Novinky v Magic Boxu: Vesmírné lodě i oblíbené děsivé hračky

Film Kultura / 11.10.2013

Na 9. října si pro nás společnost Magic Box připravila další novinky na DVD i Blu-ray. Pojďte se s námi podívat, jaké kousky stojí za zhlédnutí tentokrát.

Kultovní sci-fi ve všech variacích

V tomto vydání kouzelné krabičky si přijdou na své zejména fanoušci sci-fi seriálu Star Trek a jeho filmového zpracování. S lodí Enterprise se vydáte zachraňovat všeobecné blaho nejen na několika sadách DVD, ale máte možnost zakoupit si také Blu-ray, a to ať už v klasických či ve speciálních setech.

startreksteelbook

Nadšenci starých i nových Star Treků ocení zejména steelbookovou variantu v kovovém obalu. Zdroj: magicbox.cz

Film Star Trek: Do temnoty, jenž vyšel teprve letos a jeho hodnocení se na československé filmové databázi šplhá až na 82 %, vás rozhodně nezklame dalším hvězdným dobrodružstvím a vypjatou akcí z dávno oblíbeného sci-fi světa. Opět se zde setkáme s horkokrevným kapitánem Jamesem T. KirkemHvězdnou flotilou, která se stane obětí devastujícího útoku. Záhadného intergalaktického teroristu se s námi vydá dopadnout celá posádka Enterprise a bůh ví, že ani pro tentokrát ve své náročné misi nezklame. Snímek plný přátelství i nepřátelství, pomsty, spravedlnosti i vesmíru hrozící ničivé války si můžeme sehnat dokonce ve speciálním 2D a 3D setu, a to dokonce nejen v obyčejném kabátu, ale také formou steelbooku a speciálního dárkového balení ve tvaru vesmírné  lodi.

Svého se ale dočkají také fanoušci prvního ze dvou filmů, Star Treku z roku 2009, který je s 84 procenty na databázi oblíben neméně. Atmosféra starého startrekovského konceptu je samozřejmě zachována, nevystřídají se ani postavy Jamese T. Kirka či Spocka, které zde absolvují svou úplně první výpravu na vesmírné lodi, provázanou mnoha nečekanými zvraty i prvotřídními efekty – sci-fi podívaná, za jakou se filmová verze rozhodně nemusí stydět. Tvůrce seriálů jako Fringe či Ztraceni vás svým zpracováním zkrátka nezklame, na což Magic Box sází v edici spojeného prvního i druhého filmu v úhledném balíčku Star Trek kolekce 1-2, který je možno zakoupit si jak na DVD, tak na Blu-ray.

I tento snímek máte možnost si pořídit v DVD i Blu-ray formátu. Zdroj: magicbox.cz

I tento snímek máte možnost si pořídit v DVD i Blu-ray formátu. Zdroj: magicbox.cz

Morální dilemata tváří v tvář smrti

Dále na vás v nabídce bude čekat oskarový snímek s názvem Mrtvý muž přichází z roku 1995. Kriminální drama o vztahu jeptišky a muže odsouzeného k trestu smrti vás vtáhne do děje mimo jiné i svými hereckými výkony, jimiž se mohou chlubit Susan SarandonSean Penn. Příběh plný emocí, empatie a dilemat ohledně trestu smrti a napětí před blížící se popravou určitě zahraje na tu správnou strunu, což mimo jiné dokazuje také další osmdesátiprocentní hodnocení v databázi. Neméně divácky přitažlivý je na psychologickém snímku i fakt, že byl natočen dle skutečné události.

Oblíbená předloha hororové postavičky Chuckyho se stala námětem také k dalším pokračování. Zdroj: magicbox.cz

Oblíbená předloha hororové postavičky Chuckyho se stala námětem také k dalšímu pokračování. Zdroj: magicbox.cz

Hororová podívaná v dětském pokojíčku

Představte si, že je vám šest let a do vašeho narozeninového dárku, panenky Chucky, se převtělí duše sériového vraha. Scénář kultovního hororu Dětská hra z osmdesátých let sklízí stále stejný úspěch a divákům zas a znovu přebíhá mráz po zádech, jakmile zaslechnou větu „Pojď si hrát“ z úst plastikové hračky. Legendární snímek, který by klidně mohl být součástí vašeho halloweenského promítání, znovu vychází v Magic Boxu na DVD i Blu-ray.

„Všechno to začalo jedním telefonátem…“

Také tento kousek režiséra Brada Andersona si můžete rovněm pořídit v obou variantách na DVD i Blu-ray.

Také tento kousek režiséra Brada Andersona si můžete pořídit v obou variantách na DVD i Blu-ray. Zdroj: magicbox.cz

V podobném duchu se nese také poslední snímek představený začátkem října – letos natočená Tísňová linka. Tento napínavý thriller s Halle Berry v hlavní roli vás vtáhne do děje hned ve chvíli, kdy na tísňové lince uslyšíte volání mladé dívky, která se právě stala obětí únosu. Zkušená operátorka Jared se tak nenávratně zapojuje do zamotané šlamastiky ve snaze zachránit zoufalou dívku, pro níž je toto telefonické spojení jedinou nadějí. Pravá husí kůže však dychtivému divákovi naskakuje ve chvíli, kdy je Jared nucena postavit se tváří tvář vrahovi, kterého nepotkává poprvé.

Zdroj videí: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: csfd.cz

Nikola Greplová

Nikola Greplová

Studentka všeobecného gymplu s kreativními tendencemi, pozitivním smýšlením a spoustou neuspořádaných snů a plánů. Milovník trefných slov, cizích krajů, nových zkušeností, příjemné společnosti, výstižných citátů, podnětných rozhovorů a umění všeho druhu i formátu. Vyznavačka nemožnosti dostatečně charakterizovat svoji osobu v malém, sotva pětiřádkovém, rámečku.

Zanechte komentář