Tipy a triky

Tipy a triky do každé kuchyně

Na talíři / 7.11.2013

Obohaťte své dosavadní znalosti v kuchyni o další tipy a triky. Vědomostí není nikdy dost a v kuchyni už vůbec ne.

Každý z nás alespoň jednou řešil situaci, co udělat s přesolenou polévkou nebo s karamelem připáleným v hrnci. Nejen z takovýchto situací vám pomůže našich pár nápadů a rad, ale také se dozvíte, jak udělat makovou náplň ještě lepší nebo jak vylepšit ovocné knedlíky.

Sladké pečení – hezky, poctivě a bez problémů

Jak na ovoce do bublaniny?

Abychom měli hezky vypadající bublaninu či jinou buchtu pečenou s ovocem, tak ovoce před pokladením na těsto obalíme lehce v mouce. Ovoce pak při pečení neklesne až ke dnu.

Chystáte se zavařovat?

Dejte si pozor, kdybyste dali horký džem či jinou dobrotu jen tak do sklenice, tak by vám mohla prasknout. Abychom tomu předešli, tak je buď dáme vymyté na 10 minut do středně vyhřáté trouby, nebo úplně stačí sklenice vymýt v horké vodě.

Zavařenina. Zdroj fotografie: artur84 www.freedigitalphotos.net

Zavařenina. Zdroj fotografie: artur84 www.freedigitalphotos.net

Potřebujete jen pár kapek citronu?

Pak tedy nemusíte rozkrajovat celý citron. Párátkem či jiným předmětem udělejte do citronu dírku a vymačkejte tolik kapek, kolik potřebujete. Poté jednoduše citron zabalte například do sáčku a uložte do lednice.

Také máte rádi vůni jablkového koláče?

Pokud ano a chcete, aby vůně byla ještě intenzivnější, tak stačí nakrájená jablka před pečením naložit v jablečném džusu či bílém víně.

Nebaví vás po každém uvaření pudinku dávat odmočit hrnec?

Tomu už je konec. Když nemáte speciální hrnec na pudink, tak hrnec před vařením pudinku vymažte důkladně máslem, hlavně dno.

Co se zbytky karamelu v hrnci?

Každý z nás, kdo už někdy dělal karamel, tak měl problém s kapičkami zaschlého karamelu v hrnci, které nešly dolu. Nastoupila hrubá síla, hodiny odmáčení a stále nic. A přitom je to tak jednoduché. Stačí hrnec naplnit vodou, postavit na sporák a vařit, dokud se kapičky karamelu neodstraní samy.

Máte rádi makovou náplň?

Jestli patříte k milovníkům makové náplně, ale přece jen by to chtělo nějak ozvláštnit, tak stačí do náplně přidat 2-3 lžíce jablečných či jiných povidel.

Aby se sníh dobře šlehal.

Bílky se budou šlehat snadněji, když vajíčka vyndáte o něco dříve z lednice, protože se dobře šlehají při pokojové teplotě. Když přidáme ještě špetku soli, která pohlcuje mastnotu bílků, tak se nám bude šlehat jedna báseň.

Vaření snadno, rychle a vždy dobře

Přesolená polévka či omáčka?

V přesolené polévce povaříme rozšlehaný bílek či nastrouhaný syrový brambor, nasají do sebe slanost a před podáváním vyndáme. U omáčky tuto situaci řešíme syrovým nastrouhaným bramborem.

Luštěniny solte, až když jsou měkké!

Jakékoliv luštěniny jako fazole, čočku a další solte, až když jsou téměř měkké. Když byste osolili luštěniny hned na začátku varu, tak se vám může stát, že budete vařit šíleně dlouho nebo už nezměknou nikdy.

Nebaví vás stále ten samý trojobal?

Když už vás nebaví pořád stejný řízek, tak ochuťte strouhanku. Ptáte se čím? Čímkoliv, na co máte chuť. Parmezánem, bylinkami či různým kořením.

Filet. Zdroj fotografie: mrsiraphol www.freedigitalphotos.net

Filet. Zdroj fotografie: mrsiraphol www.freedigitalphotos.net

O level lepší ovocné knedlíky.

U ovocných knedlíků záleží na několika faktech, jaké jsou, s čím jsou, jak je budeme podávat. Ale napadlo vás někdy ochutit vodu? Zkuste to. Do vody, ve které knedlíky vaříte, přidejte pár kapek aroma, alkoholu nebo vanilkový či skořicový cukr.

Dovařeno, dopečeno, ale máme pro vás i další rady

Odstraňování skvrn po čokoládě. 

Skvrny po kakau nebo čokoládě se dají jednoduše odstranit teplým glycerínem, který následně vymyjeme teplou vodou.

Čokoládka. Zdroj fotografie: Grant Cochrane www.freedigitalphotos.net

Čokoládka. Zdroj fotografie: Grant Cochrane www.freedigitalphotos.net

Kam umístit lednici?

Lednička by měla spočívat na suchém a chladném místě. Není proto nejlepší ji postavit vedle trouby, musí se pak vyrovnávat s vyšším rozdílem teplot, což zvyšuje spotřebu energie. Dále byste měli pravidelně odmrazovat. Například už pro 1 cm námrazy se zvýší potřeba energie hned o 75%.

Nemáte ledničku a potřebujete uložit maso?

Aby nám maso vydrželo déle čerstvé i bez ledničky, tak jej zabalíme do utěrky, kterou jsme namočili do octa, nebo celý kus masa ponoříme do octové vody a dobře uzavřeme. Neposlední vychytávkou je maso obložit velkým množstvím nakrájené cibule nebo důkladně pokrýt čerstvými kopřivami.

Nemáte rádi oslizlé brambory?

Kdo by taky měl. Když uvařené brambory hned nepodáváte, tak se v hrnci zapaří a většinou osliznou nebo chcete-li, zvlhnou. Když ale vložíte mezi hrnec a poklici papírovou utěrku, tak ta pohltí páru a brambory zůstanou suché a déle teplé.

Pomeranč nejde oloupat!

Někteří z nás už po hmatu poznají, že nebude jednoduché ten a ten pomeranč oloupat. Nakonec většinou rozřežeme pomeranč na měsíčky a vykousáváme, ale co když ho prostě potřebujeme oloupat? Tak se vztekáme a vztekáme. Malý trik by zde byl. Pomeranč nebo jakýkoliv jiný citrus stačí na pár minut namočit do teplé vody, ne horké. Pak to jde samo.

Citrusy. Zdroj fotografie: www.photl.com

Citrusy. Zdroj fotografie: www.photl.com

Pro někoho málo, pro někoho příliš. Je už na vás, zda vám tento článek něco přinesl a máte toho až nad hlavu, nebo byste rádi četli dál. Pro ty, kteří by rádi četli dále, mám dobrou zprávu, tohle určitě není poslední článek na téma tipy a triky do každé kuchyně. Těšte se na další rady!

Zdroj perexové fotografie: www.photl.com, upraveno: Vendula Balcarová, Generace 21

Vendula Balcarová

Vendula Balcarová

Já, studentka vysoké školy zapálená do vaření, pečení a všeho okolo, se Vám tedy v krátkosti představím. Studuji kombinaci oborů Matematika a Hudební výchova na Přírodovědecké fakultě na UJEPu v Ústí nad Labem. Odmaturováno mám na VOŠot a SŠ ve Štětí obor - Informační technologie: Aplikace osobních počítačů - Správce sítě. Od svých 12ti let se s taťkou hrabu v mobilních telefonech a po mamce jsem podědila lásku ke všemu zvířectvu a sen o vlastní malé farmě s ubytováním. Už nějaký ten pátek si vedu vlastní foodblog, který mě dovedl až sem. Miluju svou rodinu, přítele, kamarády, zvířata, hudbu, kreslení, street art, malování, koncerty, geocaching, kafe, mlíko, dobrý jídlo, vodu, víno, svojí vesnici, modrou barvu, tetování a plno dalších věcí. Jsem prostě všestranná a multifunkční. =D

Zanechte komentář