Festival Kolem světa v Praze.

Festival Kolem světa je svátkem všech cestovatelů!

Cestování / 26.10.2013

Každý, kdo je i malým fanouškem cestování, by určitě neměl vynechat festival Kolem světa! Co je na něm tak zajímavého? Proč se lidi stále vracejí?

Jako se snad všichni lidé těší na Vánoce, cestovatelé se těší na Kolem světa! Každý cestovatel si tak alespoň jednou za rok (někdo i dvakrát) vychutná ty své, cestovatelské Vánoce a vydá se ve směru Praha, Brno či Ostrava na festival Kolem světa. Proč ale tento festival všechny tak pohltí?

Je to jednoduché – každý si zde najde to, co ho zajímá. Je jedno, jestli se jedná o zarytého cestovatele, o snílka, co poslouchá rád vyprávění z cest ostatních, či o začátečníka, který by se rád dozvěděl, jak se na takovou cestu připravit. Své si najdou také milovníci exotických pokrmů, cestopisných knih či ručně vyráběného oblečení a šperků.

Tři sály a dokonalý program

Po celý víkend probíhají přednášky souběžně ve třech sálech a o dokonalý program je tak postaráno od rána až do večera. Mezi jednotlivými přednáškami lze zhlédnout také profesionální exotické tance, které dovedou navodit nezapomenutelnou atmosféru v celém sále. Zapomenout by se nemělo ani na probíhající soutěže o věcné ceny. Pokud se na vás usměje štěstí, můžete si nakonec odnést i nějaký ten dárek pro radost.

Přednášky? Jedna velká společná cesta…

Každá přednáška trvá zhruba hodinu čistého času. Za tuto dobu můžete vidět nejen krásné fotografie, ale také zajímavá videa. To vše je obohaceno o zážitky a vyprávění daných cestovatelů.

festival Kolem světa

Letošní podzimní ročník festivalu se již blíží!

Právě na festivalu Kolem světa se návštěvníkům naskytne možnost procestovat doslova celý svět během několika hodin. Jak to? Každá přednáška je totiž tak skutečná, že se po ní cítíte, jako byste na daném místě sami byli! Začínáte na Madagaskaru, pokračujete Afrikou, pak přeskočíte na Nový Zéland, ke konci slezete Karákóram a na úplný závěr dne se dozvíte, jak napsat správně svůj vlastní cestopis. Zní to neuvěřitelně, a kdo to nezažije, ten neuvěří.

Celý festival je jedinečná příležitost, jak poznat nová místa a kulturu, seznámit se se známými a méně známými cestovateli a hlavně jak krásně strávit den a mít z něj spoustu zážitků. Udělejte si i vy volno na „cestovatelský svátek“ a navštivte festival Kolem světa!

Zdroj všech fotografií: Kolemsveta.cz

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář