Kuchyňské nádobí značky Green Gate

Green Gate – romantika ze severu

Design / 15.10.2013

Sháníte doplňky do svého bytu, které budou lahodit vašemu oku a ohromí návštěvy? Vsaďte na dánskou značku Green Gate.

Mohou za to trochu i foodblogeři , kteří mě svými fotografiemi přiváděli v úžas. Můj dech se tajil nejen nad zdánlivě obyčejným vývarem či pečeným kuřetem, ale také nad samotným talířem, miskou či sklenicí, kterou na fotografii použili. Všechno do sebe zapadalo a vypadalo to, jako kdyby se nejednalo jen o obyčejný babiččin koláč servírovaný na obyčejném talíři, kterých máme doma tucty, ale skoro o mistrovské dílo, které by nebylo od věci zarámovat a pověsit na zeď.

Není Green Gate jako Green Gate

Green Gate je také jedna z nejvýznamnější turistický atrakcí v Polském Gdaňsku. Se značkou ale podle dostupných informací nemá nic společného.

Na těch fotografiích se často objevovalo nádobí, které bylo snad více k nakousnutí, než samotný koláč. To byl pro mě impuls pídit se po značce. Odkud jen jsou ty misky s jemným květinovým vzorem? Nedlouho nato jsem zjistila, že se jedná o dánskou značku Green Gate, za níž stojí Mona a Jesper Christiansen. Psal se rok 1993 a manželé Christiansen se rozhodli, že se inspirují ručně malovanými francouzskými tapetami z konce devatenáctého století a založí firmu, které udělá z vaření slavnostní záležitost a z bytu místo, kam se budete rádi vracet. Výsledkem jsou hravé motivy, veselé barvy a něžné vzory, které nás zavedou na venkov, v němž hospodyňky nosí krásné zástěry a koláč pečou v keramické formě zdobené roztomilými puntíky.

Výrobky Green Gate ozdobí váš interiér.

Výrobky Green Gate ozdobí váš interiér.
Zdroj: Bella Rose

Značka Green Gate, která sídlí v kadaňské čtvrti Klampenborg, má každoročně dvě nové kolekce (na jaro-léto a podzim-zimu) plné porcelánového nádobí, sklenic, pečicích forem, papírových košíčků, konvic, plechových dóz či termosek. Kromě výrobků pro pečení a stolování, najdete v portfoliu značky Green Gate mimo jiné i svíčky, květináče, bytový textil, kosmetické taštičky a dekorace, se kterými dáte svému domovu punc severské romantiky.

Green Gate nádobí

I obyčejná chvíle na čaj může být výjimečná.
Zdroj: Bella Rose

Skandinávské značky vůbec mají u nás v České republice velký zástup fanoušků. Jednoduchost, funkčnost, elegance a přírodní materiály skandinávských tvůrců dělají z našich domovů harmonické místo. Kolik českých domácností i studentských kolejí má nábytek od švédské značky IKEA? Možná by v porovnání s nábytkem českých truhlářů a stolařů vyhrály. A jak jste na tom vy?

Zdroj perexové fotografie: Bella Rose

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář