Štětce

Jak na čištění štětců?

Krása a móda / 21.10.2013

(Ne)milá povinnost pro naši pleť, která se však opravdu vyplatí. Nevěříte?

Možná se divíte, proč by to měla být nemilá povinnost. Je jednoduše řečeno trochu otravné myslet k tomu všemu, co máte pro svou pleť udělat, ještě také na to, že byste měla (a to celkem pravidelně) po sobě umývat i vaše nádobíčko. My vám ale nyní dáme užitečné rady, jak to udělat co možná nejefektivněji, a hlavně nejrychleji.

Je jedno, jestli máte štětce z přírodního vlákna nebo ze syntetiky. Mýt je musíte tak jako tak. Dokonce ten přírodní byste měly zbavovat nečistot daleko častěji než ten syntetický.

Obecně platí, že štětce, které máte na podkladové báze, byste měly vyčistit jednou týdně. Přeci jenom je to to první, co vám před nánosem make-upu přijde na obličej. Štětce na oční stíny nemusíte mýt tak často, stačí vám bohatě jednou měsíčně. Pokud jich však máte méně, tak je samozřejmě myjte častěji. Samotné štětce na make-up, na pudrtvářenku pak vymyjte jednou za čtrnáct dní.

Štětce

Každý štětec by se měl udržovat čistý.
Zdroj: www.vipcosmetics.cz

Možná se ptáte: proč bych je vlastně měla čistit? Je to jednoduché. Když pomineme, že budou zkrátka a dobře za chvíli špinavé, usazují se v nich také zbytky mastnoty, bakterií a odumřelé vrstvy naší pleti.

Pokud štětec dobře neumyjete, riskujete nepříjemné obtíže spojené s opětovným přenášením bakterií na váš obličej, a tím pádem akné, ekzémy atd.

Jaké jsou tedy způsoby čištění štětců?

Existují minimálně tři a každá žena si volí ten, který jí vyhovuje nejvíce.

Šampon 

Nenamáčejte zbytečně kovové nebo dřevěné části štětců. Lepidlo, které drží štětec pohromadě, přestane vlivem vody plnit svoji funkci a štětec by se mohl snadno poškodit.

Napustíte si do mističky vlažnou vodu a štětce do ní ponoříte. Důležité je, abyste opravdu namočily jen štětinky. Vymáčknete si do ruky trochu šamponu, vezmete štětce a promnete je v rukou.

Mytí štětců

Tzv. praní štětců ve vlažné vodě je asi nejčastějším způsobem čištění.
Zdroj: www.wikihow.com

Štětce také můžete ponořit do vody se šamponem a míchat s nimi. Poté, co zbavíte štětce nečistot, rozložíte je na čistý ubrousek nebo ručník a necháte je uschnout. Nikdy štětce nesušte štětinami nahoru – do rukojeti by natekla voda.

Speciální přípravky

V drogeriích (většinou v takových jako je Sephora nebo Douglas) se prodávají speciální šampony nebo spreje na dezinfekci štětců. Stojí většinou kolem dvou set korun.

Kosmetické ubrousky

Použití kosmetických ubrousků je asi tím nejjednodušším způsobem. Zkrátka vezmete obyčejný odličovací ubrousek a štětec do něj otřete. Rovněž tak pomáháte zbavit štětec make-upu a jiných líčidel.

Který způsob vy samy používáte?

Zdroj perexové fotografie: www.foter.com

Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář