Novinky u Magic Boxu: Začátek října s Pařbou na třetí

Film / 4.10.2013

Ani první říjnový týden není chudý – kromě pohádek pro nejmenší nás čeká Pařba na třetí, Pravidla mlčení nebo Gigant. 

Paříme s Toddem Phillipsem

Vegas, Bangkok a znovu Vegas.

Vegas, Bangkok a znovu Vegas.

Utekl vám závěr komediální trilogie pod originálním názvem Hangover v kinech? Není proč plakat. Magic Box vám přináší zakončení světově nejznámější pánské jízdy hned v několika podobách. Film si můžete zakoupit buď klasicky na DVD či Blu-ray, kde najdete i mnoho bonusového materiálu. Zajímají vás tajné kamerové zkoušky? Nejdivočejší akční momenty z celé trilogie? Nebo snad úskalí režisérské práce s dětmi či zvířaty? Pak není o čem přemýšlet. Ti, kteří si zamilovali celou trilogii, mohou jásat taktéž – Magic Box vydává dvě speciální edice – DVD a Blu-ray – které zahrnují všechny tři dodnes natočené snímky: Pařbu ve Vegas, Pařbu v Bangkoku i Pařbu na třetí. A to vše samozřejmě doplněno bonusovým materiálem.

Celá trilogie vás minula? Chyba. Přišli jste o dobrodružství čtyř kamarádů, které odstartovalo v roce 2009, když se měl Doug (Justin Bartha – Lovci pokladů, Sexy 40) ženit. A jeho tři nejlepší kamarádi, které ztvárnili Bradley Cooper, Zach GalifianakisEd Helms, přišli s geniálním nápadem. Užijí si tu nejlepší rozlučkovou párty v Las Vegas. Je vám jasné, že těmito slovy může začít jen jízda plná na hlavu postavených šíleností. Nemýlíte se, trojici kamarádíčků se dokonce podaří ženicha ztratit. Pařba v Bangkoku nemá o nic menší ambice, tentokrát se totiž žení Stu (Ed Helms). A i když se podobnému dobrodrůžu snaží zabránit, nějak se to… nevyvede.

Pařba na třetí je pak rozloučením s filmovou čtveřicí. A jak si takové rozloučení žádá, vracíme se na začátek, tedy do Vegas. Vlčí smečka už žije vcelku poklidně, tedy všichni kromě Alana (Zach Galifianakis), který je s vývojem situace značně nespokojen. Že by se z jeho kamarádů stali tuctoví kravaťáci? A z něj? Popustí uzdu svým přirozeným instinktům… To ho namočí do takového průšvihu, že si uvědomí, že potřebuje pomoc – nejlépe od nejlepších přátel. A tím začíná poslední velká jízda.

Mlčím, mlčíš, mlčíme…

The Company You Keep.

The Company You Keep.

Přemýšleli jste někdy o kariéře novináře, který rozkrývá tajemství a aféry jako na běžícím pásu a na tom staví svoji kariéru? A napadlo vás, že občas věci nemusí být takové, jakými se zdají být? Ben Shepard (Shia LaBeouf – Transfomers, Indiana Jones a Království křišťálové lebky) je právě takovým mladým ambiciózním reportérem a po hlavě se vrhá do jedné kauzy za druhou, až se potká s Jimem Grantem (Robert Redford – Všichni prezidentovi muži, Zaříkávač koní). Ten sice na veřejnosti vystupuje jako spořádaný právník vychovávající malou dcerku, ale Ben odhalí pravdu – jedná se o protiválečného radikála, který má na krku dost vážných zločinů, a FBI okamžitě vyrazí po jeho stopě.

Postupem času ale zjišťujeme, že něco nesedí, a Ben se začne obávat, jestli neudělal největší chybu svého života, když na Granta přitáhl pozornost. Ten se zatím snaží kontaktovat své bývalé parťáky a setkává se se směsí nedůvěry, náklonnosti i loajality. K tomu si připočtěte ještě úžasnou Susan Sarandon (Druhá nebo první, Atlas mraků) a sympatického Richarda Jenkinse (Nezvaný host, Jíst, meditovat, milovat) a máte tak trochu obrázek, co si můžete pořídit na DVD či Blu-ray. Film získal několik ocenění, tak neváhejte a zařaďte ho do své filmotéky.

Staré klasiky

Ještě Jamese Deana neznáte? Je čas to napravit.

Ještě Jamese Deana neznáte? Je čas to napravit.

Pokud patříte ke škarohlídům, kteří tvrdí, že zlaté éře kinematografie už odzvonilo a že se v posledních padesáti letech nenatočilo nic koukatelného, oslavujte. V tomto týdnu totiž budou ke koupi hned čtyři velké klasiky, které by filmový divák neměl minout. Na východ od ráje je klasika natočená podle Johna Steinbecka a ocení ji i maturanti, kteří mají problém se čtením povinné literatury. Příběh dvou bratrů, Cala a Arona, kteří si každý zasluhují jinou míru otcovy lásky a pozornosti, je nesmrtelný a vychází už z biblického vyprávění o Kainovi a Ábelovi. Kromě jiného právě tímto snímkem prorazil idol James Dean, který je jednou z nesmrtelných ikon Hollywoodu do dnešních dnů.

James Dean září i v romantickém dramatu Rebel bez příčiny. Jeden z prvních filmů, které se zabývají problematikou mládeže a tím, jaký dopad na život dospívajících má rozvod rodičů, je dnes skoro kultovní klasikou. A stejně tak Deanova role v něm. Zde si totiž střihnul svého typického mladého frajírka s „rozervanou duší“. Ve filmu mu zdatně sekunduje krásná Natalie Woodová.

Jean-Paul Belmondo jako tajný agent.

Jean-Paul Belmondo jako tajný agent.

Romantický western Gigant je posledním Deanovým snímkem – dva týdny po poslední klapce totiž tento mladistvý rebel zemřel při automobilové nehodě a plátna kin si ho už nevychutnala. Snímek z roku 1956 vypráví o soupeření magnátů v Texasu, a to ve všech ohledech jejich života – byznysu i lásce. Kromě Jamese Deana se v jedné z hlavních rolí objevuje i Elizabeth Taylor jako krásná a cílevědomá manželka jednoho z Texasanů.

Trojici „deanovských“ filmů pak doplňuje o 25 let mladší Profesionál z dílny francouzského režiséra Georgese Lautnera (Paša, Neznámý v domě). V hlavní roli tajného agenta se zde objevuje Jean-Paul Belmondo, který se kdesi daleko v afrických zemích snaží odstranit diktátora Njalu z jeho nedotknutelné pozice.

Další tituly pak najdete na stránkách www.magicbox.cz.

Zdroj perexové fotografie: csfd.cz

Zdroj fotografií v článku: magicbox.cz

Kateřina Stupková

Kateřina Stupková

Studentka žurnalistiky, filmová fanynka i knižní nadšenec, milovnice kávy, čokolády a horkého letního počasí, seriálů, návalů kreativity i prolenošených odpolední.

Zanechte komentář