Módní tipy z týdne módy

Krása a móda / 5.10.2013

Víme, co se bude nosit! A vy?

MBPFW máme již sice dávno za sebou, nicméně trendy, které přinesl, nás budou provázet celý následující podzim a zimu. Pro snazší orientaci jsme pro vás připravili tento článek, který z vás udělá skutečnou odbornici na následující fashion sezónu.

Kůže, hedvábí, satén…

Co se týče materiálů, jsou módní předpovědi poměrně jasné. Sázkou na jistotu je jednoznačně kůže, která se objevovala hned na několika přehlídkách, v závěsu za ní je to pak hedvábí či satén. Kůži jsme mohli vidět jak v klasickém provedení kalhot či pouzdrových sukní, tak i v méně častých modelech jakými byly saka, šaty či topy. Netypické, ale přesto zajímavé, pak byly kožené oversized střihy. Hedvábí se vyskytovalo v kolekcích vzdušných, jemných a rozevlátých. Svým nositelkám propůjčí eleganci a nevinnost, ale zároveň poskytne také vytoužené pohodlí. V luxusnějších kolekcích pak byly k vidění i kožešiny v podobě límců či vest. Ty budou za všech okolností působit honosně, ať už je vezmete ke kabátku nebo ke kožené bundičce. V zimě jistě oceníme i pohodlný tvíd, který do modelů vnáší trochu pánského stylu, což bude dalším hitem nadcházející sezóny. Na pomyslném módním vrcholu se nadále udrží i krajka a šifon a nyní, v zimním období, samozřejmě různé úpletové materiály. Rozhodně však zkuste experimentovat a klidně kombinujte několik materiálů najednou. Váš outfit to ozvláštní a dodá na nové dimenzi.

Kůže ale i satén, to jsou materiály nadcházející sezóny. Zdroj: polyvore.com

Kůže, ale i satén – to jsou materiály nadcházející sezóny. Zdroj: polyvore.com

Barvy spadaného listí

Barevná paleta dominující nadcházející sezóně plně odpovídá současnému ročnímu období. V kolekcích se objevují syté barvy jako je hořčicově žlutá, tmavě zelená, tmavě modrá, petrolejovárudá. Obecně nešlápnete vedle, pokud zvolíte nějaký z teplých odstínů. Rozhodně se nebojte odvázat a nosit více barev najednou – omladí vás to a navíc rozzáříte šedou atmosféru sychravého podzimu. Nicméně nic nezkazíte ani tím, pokud sáhnete po nestárnoucí černéklasické bílé, které obzvlášť ve společné kombinaci vypadají velmi elegantně. Pokud pak černobílou kombinaci doplníte o nějakou třetí barvu, budete působit vesele a originálně. Ve vzorech pak vedou jednoznačně květinové motivy spolu s těmi geometrickými a také s kohoutí stopou.

Nebojte se barev a udělejte si veselý podzim! Zdroj: polyvore.com

Nebojte se barev a udělejte si veselý podzim! Zdroj: polyvore.com

Rozevláté i nařasené

Pokud se rozhodnete zainvestovat do volných rozevlátých šatů, blůz či sukní, rozhodně neprohloupíte. Právě vzdušné a splývavé modely budou v následující sezóně velmi trendy. Kromě toho se na scénu vrací sukně a šaty alá 50. léta, které krásně zvýrazní pas a zakryjí širší boky. Vypadají tak velmi žensky a sednou skutečně skoro každému. Pokud však máte raději méně holčičí vzhled, i vy si najdete to své. Opět se totiž budou nosit velká ramena, a to ať už na sakách či blůzách, jež vám dodají více sebevědomý a nekompromisní vzhled. Moderní budou nadále i vysoké podrážky, především pak ty, které jsou po celé délce stejně široké. Do popředí se dostává i různé řasení, kanýry, nadrchané látky a 3D aplikace. Ty můžou působit velmi jemně a žensky, nebo mohou oděvům dodat masivnější vzhled. Je jen na vás, který styl zvolíte. V neposlední řadě bude stále módní i oversized střih, který se objeví nejen v podobě trik, ale například i kabátů či sak.

Vysoké podrážky i panenkovské šaty, vybrat si může skutečně každý. Zdroj: polyvore.com

Vysoké podrážky i panenkovské šaty, z nichž si může vybrat skutečně každý. Zdroj: polyvore.com

Nestihli jste letos MBPFW? Nezoufejte, všechny přehlídky jsme pro vás pečlivě sledovali a každý den přinášeli nové reportáže!

DEN PRVNÍodpolední a večerní program.

DEN DRUHÝ: odpolední a večerní program.

DEN TŘETÍodpolední a večerní program.

DEN ČTVRTÝodpolední a večerní program.

Střípky z MBPFW– to, co se do reportáží nevešlo.

Řídíte se módními trendy? Který z nich vás nadchl nejvíce?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář