Cíle, které lákají sexuální turisty

Cestování / 5.11.2013

Bylo to tady vždy, ale až teď, v době stále větší otevřenosti, se o tom mluví i veřejně. Řeč je o sexuální turistice.

Sexuální turistika zde byla snad od samých počátků, co je svět světem. Důvodem většího rozmachu takového turismu je určitá satisfakce na obou stranách – nabízející obvykle patří do nižší sociální skupiny a mnohdy je to poslední šance, jak přijít k penězům. Naopak pro zákazníka je to způsob, jak dojít naplnění vlastních fantazií či zrealizovat, co je v jeho vlastní zemi tabu apod. Je ovšem třeba si uvědomit, že tento způsob turismu s sebou nese i značná zdravotní a sociální rizika. Navíc mnoho z toho, co je během takových aktivit prováděno za hranicemi, JE NELEGÁLNÍ.

Pozn. redakce: Úkolem následujícího článku není provádět nějakou osvětu či snad vynášení soudů nad jedněmi či druhými. Naším cílem je přiblížit vám a představit některé ze známých destinací, kam turisté míří za sexem.

Thajsko

Thajsko je celosvětově proslulým rájem pro sexuální turisty. Tuto nálepku si nese už od dob vietnamské války. Situace je způsobena především propastnými ekonomickými rozdíly mezi místními obyvateli a cizinci. Všeobecně známá thajská masáž s happyendem už není jediným lákadlem. V současnosti se v Thajsku specializují na představení se sexuálním podtextem, která mají sloužit především pro pobavení movitých cizinců. Takováto představení však mnohdy jdou až daleko za hranice perverze a hlavně jsou velmi nebezpečná pro účinkující. Finanční tíseň často nutí i mladé dívky k zapojení se do vzkvétajícího sexuálního průmyslu – ne nadarmo se Thajsku přezdívá „Disneyland pedofilů“.

Thajsko, prostituce

Dívky v Thajsku připravující se na show. Zdroj: Wikimedia Commons

Japonsko

Další populární asijskou destinací je v tomhle směru Japonsko. To nabízí pro sexuální turisty naprosto jedinečný zážitek, poměrně odlišného charakteru než v Thajsku. Do Japonska míří zejména fetišisté a dobrodruzi, kteří si zde mohou vyzkoušet služby profesionální společnice anebo na vlastní kůži zažít péči gejši, jejíž tradice v Japonsku trvá již déle než tisíc let. To dokazuje, že sexuální průmysl je zde hluboce a dlouhodobě zakořeněn, navíc právě Japonsko je domovem animovaných pornografických filmů.

Japonsko

Japonské gejši. Zdroj: Wikimedia Commons

Kostarika

Za další sexuální destinací se přesuneme do Střední Ameriky. Na západní polokouli nemá tato země konkurenci. Navíc odborníci se shodují, že v současnosti zažívá Kostarika, co se sexuální turistiky týče, skutečný boom. Způsoben je zejména rostoucím počtem turistů z USA a z Kanady. Existují dokonce odborné studie, které vykazují, že celá desetina turistů míří do Kostariky za sexem. Pro severoameričany jsou kostarické ženy příslibem exotiky a navíc zde odpadá obvyklá bariéra, která je běžná v jiných zemích – prostituce zde není nelegální.

V Kostarice je prostituce legální. Zdroj: Wikimedia Commons

V Kostarice je prostituce legální. Zdroj: Wikimedia Commons

Keňa

Také horký africký kontinent má svou sexuálně turistickou velmoc. Keňa v tomto odvětví zažívá v posledních letech nebývalý rozmach. I zde k prostituci nutí obrovská chudoba. To, co keňské ženě zaplatí jeden běloch, je mnohonásobně vyšší suma, než si je schopen vydělat obyčejný pracující Keňan. Dle UNICEF se dokonce přibližně třetina dětí ve věku od 12 do 15 let již podílela na sexuálním průmyslu. Jedná se o jednu z nejnebezpečnějších destinací takového charakteru vůbec, a to hlavně díky rychle se šířící nákaze HIV/AIDS.

Sexuální turisté míří na africkém kontinentu nejvíce do Keni. Zdroj: Wikimedia Commons

Sexuální turisté míří na africkém kontinentu nejvíce do Keni. Zdroj: Wikimedia Commons

Amsterdam, Red Light District

Amsterdam ročně navštíví více než čtyři a půl milionů návštěvníků a jejich počet v posledním desetiletí neustále roste. Neexistuje přesná statistika, kolik z celkového počtu návštěvníků míří do nizozemské metropole za sexem, ale je to jistě jediné místo v Evropské unii, kde je prostituce legální. Díky její legalitě je třeba dodržovat určité předpisy a tak je zde pro sexuální turisty nejbezpečněji ze všech ostatních výše zmíněných destinací. To ale neznamená, že Amsterdam je plný vykřičených domů. K těmto účelům slouží světově proslulý Red Light District nebo taky jinak Ulice červených luceren. Tato ulice je plná červeně nasvícených výloh s předvádějícími se ženami, sexuálních muzeí a obchodů ve stejném tematickém duchu.

Červené nasvícené výlohy v Amsterdamu

Červené nasvícené výlohy v Amsterdamu. Zdroj: Wikimedia Commons

Sexuální turismus je jistě otázkou jak časů minulých, tak i budoucích. Jsem přesvědčena, že v časech, kdy můžeme cestovat po celé zeměkouli téměř bez bariér a současně sexualita a erotika už v mnoha zemích nejsou tabuizovanými tématy, bude i nadále sexuální turismus jen vzkvétat. Vždyť i legalizace prostituce a tím i snaha o zvýšení bezpečnosti jak zákazníka, tak poskytovatele jsou aktuálními tématy nejednoho státu.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu, foter.com (upraveno)

Alžběta Holková

Alžběta Holková

Nevím přesně co chci, ale jdu si za tím :-) Jakékoliv dotazy a připomínky mi můžete sdělit buď prostřednictvím komentářů nebo na alzbeta.holkova@generace21.cz .

Zanechte komentářVaše názory

  • Tantra

    Když má někdo zájem o „netradiční zážitek“ nemusí ani do zahraničí je u nás spousta specializovaných salónu např. ty nabízející tantra masáže ve kterých pracují certifikovaní profesionálové v čistém a hezkém prostředí.

    • Alžběta Holková

      Díky za užitečný tip pro všechny nadšence pro „netradiční zážitky“.