Všichni chtějí potvory

V obraze / 23.10.2013

Otázkou zůstává, zda je tohle tvrzení vlastně opodstatněné, nebo je to jen výkřik do tmy, založený na názoru pár naštvaných zhrzenců z minulosti.

Hezky natvrdo

Znáte to. Snažíte se být na své okolí příjemní, ale na oplátku se vám dostane porce neochotného, naštvaného chování. Že neznáte? Já tedy ano. Naposled jsem se s tímhle paradoxem setkala v obchodě, když jsem platila poprvé kartou. A protože jsem zmatkař (ale příjemný!), a protože paní prodavačka měla asi špatný den, tak mi to dala náležitě najevo.

Akce, reakce

Většinou jsem ten typ, co si tiše zatrpí a pak si postěžuje široké veřejnosti. Jak by to ale dopadlo, kdybych prodavačce onu frázi se špatným dnem vmetla s klidným výrazem do tváře? To vím skoro přesně, protože moje matka takto reaguje. Prodavačka se zarazí, začervená se a tím je s její převahou konec. Takže být potvorou zafungovalo! Prodavačka odzbrojena. Bod pro nás. Netěší nás to (dobře, možná trochu), ale neměla být zlá… Tak!

Vrána k vráně sedá

Proč třeba i někteří učitelé upřednostňují „drzé“ žáky? Když jsem se snažila dopátrat se důvodu, situaci mi osvětlila až psycholožka přednášející na naší fakultě. Jde vlastně o to, že každému člověku vyhovuje k interakci jiný typ lidí, podle toho, jaké má kdo temperamentové rysy. Když to aplikujeme například na profesory, tak učiteli s velkým temperamentem budou vyhovovat žáci, kteří se rádi hlasitě projevují a budou svými relevantními nápady a myšlenkami zasahovat do výuky. Mírné pedagogické duše budou mít naopak raději hodné a miloučké žáčky a už jen při představě zdivočelých aktivistů se jim zježí chlupy na těle.

Každý může být úspěšný. Zdroj: photl. com

Každý může být úspěšný. Zdroj: photl. com

Dravci a taktici

Jinak by tomu bylo v práci. Pokud aspirujeme na vedoucí místo ve firmě, musíme si trošku nabrousit loktíky, protože pečení holubi do úst nelétají a stejně tak nám vysněné místo jen tak mimochodem do klína nespadne. Bohužel.

Důležité věci, které sehrají velkou roli ve vaší ceně na trhu práce, ať už jste nebo nejste nabroušení dravci, jsou:

1)    Dobré výsledky

2)    Komunikativnost

3)    Vzdělání

Na druhou stranu to je typ zaměstnání, o které nemá zájem každý, takže nemusíme zoufat. Existují lidé – dravci a pak zbytek ve stylu „Ať se o to třeba poperou…“. Tito lidé se zase hodí na jiný typ práce. Jsou to takzvaní taktici, kteří za úspěchem míří pomalu a vytrvale, a taktika je v dnešní době podle mnohých personálních agentur důležitější než dravost. Speciální skupinou jsou lidé bez ambicí, ale ty teď řešit nebudeme, protože jimi být nechceme!

Možná žijeme v době, kdy se poplašený výraz nenosí, ale máme si kvůli tomu pořídit škrabošky?! Ani nápad! Stačí rozšiřovat svou vzdělanost, ujasnit si, co vlastně od života čekáme a potom se podle toho vydat za úspěchem.

A ještě pár slov o vztazích – udělala jsem ze zvědavosti malou nevinnou anketku mezi přáteli, a vyplynulo z ní, že většina mužů chce vlastně na dlouhodobý vztah hodné holky. Takže, co to krucipísek všichni s těmi potvorami mají?!

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Některé mandarinky smrdí a jiné ne. Sledujte mě i na Instagramu http://instagram.com/zuzanks/

Zanechte komentář