Brána do pekla skutečně existuje!?

Cestování / 13.10.2013

Nevěříte? V tom případě čtěte dále…

Nejedná se o žádný biblický výjev či o slavný epos ještě slavnějšího Danta. V poušti Karakum v Turkmenistánu se nachází hořící kráter, který skutečně připomíná apokalyptickou krajinu. Kde se ale uprostřed pouště něco takového vůbec vzalo?

Vše začalo v 70. letech minulého století. Tým sovětských geologů zkoumal v poušti ložisko zemního plynu. Během průzkumných vrtů došlo ke zhroucení podloží a vznikl tak kráter o průměru kolem sedmdesáti metrů a hloubce až dvaceti metrů. Tím došlo k úniku zemního plynu na povrch, který se posléze rozšířil do okolí.

Experti z důvodu bezpečnosti plyn zapálili s předpokladem, že za několik týdnů vyhoří. To se ovšem nestalo a z mohutného kráteru šlehají plameny dodnes. Nikdo neví, kdy pekelná brána „vyhasne“, pokud k tomu vůbec někdy dojde.

Scéna jako z hororu

Podobný úkaz najdeme i ve Spojených státech. V pensylvánském městě Centralia došlo před více než padesáti lety k požáru uhelného dolu a město tak muselo být vylidněno. Zásoby uhlí pod městem stále hoří a podle odhadů ještě hodně dlouho hořet budou. Nepřipomíná vám to něco? Ano, Centralia se stala inspirací pro slavný horor Silent Hill.

Město Centralia v USA

Dnes již opuštěné město Centralia může nahánět spoustě lidí hrůzu.

Pro někoho mohou být tato místa fascinující, pro jiné zase děsivá. Co si o nich myslíte vy?

Zdroj fotografií: wikimedia commons

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentářVaše názory

  • no no na Smetanova

    Pane Voracku,byl jste tam?Docela,mne to desi..vyskytuji se v tehle oblastech paranormalni jevy?Dekuji za odpoved.