Promítej i TY!

V obraze / 25.12.2012

Baví tě dokumentaristika? Zajímáš se o problematiku lidských práv? Zapoj se do programu filmového festivalu Jeden svět!

O co jde?

Pokud jste dosud neslyšeli o projektu Jeden svět, je na čase to změnit. Jedná se o největší mezinárodní dokumentární festival s tématikou lidských práv a na jaře příštího roku se v Praze uskuteční již 15. ročník pořádaný společností Člověk v tísni. Před dvěma lety však přišel Jeden svět s velice zajímavou nabídkou, a to možností zapojit se a promítat dokumentární filmy přímo ve svém městě! Stát se promítačem není vůbec nic těžkého, stačí mít dostatek volného času a chuť něco podniknout.

Člověk v tísni

Člověk v tísni pomáhá v České republice již 20 let. Zdroj: clovekvtisni.cz

Jak na to?

Celý proces začíná jednoduchou registrací. Po zadání několika základních údajů se dostanete k samotnému výběru filmu, který byste chtěli ve svém městě promítnout. V současné době projekt Promítej i ty! nabízí dvaadvacet filmů , které se dotýkají často zamlčovaných, ale zároveň atraktivních témat. Kde končí polovina zemědělské produkce?  Co se stalo s ruskou novinářkou Annou Politkovskou? Jak Česká republika pomáhá v Afghánistánu? Sami se přesvědčte, že problematika lidských práv se dotýká nás všech!

Projekt Promítej i TY!

Projekt Promítej i TY! zpřístupňuje lidská práva všem svým divákům. Zdroj: promitejity.cz

V čem spočívá můj úkol?

Samotná projekce je již ve vaší režii – musíte sehnat správné prostory, techniku a především nalákat na událost co nejvíce lidí. Vámi vybraný dokument bude k dostání zhruba 14 dní před plánovaným datem projekce. Puštěním filmu divákům však vaše úloha nekončí!

Projekce

Pusťte dokumentární film svým známým kdekoli a kdykoli! Zdroj: promitejity.cz

Projekce by totiž měla být následována diskuzí, kde se můžete věnovat nejen určitému dokumentu, ale celému zmiňovanému tématu. Ke kvalitní debatě je potřebný obratný moderátor, který diváky vyzve k aktivitě, a pro zpestření celého programu můžete přizvat hosta, nejlépe odborníka na danou problematiku.

Poplatky a poštovné
– zapůjčení filmu je zcela  zdarma
– poštovné při odeslání hradí Promítej i TY!
– poštovné při navrácení filmu hradí promítač

A co potom?

Po skončení projekce musíte filmové materiály vrátit zpět. Pro celý projekt je také velice důležitá zpětná vazba, kterou můžete organizátorům sdělit prostřednictvím hodnocení v přihlašovacím formuláři, fotografiemi či videi z vašeho promítání.

Zaujal vás tento netradiční projekt? Myslíte si, že problematika lidských práv je v České republice málo medializovaná? Neváhejte a promítejte filmy také!

Zdroj perexové fotografie: Michelle Dennis 2008, sxc.hu

Aneta Zachová

Aneta Zachová

Studuji žurnalistiku a mezinárodní vztahy na MU v Brně, ráda se učím cizí jazyky a cestuji. Již od dětství hraji volejbal, jezdím na koních a s radostí opečovávám všechna zvířata, která se mi dostanou pod ruku. Můj život je hektický, krásný a šťastný. Snad je to tím, že jsem blázen.. :-)

Zanechte komentář