Hledá se nevěsta. Zn.: Z Východu

Osobní rozvoj Vztahy / 17.10.2013

Ona – krásná mladá žena z Východu toužící po lepším životě. On – zajištěný muž ze Západu toužící jí ho dát. Může z toho vzniknout láska?

Nebo je to pouze sofistikovaná forma prostituce? Jsou přenádherné, slovanské typy, mladé ženy z Ruska, Ukrajiny či Moldávie. Jenže jejich vyhlídky nejsou zrovna růžové, nedostatek financí, nulové pracovní uplatnění. Dostat se do ciziny a následně se tam i provdat je pro mnohé snem.

[one_fourth]Seznamovací agentury slibují sňatkem s východními ženami šťastné, naplněné manželství s nižším rizikem rozvodu.[/one_fourth]

Jak to vlastně funguje

Agentur nabízející kontakt a seznámení s těmito ženami je na internetu mnoho. Lámaným překladem prezentují své dívky jako starostlivé, milující ženy, dobré hospodyně a pečující matky. Jejich půvaby není ani třeba zmiňovat. Aby nedošlo k nějakým nepříjemnostem, totožnost dívek je dle agentur ověřována.

Katalog dívek na stránkách nabízí nepřeberné možnosti výběru. Dívky se zde prezentují svými profily s vyplněnými informacemi o věku, váze, výšce či zálibách.  Nabízeny jsou také fotky v bikinách či videomedailonky. Muži mohou dívky oslovit a překvapit díky důmyslným službám agentur, jakou jsou např. zaslání kytice či dárečku.

Pokud se muž rozhodne vydat za dívkou do její rodné země, agentura toto setkání zajistí a to i s veškerými službami jako je ubytování či romantické výlety. V neposlední řadě jsou nabízeny také překladatelské služby, jelikož ne každá dívka mluví plynule anglicky.

Láska něco stojí. Zdroj: Foter.com

Láska něco stojí. Zdroj: Foter.com

Láska něco stojí

Samozřejmě nic není zadarmo, agentury účtují poplatky oběma stranám. Funguje to pomocí tzv. bodů. Například za jednorázové zobrazení videomedailonku vybrané dívky zaplatíte 1 bod = 7,5 USD. Agentury nabízejí také korespondenční, video a live chat balíčky, jejichž ceny jsou výhodnější než jednorázové oslovení dívky. Za chatování s webovou kamerou zaplatíte dvojnásobek.

Proč vlastně?

Jací muži vůbec hledají lásku „z Východu“? Jsou to zakomplexovaní muži, kteří si nejsou schopni najít partnerku ve své rodné zemi, nebo je za tím něco víc?

Lepší budoucnost pro cizinky? Zdroj: Foter.com

Lepší budoucnost pro cizinky? Zdroj: Foter.com

Seznamovací agentury popisují muže hledající lásku z řad východních krásek jako muže s problémem najít vhodnou partnerku ve své rodné zemi a to především z důvodů jejich přílišné emancipace, malé skromnosti a pokory. Také může jít o pošramocené sebevědomí, které jim zajisté vdavekchtivá internetová nevěsta pomůže vyléčit.

[one_fourth]

Dívky, které se tímto způsobem seznamují, bývají nazývány jako takzvané  „zásilkové nevěsty“.

[/one_fourth]

Obě strany si vlastně nemají co vyčítat. Funguje to jako úžasný obchod, na jehož konci může a nemusí vzniknout pevný svazek. A především nikde není psáno, že tímto bizarním způsobem nemůže vzniknout láska na celý život nebo aspoň do doby kdy dívka získá trvalý pobyt v západní zemi.

 

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Lucie Hudcovičová

Lucie Hudcovičová

„Člověk musí mít vždycky cíl, ale nemusí se vždycky trefit.“ - Jan Werich. Já pevně věřím, že se trefím. Jsem věčný optimista a tak trochu malý zmatkář, mám ráda smích, dobrou společnost a nové výzvy, což psaní zcela určitě je.

Zanechte komentář