Novinky u Magic Boxu: It all started with a big bang!

Film / 17.10.2013

Šestnáctý říjen u Magic Boxu přináší hned čtyři novinky, kterými si je možno zpestřit podzimní šeď a zasmát se u sitcomu nebo si poslechnout trochu té hudby.

Začínáme hezky česky

Muzikál Carmen.  Zdroj: magicbox.cz

Muzikál Carmen.
Zdroj: magicbox.cz

Dá se prskat na ledasco – na české filmy, na českou hudbu, někdy i na české knížky. Ale české muzikály si alespoň ve většině případů stále drží vysokou úroveň a potěší oko každého hudbychtivého diváka. Samozřejmě, není to Broadway. Ale je to takové hezky česky příjemné. A proto všechny muzikofily jistě potěší fakt, že si mohou přímo k sobě do pokoje pozvat ohnivou Carmen v podání Lucie Bílé.

Pod premiéru muzikálu Carmen se podepsalo Hudební divadlo Karlín a nyní je oficiálně dán k dispozici všem, kteří divadlo příliš nemusí, ve formě DVD i Blu-ray, kde je možno zážitek vychutnávat dokonce ve 2D i 3D. Dílo inspirované Bizetovou operou na diváka chrlí vlny hudby Franka Wildhorna a Lucie Bílá zase jednou našla roli, která jí vyloženě sedí. Po jejím boku neméně září muzikálové stálice jako Václav Noid Bárta či Jiří Korn, ale i Peter Strenáčik nebo Pavla Břínková.

A oč se vlastně v Carmen jedná? Na začátku je policista José a jeho milovaná zbožná Katarína, dcera starosty, kteří se chtějí vzít. Život naivní mladé dvojice je narušen příjezdem cirkusu, jehož hlavní hvězdou není nikdo jiný než krásná a temperamentní Carmen, která láme mužská srdce na potkání. Netrvá to dlouho a má kolem prstu omotanou půlku města, včetně nevinného Josého. To se však nelíbí Garcíovi, majiteli cirkusu, který pro Carmenino kouzlo neváhá zabít. Španělské rytmy a vášnivá kombinace černé a červené na pozadí víru cirkusových barev vtáhnou každého do dění a nepustí ho až do poslední noty. Muzikál Carmen je zážitek, který by vám neměl ujít.

Provokovat lidi, to mě vždycky vzrušovalo

S Madonnou v posteli.  Zdroj: magicbox.cz

S Madonnou v posteli.
Zdroj: magicbox.cz

Carmen však není jedinou osudovou ženou v našem dnešním výčtu. V celovečerním filmu se vám na DVD a Blu-ray představí také největší hvězda popové hudby, Madonna. S Madonnou v posteli je vlastně dokument. Dokument o turné Blond Ambition, které se odehrálo v roce 1990. Název S Madonnou v posteli už sám o sobě naznačuje, že neuvidíme jen to, co běžní diváci, tedy obrovskou show přímo na pódiu, ale i to, co se odehrává v zákulisí, jak Madonna jedná se svými tanečníky, dalšími hvězdami, jak se vlastně takové turné buduje a co to stojí.

Hlavní hvězdou celého snímku je Madonna, jak jinak. A budete ji moci poznat v mnoha rolích a z mnoha úhlů pohledu. Protože tato jediná žena je nejen bezstarostná popová hvězda, miliardářka a modla mnohých, ale také neústupná podnikatelka, která si jde tvrdě za svým a ne vždy se přitom ohlíží na ostatní.

S Madonnou v posteli je záležitost asi spíše pro skalní fanoušky – běžný divák si užije záběry z koncertu, ale zákulisní problémy ho příliš neosloví. Na druhou stranu se jedná o zajímavou sondu do světa bohatých a slavných.

O jednom dobrém skutku

Pošli to dál.  Zdroj: magicbox.cz

Pošli to dál.
Zdroj: magicbox.cz

Pošli to dál je snímek o jednom velmi zajímavém školním projektu. Malý Trevor (Haley Joel Osment – Šestý smysl, A. I.: Umělá inteligence) dostane za domácí úkol vymyslet, jak by mohl svět kolem sebe změnit k lepšímu – tak, aby to fungovalo. A v čisté dětské mysli se zrodí geniální myšlenka, nijak komplikovaná. Sám najde tři osoby, kterým chce pomoci, vykonat pro ně něco hezkého. Na oplátku každý z nich také najde tři jedince a těm nějak pomůže. A dobré skutky se budou šířit dominovým efektem.

Trevorovi se však zdá, že se jeho nápad nevyvedl, protože nevidí kolem sebe žádné výsledky a ani jeho matku se mu nepodařilo „dohodit“ svému učiteli. Že jeho plán funguje si však na vlastní kůži ověří Chris Chandler, novinář, který v okamžiku, kdy přijde o auto, okamžitě získá nového jaguára od neznámého dárce. Že by mohla tak jednoduchá myšlenka skutečně změnit svět?

Pošli to dál (Pay It Forward) je velmi komorní záležitostí, v níž exceluje trojice herců – Kevin Spacey (Americká krása, Oko bere), Helen Hunt (Lepší už to nebude, Sezení) a výše zmíněný Osment v roli Trevora. Snímek rozhodně stojí za zhlédnutí a hlubší zamyšlení, protože v každém nechá tu vtíravou otázku – opravdu by stačil dobrý skutek k tomu, aby se svět změnil?

Math, science, history…

Teorie velkého třesku.  Zdroj: magicbox.cz

Teorie velkého třesku.
Zdroj: magicbox.cz

Jste fanoušky sitcomů? A sledujete Teorii velkého třesku (The Big Bang Theory)? Vlastně, kdo by povedenou partičku, vědce Sheldona, Leonarda, HowardaRaje a jejich více či méně vědecké přítelkyně Penny, BernadetteAmy, neznal. Každopádně jásejte, protože si šestou sérii můžete právě teď zakoupit na DVD, a to s několika bonusy. Dojde na analýzu Howardovy mise do vesmíru skutečnými astronauty, rozbor nejlepších momentů ve vztazích jednotlivých protagonistů nebo otázky a odpovědi tvůrců i samotných herců, které byly položeny a zodpovězeny na PaleyFestu 2013. Což samozřejmě není vše!

Výhodou DVD je možnost pustit si seriál v angličtině s českými titulky, ale také v němčině, pokud se chce člověk pobavit, nebo v češtině, pokud je líný číst. A samozřejmě, můžete si svůj oblíbený seriál pustit kdykoli. Big Bangová partička vám zvedne náladu za každého počasí.

Zdroj perexové fotografie: chicagonerds.com

Kateřina Stupková

Kateřina Stupková

Studentka žurnalistiky, filmová fanynka i knižní nadšenec, milovnice kávy, čokolády a horkého letního počasí, seriálů, návalů kreativity i prolenošených odpolední.

Zanechte komentář