Ohlédnutí za prvním kolem Ligy mistrů

Sport / 4.10.2013

Nejprestižnější klubová soutěž má za sebou první kolo. A rozhodně bylo na co koukat.

Plzeň Citizens nepřekvapila

Hned v úterý se na vlastním hřišti představil jediný česky zástupce v této soutěži pro letošní rok. Viktoria Plzeň přivítala movitý Manchester City. I přes bojovný výkon a dobrý první poločas, český mistr nakonec body z tohoto duelu nevydoloval. Góly Džeka, Tourého a Aguera ze začátku druhého poločasu poslaly Plzeň do kolen. Kromě zápasu Plzně s Manchesterem City bylo v úterý na programu dalších sedm zápasů.

Další úterní zápasy

Až na nečekanou bodovou ztrátu Juventusu v Kodani se ostatní zápasy odehrály dle papírových předpokladů. Obhájce titulu Bayern doma porazil o tři branky moskevský CSKA. Francouzské PSG, jehož vlastníkem jsou stejně jako u Citizens katarští šejci, si rovněž o tři branky poradilo s řeckým Olympiakosem. Dále, dle předpokladů, zvítězili jak Benfica Lisabon a Real Madrid, tak i anglický Manchester United. Již zmíněný Juventus jen remizoval a Šachtar Doněck porazil Real Sociedad.

Liga mistrů

Liga mistrů má za sebou první kolo. Jaká budou ty další? Zdroj: Youtube.com

Výsledky středečních zápasů

Ani středeční zápasy nepřinesly téměř žádné překvapení. Velký favorit soutěže z Barcelony na úvod v tréninkovém tempu přehrál Ajax Amsterdam stejně jako Schalke 04 rumunskou Steau Bukurešť. Italské týmy byly ve středu stoprocentní. Neapol si poradila s Dortmundem a AC Milán pokořil Celtic. V zápase Austrie Vídeň s FC Porto rozhodl jediný gól, který padl do sítě rakouského klubu, a Atlético Madrid si na domácím hřišti poradilo se Zenitem Petrohrad.

Šok na Stamford Bridge

Jedno překvapení, ba dokonce možná šok se ve středu přece jen odehrálo. Londýnská Chelsea s hvězdným výběrem nedokázala na domácí půdě porazit Basilej a ostudně prohrála 2:1. Ve skupinové fázi Ligy mistrů se toto povedlo naposledy v roce 2003 Besiktasi Istanbul. Alespoň částečnou satisfakci pro londýnské fanoušky zajistil Arsenal, který na horké půdě v Marseille uhrál tři body.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia commons