Sobotní DIPLOMA SELECTION uvedla kolekce nadějných návrhářů

Krása a móda / 17.10.2013

Své modely představili Loekie Mulder, Kyril Buhowski, Lilly Ingenhoven a Henriette Tilanius.

Loekie Mulder

Mladá nizozemská návrhářka Loekie Mulder je absolventskou Royal Academy of Art v Haagu. V rámci sobotní přehlídky byla k vidění její kolekce nesoucí název AB OVO. Vévodí jí zajímavé kombinace barev. Jednotlivé kousky zaujmou hlavně svými výraznými a originálními střihy. Pozornosti jistě neuniknou zajímavě řešené výstřihy či nabírané rukávy.

Kolekce AB OVO od Lilly Mulder. Zdroj. Zuzana Holmanová (Generace 21).

Pro Loekie Mulder jsou příznačné výrazné střihy. Zdroj: Zuzana Holmanová, Generace 21

Kyril Buhowski

„Volnost těla zakódovaná do současného oděvu bez určení pohlaví či věku“ – takové je motto dalšího autora. Jde o bulharského návrháře Kyrila Buhowského (vl. jménem Ciril Stoev), který absolvoval výtvarnou akademii v Sofii. Designbloku se zúčastnil se svým projektem CATHARSIS, při jehož tvorbě hledal inspiraci v hudbě. Jde o androgynní modely, které jsou zbaveny nepotřebných detailů. Zaujmou svými volnými, ale zajímavě řešenými střihy, díky nimž připomínají klášterní oděvy.

Modely od Kyrila Buhoxského. Zdroj: Zuzana Holmanová (Generace 21).

Kyril Buhowski vsadil na jednoduchost. Zdroj: Zuzana Holmanová, Generace 21

Co je Designblok Premier Fashion Week? Jde o mezinárodní přehlídku módy, umění a hlavně designu, která se koná již od roku 1999. Představuje aktuální kolekce českých, ale i zahraničních tvůrců. Mnohé produkty i módní kolekce starších let se vyrábějí i dnes, některé se dokonce staly ikonami ve svém oboru. A právě ikony byly tématem letošního ročníku Designbloku, který se konal od 7. do 13. 10. 2013.

Lilly Ingenhoven

Svoji absolventskou práci představila také Lilly Ingenhoven z Akademie pro módu a design v Mnichově. Zde získala cenu Best Graduate Fashion Award. Při tvorbě se návrhářka ráda inspiruje baletními kostýmy a školními uniformami. Její tvorba vyniká nadčasovým designem. Pro podzimní kolekci 2013 s názvem COEXIST jsou typické nevinně působící střihy, které jsou zároveň velmi ženské. Každý byl navíc doplněn slušivým kloboučkem. Součástí některých modelů je také kabelka či batůžek.

Nevinně působící kolekce od Lilly Ingenhoven. Zdroj. Zuzana Holmanová (Generace 21).

Nevinnost, ale i ženskost zároveň. Zdroj: Zuzana Holmanová, Generace 21

Henriette Tilanius

Henriette Tilanius, absolventka Artez Institute of Arts v Arnhemu. Je držitelkou prestižního ocenění Lichtig 2013. Na sobotní Diploma Selection předvedla kolekci LET THE DUST SETTLE, která je inspirována lady Edith Sitwell, spisovatelkou a excentrickou umělkyní. Kolekce je velmi originální, ale zároveň nositelná. Pro jednotlivé modely jsou typické neotřelé barevné kombinace, ať už v materiálech či vzorech. Vaše oko jistě přitáhnou výrazné výšivky a plastické vzory.

Koekce Let the Dust Settle plná originálních střihů. Zdroj: Zuzana Holmanová Generace 21).

Modely Let the Dust Settle plné originálních střihů. Zdroj: Zuzana Holmanová, Generace 21

Která z výše uvedených kolekcí vás zaujala nejvíce?

Zdroj perexové fotografie: Zuzana Holmanová, Generace 21

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář