Foodblogeři

Foodblogeři v tištěné podobě

Na talíři / 20.10.2013

Vaříte podle kuchařek, časopisů nebo vyzkoušených receptů od foodblogerů? Pokud volíte poslední možnost, tak tuhle knížku musíte mít doma.  

V posledních letech se v České republice komunita foodblogerů rozšířila do netušených rozměrů. Kdo je to vlastně foodbloger? Je to člověk, který rád vaří a rád se o své poznatky a výsledky své tvorby podělí veřejně na blogu. Většinou jsou to mladí lidé, kterým není jedno, co jí, a kteří touží po kulinářských zážitcích.

Na blozích o jídle najdete nejen recepty, ale i vychytávky při jejich přípravě, nakupování surovin, na co si dát pozor a mnoho dalších užitečných rad. To všechno je doplněné hezkými a nápaditými fotografiemi, které vás prostě přinutí uvařit si daný recept.

Foodblogeři

No není to k nakousnutí?

O čem to je

Nápad na představení foodblogerů širšímu čtenářstvu, jejich snů a receptů měla Blanka Dvořáková, která složila z menu vybraných českých a slovenských foodblogerů kuchařku Foodblogeři – Gurmánská inspirace od 20 známých českých a slovenských blogerů. Blanka Dvořáková je novinářka, v kuchyni se pohybuje již od dětství, jelikož pochází z kuchařské rodiny.

Kniha představuje 20 foodblogerů a jejich:

  • Inspiraci

    recepty foodblogeři

    Je libo francouzská kuchyně?

  • Kulinářský zážitek
  • Kulinářský sen
  • Zkušenosti s fotografováním jídla
  • Nakupování
  • Názor na kvalitu potravin při nákupech

Krátké představení každého a jeho vztah k jídlu a vaření je doplněno vlastnoručně sestaveným a uvařeným menu. A samozřejmě u žádného správného receptu nesmí chybět lákavé fotografie. Dle této netradiční „kuchařky“ si budete moci uvařit jak českou, tak vietnamskou, nebo třeba tureckou kuchyni. Najdete zde recepty např. na polévku s morkovými knedlíčky, rizoto s fíky a gorgonzolou, Imam bayildi, letní závitky, brownies a mnoho dalších zajímavých receptů.

Rozhovor s foodblogerkou

Jedním z vybraných foodblogerů je i moje kolegyně ze sekce Na Talíři Karolína Kounová Roubíčková, která bloguje na http://www.svasniprojidlo.cz/. Abych vás trošku navnadila, přináším vám rozhovor, samozřejmě na téma jejího blogu a vaření.

Co tě vedlo k založení blogu? Byla to dlouhodobější myšlenka nebo impuls?

Blog jsem založila celkem rychle, i když samotná myšlenka mě napadla již  tak dva roky před tím. Pozitivní vztah k jídlu jsem totiž měla vždycky,  ale bála jsem se jít s ním takzvaně na trh. Nakonec jsem to překonala a dnes jsem za to vše moc ráda. Dá se říct, že blogování mi změnilo život.

Inspiruješ se v kuchařkách, na internetu (u jiných blogů), v časopisech, nebo vaříš z hlavy a z obsahu lednice?

Je to všechno, jak říkáš, dohromady. Celkem pravidelně se inspiruji na internetu u jiných blogerek a blogerů, stejně tak mě moc baví listovat  si v kuchařkách i kulinárních časopisech, které si pravidelně kupuji.  Obsah lednice je ale při tom zásadní, takže vyhledávám podle základních  ingrediencí, co doma mám, nebo naopak, nakupuji podle receptu, který  bych ráda zkusila.

Co tě na vaření nejvíc baví?

Tak samozřejmě mě asi nejvíc baví ten výsledek. Ale na vaření jako  takovém je fajn, že člověk může pustit z hlavy všechny starosti a ví, že  když dodrží základní postupy, málokdy se něco pokazí. Je to taková úleva  v neustále se měnícím životě.

Jaký byl tvůj největší kuchařský výsledek? Co je tvá kuchařská výzva do budoucna?

Za největší kuchařský výsledek s odstupem času asi vnímám svůj svatební  dort. Několikrát jsem jej zkoušela dopředu a pak pekla tři ohromná patra, skládala je na sebe a zdobila bílou čokoládou. Byl to pomerančový dort s pudinkovým krémem, protože všechny ty máslové a potahované dorty z duše nenávidím. Výzev do budoucna mám asi hned několik, v nejbližší době  bych chtěla zkusit třeba staření masa, protože sehnat v našem městečku takové, to je zhola nemožné.

S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo

Pozvánka na křest knihy

Pokud jsme vás aspoň trošku navnadili na koupi knížky Food blogeři, zveme vás na její křest, který se uskuteční ve středu 23.10.2013 od 17:00 v Literární kavárně knihkupectví Academia v Praze na Václavském náměstí.

Pokud při vaření brouzdáte na stránkách foodblogerů nebo uvažujete o založení svého blogu, určitě stojí za to si tuto knížku pořídit. A pokud jste foodblogy ještě neobjevili, minimálně je to velmi netradiční „kuchařka“ se skvělými a hlavně ozkoušenými recepty.

Knihu vydalo nakladatelství Malý princ v roce 2013. Zakoupit ji můžete na webu i v kamenných knihkupectvích.

Zdroj perexové fotografie: Pavla Doležalová, Generace 21 (Fotografie pořízeny z knihy Foodblogeři – Gurmánská inspirace od 20 známých českých a slovenských blogerů, nakladatelství Malý princ)

Zdroj ostatních fotografií: Pavla Doležalová, Generace 21 (Fotografie pořízeny z knihy Foodblogeři – Gurmánská inspirace od 20 známých českých a slovenských blogerů, nakladatelství Malý princ)

Pavla Doležalová

Pavla Doležalová

Miluji jídlo (www.milujidlo.blogspot.cz), vaření a vše kolem něj...občas také sport (joga, tanec, kolo), knížky a lenošení.

Zanechte komentář