Kyanid: K pojmenování kapely nás inspirovala Metallica

Hudba Kultura / 11.11.2013

Kyanid je klučičí kapela hrající rock a pop. Má za sebou dvě CD, ale i účinkování na festivalech. K pojmenování je inspiroval název písně od skupiny Metallica.­


Pop rocková kapela Kyanid byla založena 1. října 2010 v Českém Krumlově. Jejími členy jsou tři kluci, kteří si říkají Feri (kytara, zpěv), Vác (bicí) a Neubík (baskytara). Za necelé tři roky svého působení stihli vydat dvě CD. První se jmenuje Růžová a to druhé nese název Blonďatá, podle stejnojmenné písně nacházející se na albu. Videoklip k tomuto songu má jen od srpna skoro 60 tisíc zhlédnutí. Skupina se zúčastnila i několika hudební festivalů, jako například Sázavafestu.

111

Zleva: Vác, Feri, Neubík.
Zdroj: archiv kapely Kyanid

 

 

 

Jak jste přišli na název vaší kapely?

Dřív jsme hodně poslouchali Metallicu, tak jsme počeštili název jejich pecky Cyanide.

Jaký byl váš úplně první koncert?

Hned poprvé jsme měli štěstí na plno lidí, kteří byli v „pařící” náladě. Koncert jsme si užili jak my, tak i diváci. Trému jsme samozřejmě měli, ale jinak se vydařilo vše tak, jak jsme si naplánovali.

Čím se inspirujete pro skládání dalších písniček?

Především vlastním životem, téměř jako každý, kdo skládá. Dále pak pocity a zážitky. Ty se odráží i v klipech. Nesmíme zapomenout ani na naše fanoušky, ti nám jsou obrovskou inspirací.

Váš nový klip Blonďatá má už přes 50 tisíc zhlédnutí. Objevují se i negativní ohlasy?

Ještě jsme se s nimi nesetkali. Přirozeně se naše hudba nemůže líbit každému. Avšak klip Blonďatá zatím sklízí úspěch a z toho máme obrovskou radost.

Objíždíte plno koncertů,  byli jste i na Tour Ekompilace Černá v Pošumaví, kde vystupovali například i Koblížci či Wohnout. Jak se vám hrálo?

Byly to úžasné koncerty. Pokaždé jsme si je velmi užili. Mezi kapelami panovala skvělá nálada. S některými jsme se znali z dřívějška, jako například právě s Wohnouty či Koblížky. O to to bylo příjemnější, že jsme se opět setkali a mohli probrat muzikantské věci (smích).

Co má společného rocková hudba a třídění odpadů? Již 5 let mnoho. Projekt Čistý festival motivuje návštěvníky festivalů a pořadatele k tomu, aby třídili odpad a udržovali areály čisté. Spojení rockových kapel, jejich fanoušků a třídění odpadů se osvědčilo, a tak společnost EKO-KOM přichází s novým projektem určeným kapelám. V rámci aktivit společnosti na podporu třídění odpadů proběhl ve všech krajích České republiky výběr kapel, kterým bude umožněno natočit svou tvorbu v nahrávacím studiu Franz Kavkaz. Z vybraných skladeb vzniklo společné CD, které bylo vydáno pod názvem Ekompilace.

Zdroj: www.ekompilace.cz

Zdroj perexové fotografie: archiv kapely Kyanid

Zdroj videa: youtube.com

Michaela Borkovcová

Michaela Borkovcová

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“ Albert Einstein

Zanechte komentář