Propadli jste internetovému seznamování?

Osobní rozvoj Vztahy / 11.10.2013

V dnešní době se můžou lidé seznámit i jinak než jen osobně, jak tomu bylo v minulosti. Propadli jste internetovému seznamování i vy?

Technika jde s dobou, takže ještě nějaký čas zpátky jsme na světě neměli telefony, počítače a už vůbec ne internet, ale dnes se můžeme chlubit všelijakými modely, které jsou ještě výkonnější než jiné atd. Ale je to opravdu to, co naše vztahové začátky potřebují? Opravdu se potřebujeme prvně seznámit přes internet a až pak se s člověkem sejít?

Na internetu své soukromí odhalujete cizím lidem. Dávejte si pozor! Zdroj: foter.com

Na internetu své soukromí odhalujete cizím lidem. Dávejte si pozor! Zdroj: foter.com

Osobní kontakt je lepší!

Víte proč? Protože když vás člověk poprvé spatří a začne s vámi komunikovat, tak máte jistotu, že jste ho zaujali a nějak okouzlili. Můžete se hned bavit o různých tématech, která vás spontánně napadnou. Taky hned poznáte, jestli si s daným člověkem máte co říct, protože pokud budete hodinu potichu, asi něco není v pořádku a můžete jít o dům dál. Výhoda osobního kontaktu tkví také v gestikulaci, mimice člověka, tohle přes internet nezažijete (vyjma Skypu a webkamery). Vždyť je úplně skvělé slyšet člověka se smát tomu, co jste právě řekli a vidět ho, jak je veselý. A hlavně slyšet ten hlasitý smích – ten se nevyrovná žádnému smajlíku a opravdové puse se žádná internetová nikdy nevyrovná, to se vám přes internet prostě nepodaří. Osobně se můžete lehce seznámit v práci, ve škole, v obchodě, ve frontě – je tolik míst a tolik způsobů. Nemusí být ten první kontakt pěkný (seznámíte se kvůli svému trapasu), ale nakonec z toho může vzejít krásný vztah.

Osobní kontakt není lepší!

Pro některé lidi osobní kontakt představuje riziko, že budou nervózní a tímpádem nikoho nezaujmou. Také se vám může stát nějaký trapas, při kterém vás uvidí právě ten člověk, který se vám líbí, a už se na něho neodvážíte promluvit nikdy.

Internetové seznamování je lepší!

I seznamování přes internet má své plusy. Nemusíte nikde chodit, ale sedíte v teple domova nebo kavárny. Nemusíte se milionkrát osobně spálit, abyste pak byli až znechucení a nikoho už nechtěli ani vidět. Můžete si dopisovat kdykoli a kdekoli (i přes SMS, pokud si vyměníte svá čísla) a i tímto způsobem zjistíte, zda vám ta osoba na druhé straně bude vyhovovat, nebo nebude. Najednou se taky můžete rozhodnout, že si už s daným člověkem nechcete psát, tak si ho odstraníte z přátel, dáte do ignore listu nebo cokoliv podobného. V tomhle je to jednodušší oproti osobnímu kontaktu. Tehdy byste možná ani nevěděli, co a jak to říct.

Hlídejte si své soukromí! Zdroj: foter.com

Hlídejte si své soukromí! Zdroj: foter.com

Internetové seznamování není lepší!

Na internetu najdeme i pár negativních věcí. Třeba to, že nikdy nemáte stoprocentní jistotu, s kým si vlastně píšete. I když vám dotyčný poslal fotku, tak to nemusí být on, vždyť na internetu stáhnete miliony fotek různých lidí. A za jednoho z nich se může dopisovatel na druhé straně vydávat. Cokoli vám osoba přes internet napíše, nemusí být vůbec pravda, vy nevidíte člověka na druhé straně, takže ani nevíte, jak se tváří, jestli si z vás náhodou nedělá legraci. A co když je právě ta osoba, se kterou si píšete, nějaký vrah nebo nějaký násilník, co si hledá jen další oběť? Internet je celkově zrádný. I SMS. Když vám někdo napíše větu: „Děkuji pěkně.“, víte, jestli to myslel dotyčný ironicky nebo opravdu pěkně? Nevíte. A kvůli nedorozumění vznikají hádky, spory a neshody. Bohužel.

Jak se seznámit:

• být pozitivní

• být otevření rozhovorům

• být společenští

• být často venku a ne u počítače

• chodit za kulturou

Srovnáním osobního kontaktu a internetového seznamování jsme došli k závěru, že osobní kontakt je ta lepší možnost, ačkoliv se většina z nás bojí a stydí poznat někoho právě tímto způsobem. Ale věřte, že to je i bezpečnější, než se s někým domlouvat a nakonec skončit špatně.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář