Nebojte se nosit čepici!

Krása a móda / 17.10.2013

Chcete nosit čepici, ale bojíte se, že si zničíte účes? Poradíme vám, jak na to!

Už jsou pryč ty časy, kdy čepice měla jedinou funkci – zahřát uši a zabránit úniku tepla skrz hlavu v zimních měsících. Nastala doba, kdy se čepice stala módním doplňkem. Na regálech obchodů vídáme již od září několik variant čepic, které nás mohou zkrášlit. Ať už si vybereme bekovku, kulicha s bambulkami nebo jinou hučku, důležité je najít si tu „svou“, která nám bude slušet a kterou budeme nosit rády.

Možná se vám někdy stalo, že jste si ráno vykouzlily nějaký fešný účes, ale při odchodu z domu jste zjistily, že v -15° C to bez čepice asi těžko venku přežijete. Nasadily jste čepici, a když jste přišly do školy nebo do práce, váš pečlivě vystylingovaný účes totálně změnil podobu v uplácnutý chomáč vlasů či zelektrizovanou pohromu. Neházejte hned čepici kvůli tomu do koše, ale zkuste se řídit pár radami, které vám nabízíme, a vyberte si právě ten účes, který k vám bude sedět a bude vypadat vkusně i po smeknutí čepce z hlavy.

Vlasy pod čepici

Krátké vlasy pod čepicí jsou též krásné. Přeci vám nebudou mrznout uši! Zdroj: photl.com

Rozpuštěné vlasy

Nosíte nejradši své vlasy rozpuštěné, ale máte problém s tím, že vám pak všude poletují? Zkuste před nandáním čepice vetřít do vlasů trochu vosku nebo tužidla. Ne moc, chcete docílit toho, aby vlasy neelektrizovaly, ne aby byly ulízané. Pokud používáte lak, pod čepici s ním šetřete.

Zvlněné vlasy pod čepicí

Zvlněné vlasy pod čepicí vypadají velmi elegantně. Zdroj: photl.com

Pakliže si rády vlníte vlasy, je dost velká pravděpodobnost, že pod čepicí vám zplihnou. Zkuste si je zvlnit jen od uší ke konečkům. Vypadá to elegantně, a pokud nebude venku velká vichřice se sněžením, vydrží vám to. Také můžete zvlněné konečky sčesat na jednu stranu a na týlu hlavy sepnout pinetkou nebo nějakým skřipečkem. Jestliže máte delší vlasy, můžete je také nenásilně stáhnout na straně gumičkou. Tento účes „na stranu“ vypadá vkusně i na rovných vlasech.

Pokud máte dlouhé vlasy, můžete si je načesat dopředu přes ramena. Působí to více žensky a upoutáte víc pozornosti na své vlasy než na čepici. Jestliže máte krátké vlasy (nebo samozřejmě i dlouhé), dejte vlasy za uši (pakliže jsou dlouhé, načešte je jednoduše dozadu na záda).

Culík a drdol

Pokud ráda nosíte culík nebo drdol, s čepicí to bude o něco složitější. Existují speciální čepice, ve kterých je na zadní straně vytvořen otvor, kterým můžete culík provléknout. Tento styl je ale spíše sportovnější. Jestli vlastníte volnější čepici, culík by se vám pod ní nemusel rozcuchat. Pokud přeci jen zvolíte culík nebo drdol, můžete na ozdobu nechat do obličeje spuštěný jeden nebo několik pramínků vlasů.

Můžete také vyzkoušet následující účes. Na každé straně nad ušima nahmatejte prameny vlasů a upleťte z nich 2 malé copánky, které malými gumičkami upevněte. Ostatní vlasy si sčesejte dozadu. Poté copánky vezměte a sepněte je vzadu nějakým skřipečkem, případně jenom pinetkou. Budete vypadat roztomile.

Účes ze dvou copánků

Pokud máte volnější čepici, můžete si dovolit skřipeček. V opačném případě použijte k sepnutí pinetky. Zdroj: Sandra Svobodová, Generace 21

Jak nosíte čepici vy? Podělte se s námi o vaše nápady na účes pod čepici.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář