Slávia podlehla Karlovým Varům 2:4.

Ve vyrovnané Extralize se bojuje o každičký bod

Sport / 15.10.2013

Autor:

Ještě před třemi koly vypadala aktuální tabulka hokejové Extraligy úplně jinak. Stačilo jen pár zápasů, aby se vše promíchalo – jak už to bývá.

Vzestup a pád Slávie potvrdilo derby

Místa pro play off jsou velmi nejistá.

Aktuální tabulka je velmi vyrovnaná. Zdroj: Jan Markel, Generace 21

Ačkoliv se hokejistům Slávie podařil exkluzivní vstup do sezóny, kdy vyhráli prvních sedm zápasů jako mrknutím oka, v posledních kolech jako by je jejich kouzlo opustilo. Na vítěznou šňůru navázali řadou pěti proher, kdy jako první prolomil jejich neporazitelnost tým mistrů z Plzně.

Nejtvrdší ranou ale bylo bezesporu populární derby pražských S, kdy hostující Sparta deklasovala favorizovanou Slávii vysoko 0:6. Sparta byla v zápase jednoznačně lepším týmem, hrála hodně fyzický hokej a dostávala se do šancí, které proměnila až příliš snadno v góly. Do zápasu tak nastoupil i brankář Adam Svoboda, který se do Slávie vrátil, nicméně do branky se postavil už za rozhodnutého stavu 0:5, kdy střídal svého kolegu Dominika Furcha.

Poté, co v neděli Slávii udolali výsledkem 4:2 i Energetici z Karlových Varů, kteří nedávno ještě obývali poslední příčky tabulky, propadl se pražský klub až na sedmé místo.

Derby pražských S dokonce zaplnilo O2 Arénu, fanoušci obou týmů ze sebe vydali maximum, nakonec se radovala Sparta.

Pardubice na špici, bodový rozdíl je ale minimální

I další z favoritů, pražská Sparta, ovšem zaváhala. V posledním zápase sice Sparťané rozstříleli již zmiňovanou Slávii, v předchozích kolech ale podlehli těsným rozdílem Kometě a Vítkovicím, což je stálo cenné body. Toho využili hráči Pardubic, kteří v pátek rozstříleli v poměrně jednoznačném zápase Karlovy Vary 4:2 a posunuli se na první místo.

V neděli pak měli možnost vytvořit si oproti ostatním týmům náskok, narazili ale na třinecké Oceláře, kteří na domácím ledě vybojovali vítězství 3:0. Bodově se tak dotáhli na Pardubice, ačkoliv kvůli skóre zatím okupují druhou příčku. Nicméně mají oproti aktuálnímu lídrovi ještě zápas k dobru. Ten odehrají už v úterý proti Kometě Brno, která, byť na šestém místě tabulky, dýchá oběma vedoucím týmům na krk, ztrácí totiž pouze tři body.

Aktuálně se o první příčky v žebříčku pere hned sedm týmů, které se pohybují v rozmezí 19 až 22 bodů. Jeden jediný zápas tak může pořadím opět zamíchat. V letošním ročníku se zatím zkrátka bojuje o každičký bod, což je dobře – zápasy jsou pak divácky mnohem atraktivnější.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář