Divadlo na Šantovce se otevřelo olomouckému publiku

Divadlo Kultura / 20.10.2013

V pátek 18. 10. mohli olomoučtí kulturní fanoušci poprvé zavítat do zbrusu nového Divadla na Šantovce.

Divadlo součástí nákupního centra?

Olomouckému publiku bylo Divadlo na Šantovce otevřeno spolu s novým multifunkčním (zejména nákupním) centrem v srdci města Olomouce. Výstavba centra byla dlouho diskutována, a to zejména kvůli jeho (podle mnohých kritiků nešťastnému) situování v těsné blízkosti centra města. Projekt byl ale nakonec prosazen, a to i z důvodu důrazu na všestrannost objektu, který je kromě obyčejného nákupního centra i cílem fanoušků kultury, díky Divadlu na Šantovce i kultury divadelní. Na co se můžete těšit?

První dětské představení - Pohádky o mašinkách - sehraje v sobotu 19.10 olomoucké divadlo Tramtarie. Zdroj: www.divadlotramtarie.cz

První dětské představení – Pohádky o mašinkách – sehraje v sobotu 19. 10. olomoucké divadlo Tramtarie. Zdroj: divadlotramtarie.cz

Cílem je dětské publikum

Divadlo na Šantovce by mělo tvořit zejména možnost odpočinku pro ty, kteří se vydají do Šantovky s dětmi. Dramaturgický plán počítá totiž převážně s nimi a uváděním dětských představení má v úmyslu doplnit olomouckou scénu divadla pro děti. Kromě divadelních představení se nejmenší návštěvníci mohou těšit kupříkladu na karnevaly, soutěžní odpoledne, dětské bály a výtvarné či dramatické dílničky. O dětský program bude postaráno každý víkend.

Na své si přijdou i dospělí

Diváci z řad dospělých ale rozhodně strádat nebudou. Divadlo sice nedisponuje vlastním souborem, ale již teď jsou sjednána mnohá zájezdová představení, přičemž se jedná zejména o divadla pražská v čele s herci známými třeba i z televizních obrazovek. Kromě divadelních představení jsou pak naplánovány talkshows, ladies nights, koncerty, pravidelné cykly přednášek na aktuální společenská témata a diskuze z oblasti zdravého životního stylu.

V Šantovce se 9. 11. představí i Divadlo Studio DVA s představením Kutloch anb I muži mají své dny. Zdroj: studiodva.cz

V Šantovce se 9. 11. představí i Divadlo Studio DVA s představením Kutloch aneb I muži mají své dny. Zdroj: studiodva.cz

Divadlo na Šantovce tak bude tvořit platformu, kterou bychom na současné olomoucké divadelní i celkově kulturní scéně hledali marně. Mohli bychom jej považovat spíše za zónu, která má jak za cíl pokrýt potřeby publika toužícího po „vyšší“ kultuře, tak i poskytnout žádané odreagování.

Dobrá příležitost pro všechny

Divadlo ocení bezpochyby zejména rodiče, kteří si tak náročné odpoledne (často spojené s nákupy v Šantovce) ulehčí tím, že své děti usadí k pohádce, která nebude puštěná jen tak z televize v dětském koutku. Pro rozvoj kulturního vnímání dítěte je divadelní kultura velmi důležitá. Stejně tak pražské divadelní soubory, které v Olomouci doposud nenašly plnohodnotné divadelní prostory, v nichž by mohly být uváděny jejich hry, se budou moci ukázat olomouckým divákům ve zbrusu novém prostředí.

Zcela moderní prostory poskytnou žádaný komfort

Divadelní sál pojme 220 sedících a dokonce až 300 stojících diváků. Otázkou nyní zůstává, zda si divadlo najde své diváky a jakým směrem se bude nadále ubírat. Program divadla, ceny vstupného i další informace naleznete na oficiálních stránkách divadla.

Zdroj perexové fotografie: galeriesantovka.cz

Michaela Kotásková

Michaela Kotásková

Studentka se zájmem o cestování, divadlo, dobrou literaturu a se slabostí pro dobrou kávu a ještě lepší kuchyni.

Zanechte komentář