Petra Kvitová slaví v Tokiu titul

Sport / 10.10.2013

Česká tenistka Petra Kvitová slaví po dlouhých sedmi měsících titul z turnaje série WTA.

Nevydařené US Open

Česká tenistka Petra Kvitová, jež je nejlépe postavenou českou tenistkou na okruhu, přijela na poslední grandslam sezony s velmi kolísavou formou a touhou napravit zaváhání z předchozích turnajů. Po prvních dvou kolech, přes které se Kvitová dostala, následovalo kolo třetí, ve kterém česká tenistka narazila na Američanku Alison Riskeovou. Američanka, tlačená domácím publikem, vyřadila Petru Kvitou a česká tenistka si tak připsala další korálek na šňůrku neúspěchů.

Měsíční pauza Petře prospěla

Po dalším zaváhání na US Open si Petra Kvitová dopřála téměř měsíční pauzu na nabrání fyzických, ale především psychických sil. Na další turnaj se přítelkyně tenisty Radka Štěpánka přihlásila právě do japonské metropole. V Tokiu na Petru čekal kvalitně obsazený turnaj série WTA. Turnaj se odehrál na tvrdém povrchu ve velmi horkém a vlhkém prostředí.

Česká tenistka Petra Kvitová.

Česká tenistka Petra Kvitová.

Suverénní Kvitová

První tři kola, ve kterých Kvitová narazila postupně na Bencicovou, Keysovou a Kuzněcovovou, prošla jedenáctá tenistka světa hladce a neztratila v nich ani set. V semifinále na ni již čekala méně slavnější sestra Williamsová, Venus. V tomto zápase Petra poprvé na turnaji ztratila set a dramatický zápas dospěl až do tiebreaku třetího setu. V něm však již americké tenistce došly síly a do finále tak postoupila česká reprezentantka.

Finále nahorů a dolů

Do finále prestižního turnaje se dostala také Němka Angeliqua Kerberová. Finále se opět hrálo na tři sety, přičemž v tom druhém dokonce schytala česká tenistka ostudného „kanára“.V zápase, který měl průběh jak jízda na horské dráze měla nakonec více sil Petra Kvitová a po dlouhých sedmi měsících slavila titul.

Kvitová je zpátky v TOP TEN

Díky turnajovému primátu z Tokia se Petra Kvitová vrátila zpět do elitní desítky světového žebříčku, konkrétně na sedmou pozici. Tím se i zvýšila šance, že si česka jednička i letos zahraje na turnaji mistryň, jenž letos hostí turecký Istanbul.

Zdroj fotografií: Wikimedia commons

Lubomír Řepa

Zanechte komentář