážně nevěřte.

Ale nejde jen o ta parkovací místa, předcházela tomu kupé ve vlaku, což je podle mě mnohem smysluplnější, protože pár nepříjemných zkušeností už z jízdy vlakem mám. A tomu zase předcházelo nařízení z EU o poměru zastoupení mužů a žen ve firmách. Jistě. Raději vyhodíme schopného muže, abychom přijali ženu, která se na pozici naprosto nehodí, protože všichni přijímají podle kritéria žena nebo muž. No to určitě. A jestli ano, tak to snad ta žena pozná z  pohovoru a myslíte, že by chtěla v takové firmě pracovat? Ne. Nikdo by nechtěl.

Ale pro mě osobně vyčleňování nás žen začalo něčím mnohem zásadnějším. Kindervajíčkem! Proč bychom měly mít svoje kindervajíčko? Navíc samozřejmě růžové. A kde je teda to překvapení? To, že všechny děti jsou na tom stejně? Vždyť i holky rády skládají skládačky a letadýlka.

Takže pozor. Přichází nová doba a generace se na to připravuje už od útlého věku růžovým vajíčkem. Ty jsi žena, Maruško. Až vyrosteš, budeš pracovat v manažerské firmě, učit se nemusíš, protože to místo musíš dostat ze zákona, ale neboj, dostaneš skvělé parkovací místo hned u vchodu. Větší nebude, přece tě nikdo nechce urazit!

zdroj úvodní fotografie: photl.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář