Sedmé kolo Extraligy ledního hokeje nabídlo mnoho zajímavostí.

Sedmé kolo extraligy přineslo vzestupy i pády

Sport / 6.10.2013

Autor:

Hokejová Tipsport extraliga je v plném proudu, ohlédli jsme se nejen za sedmým kolem, ale i celkovým dosavadním vývojem.

Neporazitelná Slávia

Maskot Slávie ji provází na všech zápasech.

Slávii podporuje krom fanoušků i oblíbený maskot.

Pokud některý tým v začátku letošní sezóny válí, je jím beze sporu pražská Slávia. Tým, který se v loňském roce spíše trápil, zatím neprohrál a suverénně vede tabulku. Svou formu hráči potvrdili i v sedmém kole, kdy rozstříleli Zlín vysoko 6:0.

První dvě třetiny byly poměrně vyrovnané, zápas měl spád a i Zlín příležitostně zahrozil ze zajímavých šancí, a to i přesto, že Slávisté hned v úvodu duelu dvakrát skórovali. V poslední třetině zápasu už se ale defenzivní hrou proslulí zlínští berani složili a Slávia hru pouze kontrolovala.

Fanoušci Slávie po právu kvitují skvělou střeleckou formu hráčů. Přestože před zahájením sezóny klub avizoval, že se bude soustředit na defenzivu a dají se očekávat spíše fotbalové výsledky, hráči dokázali toto předsevzetí skloubit s důrazným útokem a v posledních dvou zápasech nastříleli celkem 13 branek! To už je záruka, že při zápasech pražského celku se rozhodně nudit nebudete.

Sparťanský standard, nevyrovnaná Plzeň a pohasínající Kometa

V závěsu za lídrem tabulky je další pražský klub – Sparta. Ta čelí vysokému tlaku, jelikož se už několikrát nedostala přes čtvrtfinále v play-off. Od minulé sezóny klub zásadním způsobem obměnil hráče, což se projevuje už v začátku sezóny jako dobrý tah. Krom zaváhání hned v druhém kole s chomutovskými Piráty si drží vítěznou formu.

Nejinak tomu bylo i v posledním  kole, kdy na domácím ledě uvítala Sparta třinecké Oceláře. Poprvé lovil brankář hostí puk ze své sítě už po sedmi vteřinách hry a na konci první třetiny už měl domácí celek výrazný náskok 4:1. To v podstatě rozhodlo zápas, a přestože se Martin Adamský blýskl hattrickem, Třinec podlehl Spartě vysoko 8:3.

Na videu je zahajovací zápas sezóny, který úřadujícím mistrům z Plzně vyšel skvěle. Od té doby je výkon týmu nevyrovnaný.

Další z obvyklých účastníků play-off, Plzeň, se v počátku sezóny trošku trápí. Na vedoucí Slávii ztrácí v tabulce 4 body, což není výrazný rozdíl, ale západočeský klub není ve svých výkonech doposud tak konzistentní, jak jsme zvyklí. Hlad po ofenzivě se projevuje chybami v obraně a zbytečně inkasovanými brankami. Tím se Plzeň připravila o body např. v šestém kole proti Karlovým Varům, kdy dobře rozehraný zápas nedokázala dotáhnout do vítězného konce v základní hrací době.

Chuť si spravili hráči až v kole sedmém, kdy na domácím ledě porazili úřadujícího vicemistra, brněnskou Kometu, výsledkem 4:1. Brněnský klub, proslulý svými věrnými fanoušky, se trápí podobně jako zmiňovaná Plzeň. Aktuální výkony příliš nepřipomínají fascinující létání po ledě z loňského play-off, a přestože je Kometa čtvrtým týmem tabulky, střílí o poznání méně branek než lídr Slávia nebo druhá Sparta.

Hráči HC Kometa Brno před zápasem. Jistě by rádi navázali na úspěchy loňských ročníků.

Hráči Komety nastupují k zápasu. Letošní rok se zatím nevyvíjí úplně skvěle.

Odraz ode dna chce spoustu Energie

V sedmém kole se podařil průlom Energii z Karlových Varů, kdy tým dosáhl prvního tříbodového vítězství v této sezóně. Po chabém nástupu do sezóny se tým semkl, což bylo znát i na výkonu v zápase. Karlovarští opanovali led a po zásluze zvítězili nad Bílými tygry z Liberce vysoko 5:1. Uvidíme, zda se tento zápas promítne do dalších výkonů, nebo zda bude Energie podobně jako v loňském roce bojovat o udržení.

Zdroj fotografií: wikimedia commons

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář