Kniha Embéčkem kolem světa…

Cestování / 15.10.2013

… aneb Jak vypadá cesta kolem světa se starým autem Škoda 1000 MB do posledního detailu. Stojí za to ji číst?

Pokud jste fanouškem cestopisných knih a hledáte něco, co vás na pěknou chvíli zabaví, máme pro vás malý tip. O co se jedná? O knihu Embéčkem kolem světa, jejímž autorem je Michal Vičar. Jak vypadá, co v ní najdete a jestli opravdu stojí za to, zjistíte na následujících řádcích.

„Kniha Embéčkem kolem světa je inspirativním cestopisem, zachycujícím s humorem patálie cesty kolem zeměkoule, který vás bude bavit od začátku do konce. Současně je i příručkou pro ty, kterým v garáži nedočkavě dřímá auto po dědečkovi!“

Jota.cz

Co se dělo den po dni?

Celá kniha je napsaná formou deníkových zápisů, kde Michal Vičar přesně popisuje každičký den z cesty. Z těchto zápisků se tak dozvídáme všechny detaily, co se stalo, jaký to bylo den a hlavně kde se zrovna konkrétně nacházeli. Úvodem se také dozvídáme o soukromých věcech autora, o jeho lásce i o těžkém loučení s domovem.

Tip Generace 21: S oběma cestovateli jsme pro vás také připravili rozhovor! Sny jsou od toho, aby se žily, tvrdí cestovatelé, kteří embéčkem projeli svět.

Doplňující fakta

Při cestování se Michal i Martin (bratranec Michala Vičara, spolucestovatel) ocitají na všelijakých místech, poznávají místní kulturu a všechno okolo. Při psaní knihy bylo myšleno i na čtenáře, kteří některá místa jejich cesty neznají! V knize jsou vloženy velice užitečné poznámky, vysvětlující neznámý pojem, přibližující život ve městě a na vesnici či definující místní jídlo a pití. Čtenář se tak může dozvědět o tom, co je to Kolyma, kdo to byl Nikita Sergejevič Chruščov či kdo jsou to Latinos.

ukázka embéčkem kolem světa

Čtení této knihy rozhodně není nuda!

A aby čtení bylo ještě o něco záživnější a zábavnější, nalezneme v knize také malé kresby, které celou knihu velmi krásně oživují a podtrhují fakt, že se jedná o cestovní deník. Nechybí ani několik stránek nejkrásnějších a nejzajímavějších fotografií z cest. Zkrátka je na co se dívat. Přínosná může být i mapa, ukazující celou jejich cestu, kde čtenáři naleznou přímo odkazy na stránky, kde se zápisy z daného místa přesně nachází.

Stojí tato kniha tedy za to?

Pokud jste fanda do cestování nebo jen prostě rádi čtete cestopisy, tato kniha by ve vaší knihovně rozhodně neměla chybět. S klidnou hlavou a čistým svědomím můžu říci, že se jedná o jednu z nejpropracovanějších cestovatelských knih, kterou jsem viděla. Michal Vičar odvedl opravdu dobrou práci.

Zdroj fotografií: Martina Baierová, Generace 21

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář