Triky s make-upem

Krása a móda / 3.10.2013

Chcete v obličeji vypadat hubenější? Pohrajte si s make-upem!

Make-up už dávno není jen záležitostí tónování pleti či zakrývání všelijakých nedostatků a neduhů. Stačí si osvojit několik triků a rázem můžete mít štíhlejší obličej, užší nos či výraznější lícní kosti. Nevěříte? Pak čtěte dál a zjistíte, jak je to snadné.

Základ: Správná výbava

O tom, že make-up je lepší nanášet štětcem, byla řeč již mnohokrát. A určitě také nemusíme připomínat, že je nutné je pravidelně umýt (postačí 1krát do týdne).  Pokud vám však nevyhovuje štětec, sáhněte po houbičkách či populární make-up sponge. Tuhý make-up je ale lepší nanášet prsty, protože se díky teplotě těla lehce rozteče a nebude pak na obličeji vytvářet efekt masky.

Velkým problémem je často výběr správného make-upu. Pokud jde o konzistenci, snažte se vybírat co nejlehčí, tedy tekuté či pěnové přípravky, abyste nevypadala jako maska. Nedostatky pak snadno zamaskujete pomocí kvalitního korektoru či kamufláže.

Správné nástroje jsou důležité. Zdroj: polyvore.com.

Správné nástroje jsou důležité. Zdroj: polyvore.com.

Tekuté a pěnové make-upy či BB krémy je dobré před použitím protřepat, jelikož barevné pigmenty mají tendenci usazovat se na dně tubičky.

Kamenem úrazu pak ale bývá odstín. Jak ho správně vybrat? Pamatujte, že vaše pleť se v průběhu roku mění, pořiďte si tudíž dva odstíny (jeden na zimu, druhý na léto). V přechodném období je snadno smícháte. Při výběru nového make-upu nezkoušejte na ruku, ale na obličej! Odstíny pak porovnejte venku na denním světle, zářivky v obchodech totiž často pohlcují barvu.

Dalším krokem je výběr pudru. Jestliže si nechcete kupovat na každou sezonu jiný odstín, nebo si prostě nejste jitá, kterým vám nejlépe sedne, sáhněte po průsvitné variantě. Ta totiž sedne každé pleti a navíc nezmění barvu pokladu.

Najděte vhodný make-up pro svou pleť. Zdroj: poyvore.com.

Najděte vhodný make-up pro svou pleť. Zdroj: polyvore.com.

Vykouzlete si štíhlejší obličej

Základem je očištěná a hydratovaná pleť. Obličej jednoduše opláchněte pleťovou vodou či použijte vlhčené ubrousky. Poté sáhněte po svém oblíbeném hydratačním krému. Vyčkejte alespoň 60 vteřin, než se vstřebá, make-up se tak bude lépe nanášet.

A nyní k samotnému líčení. Pokud chcete obličej opticky protáhnout, naneste na střed obličeje světlejší tón make-upu, na vnější část obličeje (od spánků až do středu tváří) pak naneste tmavší odstín, který  můžete navíc poprášit bronzerem.

Zvýrazněte lícní kosti

Jde v podstatě o další způsob, jak opticky zeštíhlit obličej. Spočívá v tom, že těsně pod lícní kosti nanesete štětcem bronzer v tmavším odstínu. Pokud máte oválný obličej, použijte tvářenku a naneste ji od spánků směrem dolů. Obličej se hezky protáhne.

Z vizážistické praxe. Zdroj: polvore.com.

Z vizážistické praxe. Zdroj: polyvore.com.

Jak opticky zmenšit nos?

Velký či široký nos trápí kdekoho. To ale rozhodně není důvod jít hned pod kudlu. Stačí ho jen šikovně nalíčit. Pro jeho „zeštíhlení“ použijte tmavší make-up či lehký korektor a naneste ho na strany nosu. Pokud chcete, aby navíc vypadal celkově menší, naneste trochu barvy i na jeho špičku. Nezapomeňte ho dobře rozetřít a přepudrovat.

Co s dvojitou bradou?

Široká brada způsobuje, že celková postava vypadá silnější, než ve skutečnosti je. Přitom si stačí trochu pohrát s make-upem a rázem „zhubnete“ pár kil. Na pleť pod bradou naneste tmavší make-up, než používáte na zbytek obličeje. Na hranu brady (čelist) pak naneste naopak barvu světlejší.

Jaké jsou vaše oblíbené make-up triky?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář