Scar the Martyr vydávají debutové CD

Hudba Kultura / 29.9.2013

Scar the Martyr je hudební projekt několika velikánů, kteří se rozhodli přinést světu více, než přinášejí prostřednictvím svých domovských kapel.

Jak praví jedno přísloví: „Když potká sob soba, mají radost oba, když se sejdou tři sobi, tak se radost násobí.“ A pokud jsou ti sobi přední rockoví a metaloví hudebníci, tak mají radost i mraky fanoušků po celém světě.

Nápad se zrodil v hlavě bubeníka a svátečního kytaristy Joeyho Jordisona. Ten mimo svůj dnes už téměř mrtvý projekt Murder Dolls působí již dlouhá léta v iowské metalové legendě SlipKnoT. Joey zvedl telefon, obvolal pár známých a ve spolupráci s dalšími slavnými jmény dal dohromady pětičlenné seskupení s názvem Scar the Martyr.

Debutové album, které spatří světlo světa 1. října, složil se zpěvákem Henrym Derekem. Kytarových partů se ujali Jed Simon, kterého můžete znát z kapely Strapping Young Lad, a Kris Norris z Darkest Hour. Pátým a posledním členem Scar the Martyr je klávesista Chris Vrenna, jehož osud je velice podobný s Joeyho. Oba mají svou domovskou kapelu někde na pomezí fungování a nefungování. Tedy stejně jako se ke tříletému zimnímu spánku uložili SlipKnoT, tak si s novým albem dávali hodně načas i Chrisovi Nine Inch Nails.

Z prvního alba Scar the Martyr jsou venku teprve dvě skladby, ale management neztrácí čas. Kapela má již teď za sebou společné turné s kapelou Danzig po Kanadě a naplánované další, maximálně nabité, po Spojených státech a Velké Británii.

Promo fotka kapely Scar the Martyr k připravovanému albu. Zdroj: facebook.com

Promo fotka kapely Scar the Martyr k připravovanému albu. Zdroj: facebook.com

Jak s určitostí víme, v hudebním, a převážně metalovém průmyslu platí: „Když jde něco těžko zařadit, napíšeme tam heavy metal.“ Tohle tvrzení platí i pro Scar the Martyr, kteří se na spoustě webových stránkách objevují právě jako heavy metalová kapela. O tom, zda je to pravda nebo ne, se přesvědčte z následující ukázky:

Zdroj videí: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: facebook.com

Aneta Gregorová

Aneta Gregorová

Zanechte komentář