Hrátky s ohněm aneb Little Inferno

Technologie / 5.12.2012
Nová hra od designerů velmi oblíbené hry World of Goo je o pálení předmětů v kamnech.

Venku je mráz

Děti víte co je zábavnější než hrát si s hračkami? Je to přece pálení hraček v kamnech. Stále sněží a my nevíme proč. Není však důvod k panice. Jen si sedněte ke kamnům a spalte všechny své hračky a zůstaňte v teple. Toto je příběh Little Inferna v kostce.  Příběh se zde odehrává ve formě dopisů, které vám posílá vaše sousedka.

Hlavně bezpečnost

Pálení hraček

Little inferno nemá žádný časový limit. Žádné body ani žádné nepřátele. Jedinou náplní hry je pálení věcí. Jediné co v této hře budete dělat je přetahovat věci z inventáře do kamen a pálit je. Z každého spáleného předmětu vypadne víc peněz, než stál, a za ty peníze si můžete dokoupit další hračky. (To přece dává smysl, ne?)

Dále pokud spálíte více věcí, které spolu nějak souvisí najednou, tak můžete udělat kombo. V Little Infernu postupně pálíte věci ze sedmi různých katalogů (každý je věnován nějakému tématu). K otevření nového katalogu vždy potřebujete určitý počet komb a spálit vše z předchozího katalogu aspoň jednou. Jedinou nápovědu k těmto kombinacím jsou jejich názvy (například Movie Night je Kukuřice + Televize).

Zde se nakupují věci na pálení

Ano, to je vše

Sice postupné pálení věci je celkem i zábava, jelikož spousta předmětů často vtipně s ohněm reaguje, ale že by to byla nějaká pořádná náplň hry, to se říct nedá. Hra je bohužel i velmi krátká (já osobně jsem jí dohrál za 2,5 hodiny). Celkově nezáživné a velmi slabé.

Pokud později však vyjde verze i na chytré telefony za přijatelnou cenu, tak můžu vřele doporučit, protože na ně Little Inferno patří.

Perex a obrázky jsou ze stránky Little Inferna na Steamu.

Michal Svoboda

Ve svých článcích se budu hlavně zabývat nezávislými hrami. Mezi mé záliby patří počítačové a deskové hry, vystřihovánky a anime.

Zanechte komentář