Laky na nehty

Pískový efekt: naprostý boom v lakování

Krása a móda / 14.10.2013

Písek v lahvičce a ještě k tomu na nehty je naprosto unikátní věc poslední módy v lakování. Jak to vypadá a co to obnáší? 

Laky s pískovým efektem se objevily zhruba před pár měsíci. Jedná se o lak s většími nebo menšími částečkami, které schnou do matného a pokaždé hrubého povrchu. Existují i laky, které v sobě obsahují dokonce i větší nebo menší třpytky. Záleží na vašem výběru a vkusu, který bude nakonec ten váš.

Gabriella Salvete Stars

Základní barevná paleta řady Stars.
Zdroj: www.mezizenami.cz

Jednou z prvních značek, která nám přinesla do regálů našich drogerií pískové laky, je Gabriella Salvete. Přišla se svojí řadou Stars, která si během krátké chvíle získala tisíce milovnic laků na nehty po celé republice. Na internetových blozích se náhle vyrojily pochvalné články a dokonce i různé tipy na barevné kombinace. Laky Stars vyšly nejprve ve čtyřech základních odstínech (růžová, fialová, stříbrná a korálově oranžová), které ale zamilovaným fanynkám tohoto laku nestačily, neboť zatoužily po více odstínech. A opravdu o pár měsíců později přišla na trh azurově modrá, zelená, vampírově rudá a malinově či princeznovsky růžová. Zde už se tábory trochu rozdělily a některé odstíny se netěší příliš velké oblibě. Já osobně vlastním kromě zeleného všechny a musím říci, že nákupu těchto laků nikdy nebudu litovat. Proč?

Gabriella Salvete Stars 2

Na nové odstíny jsme si musely počkat, ale stojí to za to.
Zdroj: www.marionnaud.cz

Je to hlavně kvůli jeho vlastnostem. Pískové laky vydrží na nehtech všeobecně velmi dlouho. Běžný lak odlakováváte v průměru po třech dnech, tento klidně až po týdnu. Jedinou nevýhodou, kterou tyto laky disponují, je poměrně obtížnější odlakovávání. Musíte si pořídit silný odlakovač, ale opět to není nic, co byste musely dostávat z nehtů celou hodinu.

A například další značky, které se k pískovému boomu připojily?

Rimmel nezaostal a přišel také s pískovou řadou laků Space Dust. Fialová, růžová, stříbrná, zlatavá a černá se zelenými odlesky. Zkrátka kouzelné.

Rimmel Space Dust

Řada „pískáčů“ od Rimmelu je prostě nádherná.
Zdroj: www.etcllymlrs.com

Essence je značka levnější drogerkové kosmetiky, která rovněž přispěchala s novinkou texturovaných laků. Nabízí tři odstíny, které zatím neshledávám jako příliš úspěšné, ale uvidíme… Třeba ještě překvapí.

Essence pískové laky

Jeden ze tří odstínů od značky Essence.
Zdroj: www.illussoire.blogspot.com

Přesvědčily vás pískové laky nebo už máte dokonce svůj vysněný doma?

Zdroj perexové fotografie: www.photl.com

Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář