Splňte někomu přání s Pošli to dál

V obraze / 3.11.2013

Chcete někomu ze svých blízkých splnit jeho velké přání? Neváhejte a přihlaste ho do Pošli to dál.

Skoro každý z nás asi zná znělku Rádia Impuls a jejich soutěž Halo, tady Impulsovi, méně známý je ale jejich projekt Pošli to dál. Pojďme zjistit, co stálo na jeho začátku. Na naše otázky odpovídal za Rádio Impuls pan Tomáš Přenosil.

Tomáš Přenosil. Zdroj: impuls.cz

Tomáš Přenosil. Zdroj: impuls.cz

Jste známé rádio, jak vás napadlo, začít s projektem Pošli to dál a komu je určen?

Již druhým rokem realizujeme vlastní charitativní projekt vycházející ze základního poslání stanice, kterým je víra v pozitivní pohled na svět. Cílem projektu Pošli to dál je posunout toto poselství ještě dál a pomáhat konkrétním lidem překonávat jejich životní trápení, obavy a strach. Rádio Impuls aktérům plní jejich sny, drobné radosti či tajná přání. Projekt nemá žádné omezení ve smyslu toho, komu je určen.

Rádio Impuls patří k nejposlouchanějším stanicím u nás. Bylo založeno roku 1999. Jeho specialitou jsou soutěže pro posluchače (např. Halo, tady Impulsovi).  Na naše otázky odpovídal PR manager pan Tomáš Přenosil.

Plnit přání není jen tak, pomáhá vám někdo s tímto projektem?

Na plnění přání a snů se aktivně podílí především patroni, kteří aktéra do projektu přihlásili. Takový je princip projektu, vyvolat celospolečenskou vlnu pomoci. Rádio Impuls funguje jako prostředník, kdo pomůže, „postrčí“, zprostředkuje pomoc. V mnoha případech jsme byli i iniciátory pomoci, buď sami vlastními silami, nebo ve spolupráci s našimi obchodními partnery, klienty, kteří dodali potřebné materiální i nemateriální plnění.

Impuls často při plnění spolupracuje s obchodními partnery Zdroj: sxc.hu

Impuls často při plnění spolupracuje s obchodními partnery Zdroj: sxc.hu

Jaké je vaše dosud nejoriginálnější splněné přání?

Přání jsou velmi různorodá, ale k těm kuriózním patří určitě sen paní Andráškové. Její dcera si pro ni přála čas strávený se slony. Posluchačka doslova napsala: „Mamka  všechen čas na dovolené tráví tím, že fotografuje a filmuje slony. Mamka v zoo vydrží od rána do večera. Doma má přibližně 4000 keramických slonů“. Rádio Impuls ve spolupráci s ostravskou ZOO zajistilo paní Jaroslavě Andráškové několikadenní „stáž“ u ošetřovatelů těchto zvířat.

S Impulsem se můžete vydat i za slony! Zdroj: Eva Schuster, sxc.hu

S Impulsem se můžete vydat i za slony! Zdroj: Eva Schuster, sxc.hu

Na vašich stránkách se můžeme dočíst, že v letošním roce Rádio Impuls navštěvovalo letní tábory. V čem tato pomoc spočívala a které tábory jste navštívili?

Součástí projektu Pošli to dál byla i letní aktivita Rádia Impuls nazvaná Letní táborové putování. Moderátoři, v čele se Zuřivým reportérem Alešem Růžičkou a reportérem Matyášem Kaiserem, navštěvovali každý všední den po celé prázdniny dětské tábory. Cílem této akce bylo především vykouzlit úsměv na tváři desítkám malých táborníků. Vybraní účastníci měli navíc možnost prezentovat svůj tábor ve vysílání. Na místo s sebou také zástupci Rádia Impuls vozili i drobné dárky. Celkově se jednalo o více jak 40 letní táborů. Mezi prvními navštívenými byl i dětský tábor Javorníček v jižních Čechách. Dále se zastavili např. na táboře se speciálním výcvikem mladých kaskadérů v Šiklově mlýně, či táboře s tématikou druhé světové války.

I na letních táborech rozdával Impuls radost. Zdroj: sxc.hu

I na letních táborech rozdával Impuls radost. Zdroj: sxc.hu

Jak mohou lidé přihlásit přání do tohoto projektu přihlásit?

Stačí se prostřednictvím našich stránek impuls.cz přihlásit a po schválení administrátorem mít štěstí, že příběh někoho zaujme a rozhodne se pomoci.

Zdroj perexové fotografie: www.facebook.com/raaaadio

Martina Žídková

Martina Žídková

"Rozhodujícím krokem v lidském životě je překročení vlastního stínu." Ernst Ferstl

Zanechte komentář