Jezte česky

Připravujte pokrmy ze sezónních potravin s kuchařkou Jezte česky – rok v naší kuchyni

Na talíři / 27.10.2013

Při slovech „Jezte česky“ se vám vybaví svíčková? Tak na tu zapomeňte. K této knize by se hodil ještě přívlastek „Jezte česky a lehce“.

Jste-li milovníky české kuchyně, ale přijde vám někdy zbytečně těžká, tak právě pro vás je tu kniha autorek Jany Vašákové a Zdeny Skokanové N. Jezte česky – rok v naší kuchyni. Jejich kuchařka dokazuje, že česká kuchyně nemusí být jen hutná a těžká.

O knize

Už na první pohled je kniha líbivá. Po jejím otevření na vás vykoukne ilustrovaná mapka České republiky, na které jsou vyobrazeny a popsány zemědělské oblasti, stejnou mapku najdete i na konci. Přímo v knize si můžete přečíst i informace o samotných autorkách.

Ilustrovaná mapka Zdroj fotografie: Jezte česky

Ilustrovaná mapka. Zdroj fotografie: Jeztecesky.cz

Kniha není čistě jen receptová, a to je to, co mě na ní baví. Každé téma doprovází zajímavosti a reportáže. Například v prvním tématu, kterým je jarnění, se dozvíte něco o bylinkách, hrášku, chřestu, sýrech, ale i o medu a českém skotu v podobě reportáže. Tyto zajímavosti doprovázejí každé ze 4 témat – jarnění, letnění, podzimnění, zimnění, která jsou rozdělena na další podtémata.

Každé téma má svůj barevný pruh, podle něhož se budete lehce orientovat. V tomto barevném pruhu najdete hlavně informaci, v jakém podtématu se nacházíte. Dané téma je vždy rozděleno na snídaně, obědy, večeře, chuťovky + něco navíc. U jarnění máme navíc Velikonoce, u letnění Ovocnění, u podzimnění Posvícení a u zimnění jak jinak než Vánoce. Příjemným zpestřením jsou i připsané pranostiky k jistému období a úvodní slovo k tématu jedné z autorek. Suroviny, které se v receptech používají, jsou zásadně sezonní.

Šípkový sirup

Sklenička šípkového sirupu. Zdroj fotografie: Vendula Balcarová

Sklenička šípkového sirupu. Zdroj fotografie: Vendula Balcarová

Ingredience na 2 lahve po 500ml:

2 hrnky přírodního cukru

2 hrnky vody

3 hrnky čerstvých šípků (500g)

1 citrón

Postup:

1. Cukr a vodu smíchejte v kastrolu a nechte přejít varem. Šípky rozdrťte nebo rozemelte (opravdu si raději vezměte mixér, je to lepší). Nasypte je do plastové či skleněné nádoby a zalijte cukrovým rozvarem. Na povrch naskládejte kolečka citrónu a nechte do druhého dne louhovat.

2. Druhý den vyložte plátýnkem velké síto. Dejte ho nad hrnec nebo mísu a postupně přes něj přeceďte tekutinu – šípky přitom vařečkou propasírujte.

3. Lahve vypláchněte lihem nebo alkoholem (nebo je vymyjte v horké vodě a vysušte). Pak do nich nalijte sirup a zazátkujte je. Uložte do lednice a sirup rychle spotřebujte. Můžete jej použít jako šťávu ředěnou s vodou nebo jím osladit čaj. (Nebo jen tak do pusy na lžičku, místo polykání prášků).

Postup, jak na šípkový sirup. Zdroj fotografie: Vendula Balcarová

Postup, jak na šípkový sirup. Zdroj fotografie: Vendula Balcarová

PS: Chcete-li mít jistotu, že sirup vydrží déle, dejte lahve do hrnce s horkou vodou a při mírném bublání je 10 minut sterilujte.

VAŠÁKOVÁ, Jana a Zdena SKOKANOVÁ NĚMCOVÁ. Kuchařka Jezte česky: rok v naší kuchyni. Praha: Smart Press, 2012. ISBN 80-870-4951-9, s. 128.

[one_fourth]

Kuchařku vydalo nakladatelství Smart Press v roce 2012, objednávat můžete na http://www.jeztecesky.cz či v dobrém knihkupectví.

[/one_fourth]

V kuchařce nečekejte několikastránkové recepty a nebudete muset běhat celý den po obchodech, abyste sehnali vše potřebné. Recepty jsou jednoduché, rychlé a srozumitelné. U mnoha z nich nám autorky vzkazují své P.S., zkrátka vychytávky navíc.

Na závěr kuchařky najdete praktické záležitosti jako obsah či míry, kolik je lžička toho a onoho gramů či mililitrů. A absolutní třešničkou všeho je po měsících rozdělený rozpis, co dostaneme čerstvé, co roste a co využijeme jako skladované.

Co více si přát? Snad jen to mít tuhle kuchařku doma. 

Zdroj perexové fotografie: Vendula Balcarová, Generace 21

Vendula Balcarová

Vendula Balcarová

Já, studentka vysoké školy zapálená do vaření, pečení a všeho okolo, se Vám tedy v krátkosti představím. Studuji kombinaci oborů Matematika a Hudební výchova na Přírodovědecké fakultě na UJEPu v Ústí nad Labem. Odmaturováno mám na VOŠot a SŠ ve Štětí obor - Informační technologie: Aplikace osobních počítačů - Správce sítě. Od svých 12ti let se s taťkou hrabu v mobilních telefonech a po mamce jsem podědila lásku ke všemu zvířectvu a sen o vlastní malé farmě s ubytováním. Už nějaký ten pátek si vedu vlastní foodblog, který mě dovedl až sem. Miluju svou rodinu, přítele, kamarády, zvířata, hudbu, kreslení, street art, malování, koncerty, geocaching, kafe, mlíko, dobrý jídlo, vodu, víno, svojí vesnici, modrou barvu, tetování a plno dalších věcí. Jsem prostě všestranná a multifunkční. =D

Zanechte komentář