Když milenky pláčou

Osobní rozvoj Vztahy / 8.10.2013

Je lepší být milenkou, či podváděnou přítelkyní? 

Co myslíte, dámy, je lepší být milenka, nebo podváděná přítelkyně? Každá z vás má na to určitě jiný názor. V obou případech se jistě najdou klady i zápory. Tak uvidíme…

Milenka versus přítelkyně

Mnoho z vás může zastávat ten názor, že ve výhodě je milenka. Muž jí navštěvuje, tráví s ní čas a prožívá intimní chvíle, je to ale pouze chvilková záležitost. Věřte nebo ne, mnoho mužů, i když podvádí, tak stále miluje svou přítelkyni. Muži vidí nevěru jako uspokojení svých vášní, ale city do toho většinou nezasahují, ne z jejich strany. Stačí jim pouhý sex a pak se vrací zpět ke své milované. A přiznejme si, kolik z nás si řekne: „Ale můj přítel je jiný!“ a kolik těch „jiných“ opravdu je. To bych ponechala v zákrytu fantazie.

Milenka je velkou hrozbou pro každou přítelkyni. Zdroj: Photl.com

Milenka je velkou hrozbou pro každou přítelkyni. Zdroj: Photl.com

Přítelkyně versus milenka

A jak jsou na tom tedy ty „hodné“ ženy, co čekají doma na svého drahého? Některé z vás si opravdu myslí, že mají doma chlapa, který o jinou nezavadí ani pohledem. Jak ale tyto dámy musí reagovat, když se o nevěře dozví. Asi pro každou přítelkyni by to byla velká rána.

Je ale na místě uvažovat racionálně a nedělat hned ukvapené závěry. Jsou i tací muži, kteří jsou nevěrní z toho důvodu, že nemají harmonický vztah se svojí přítelkyní, sice ji milují, ale to, co jím doma chybí, vyhledávají jinde. V tomto případě je nejlepším řešením si o tom promluvit a začít na vtahu pracovat. Záleží ale na každé z vás, jak moc je tolerantní a dokáže nevěru odpustit.

Ne že bychom se nevěrných protějšků zastávaly. Asi mnoho z vás bude souhlasit s názorem, že ty ostatní – zadané muže, kteří berou milenku jako samozřejmost, je nejlepší poslat tam, odkud přišli, pokud se tedy nechcete o svého přítele dělit v posteli ještě s někým třetím.

Milenka touží být přítelkyní

U milenek je to většinou jiné. Ony věří, že získají lásku svého milovaného, který kvůli nim opustí svou přítelkyni a poté spolu zestárnou. Bohužel jejich přání se většinou nenaplní. Muž si přijde na své a vrací se zpět ke svému protějšku domů. A vy se s další láskou loučíte se slzami na polštáři.

Když už chcete změnit svou pověst milenky a najdete toho „pravého“, někoho, s kým se cítíte skvěle, který je ohromně přitažlivý, o slečny nemá nouzi a vy si myslíte, že si vybral právě vás, většinou je někde zakopaný pes. Chtěla jste se statusem milenky skončit, ale ten vypadá, že za to opravdu stojí. Budete tedy doufat, že se z toho časem vyklube něco víc a on se třeba zamiluje. Prozatím je to kamarádský sex, dobrý kamarádský sex a možná i díky tomu vám přirůstá k srdci čím dál více, bohužel jemu stačí spíše ta tělesná láska.

Nevěra? Zlo pro každý vztah. Zdroj: Photl.com

Nevěra? Zlo pro každý vztah. Zdroj: Photl.com

Přijde den, kdy si uvědomíte, že jste byla pouze milenka, taková záchrana na přechodnou dobu, a po čase váš idol odchází tam, odkud přišel. Dát přednost důstojnému rozchodu je opravdu na místě. Slovy „miluji tě, nedělej to“ se především znemožníte a v očích svého exprotějšku klesnete ještě níže! Váš románek opět končí zlomeným srdcem s nadějí, že on se vrátí.

Nemůžeme ale všem milenkám křivdit. Některé jsou s tímto statusem spokojeny. Vědí, co od takového vztahu „nevztahu“ očekávat. I takové pouto má nějaké to plus.

Názor jedné z našich čtenářek: Nezažila jsem snad ani jedno a doufám, že ani nezažiju! Myslím ale, že jsou i takové, ty naivky, které radši budou podváděnými přítelkyněmi. A jestli je lepší jedno nebo druhé, tak raději ani jedno! Milenka bych nechtěla být určitě, protože ten pocit, že bych třeba rozvrátila i rodinu, to rozhodně ne! A být podváděná? To bych asi taky nepřekousla.

Tak co, dámy, na jaké straně řeky byste chtěly být vy? Pokud ale stále fandíte harmonickému soužití bez nevěry, není na škodu vztah i sexuální život stále udržovat a zpestřovat.

Zdroj perexové fotografie:  freedigitalphotos.net

Eliška Petrová

Eliška Petrová

Jsem studentkou vysoké školy. Do mých prioritních koníčku bych zahrnula sport, literaturu a také zábavu s přáteli jako každý student v mém věku. V budoucnu bych ráda pracovala v oblasti kultury či médií.

Zanechte komentář