fotbal

Prokletí slovenských brankářů

Sport / 21.10.2013

Dva slovenští fotbaloví brankáři předvedli krátce po sobě neuvěřitelné kiksy, které se stávají jednou za život.

Probíhala 78. minuta druhého vystoupení Plzně v Lize Mistrů. Viktoriáni prohrávali s domácím týmem CSKA Moskva 1:2 a připravovali se na závěrečný tlak, který měl vyústit v kýžené vyrovnání. Hostující Radim Řezník napadaný moskevským útočníkem poslal svému brankáři malou domů. Brankář Matúš Kozáčik se už sebevědomě rozhlížel, komu míč přihraje, když k překvapení všech mu balon podjel pod nohou a skončil v síti.

Prohru Plzeň už neodvrátila

Rozdíl dvou gólů už byl na Plzeňany moc, přestože ještě dokázali v nastaveném čase zásluhou Bakoše snížit na konečných 2:3. Po zápase Kozáčik nazastíral zklamání: „Udělal jsem chybu. Už jsem koukal, kam míč rozehraju. Ale na trávě balón trošku zahnul a to stačilo, aby mi podjel pod kopačkou. Je velká škoda, že jsme prohráli takovým gólem.“ Zahraniční média gól popisovala jako komedii či nevídaný kiks.

Vlastní gól Radima Řezníka

Mucha napodobil Kozáčika v reprezentaci

O necelé dva týdny později se historie opakovala. Slovenská reprezentace hrála v Řecku zápas kvalifikace mistrovství světa. Ve 44. minutě za nerozhodného stavu 0:0 obránce Martin Škrtel čaroval s míčem před napadajícím Řekem. S vidinou konce poločasu se rozhodl neriskovat a poslat malou domu brankáři Jánu Muchovi, který si však nechal míč proklouznout pod nohou a napodobil tak Kozáčika, který tou dobou jako náhradník seděl na slovenské střídačce.

Další gól už nepadl

Slovensko se už z šoku neoklepalo a zápas pro ně skončil prohrou 0:1. „Klukům jsem se v kabině za ten hloupý gól omluvil. Stalo se mi to poprvé, ale bohužel takový je někdy fotbalový život. Řekové také ukázali, že mají fantastikou obranu,“ řekl Mucha pro futbalsfz.sk.

Vlastní gól Martina Škrtela

Slováci se do Brazílie nepodívají

Brankáře Muchu hloupý gól nemusel tolik mrzet, jelikož o tom, že stejně jako Česko se na MS 2014 v Brazílii naši východní sousedé nepodívají, bylo jasné již před zápasem.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons