Novinky u Magic Boxu: Září zakončíme s klasikami

Film Kultura / 30.9.2013

Na poslední zářijový týden si pro nás Magic Box připravil hned několik DVD novinek. Nahlédněte s námi mezi ty nejzajímavější.

Tento měsíc společnost Magic Box nepochybně nadchne hlavně příznivce klasiky. Zvláště pak, pokud jste obdivovateli milé a líbivé herečky zdobící plátna padesátých a šedesátých let – Audrey Hepburn. 25. září Magic Box vydává edici tří DVD s touto filmovou ikonou, ve které se můžeme těšit na filmy Jak ukrást Venuši, Zlaté věže a Dva na cestě.

Ukradené umění, vychytralý úředník a romantický příběh

Oblíbenou Audrey Hepburn známe také ze snímků Snídaně u Tiffanyho či Sabrina. Zdroj: magicbox.cz

Oblíbenou Audrey Hepburn známe také ze snímků Snídaně u Tiffanyho či Sabrina. Zdroj: magicbox.cz

V prvním snímku, kultovní americké komedii z roku 1966, se Audrey, jakožto dcera významného padělatele obrazů Nicole, točí kolem prohnaného zloděje Simona Dermottasošky Celliniho Venuše. Marně se snaží zabránit zneuctění svého otce, a tak zmíněnou sošku ukradne a se svým zločinem se svěří zloději. Ten se odhaluje coby detektiv a odborník na zločiny, takže vydařená zápletka je vzápětí v plném proudu.

Druhým snímkem nás bude opět provázet nějaká ta zlodějina, tentokrát však v podobě bankovního úředníka, jenž se rozhodne do Francie propašovat ryzí zlato, a to v podobě Eiffelovek prodávaných jako suvenýry. Vcelku reálný nápad se ale mění v čím dál tím absurdnější komedii ve chvíli, kdy se úředník rozhodne se zdvořilostí gentlemana vykrást banku, v níž celé roky pracoval, a kdy se šest již zmiňovaných těžítek dostává do rukou policie. O pobavení tak rozhodně není nouze a s líbivou tváří Audrey Hepburn, jež se na plátně tu a tam mihne, už nezbývá, než se těšit na třetí film Stanleyho Donena.

Ona zpívala, on byl architekt a jejich láska zakořenila, když se poprvé potkali ve Francii. Romantické drama nás však posouvá od idealistického příběhu o dvacet let dopředu, kdy je vše dávno v troskách a dvojice se snaží poslední zbytky své lásky zachránit. Retrospektivní vyprávění plné milých i nuzných chvil rozhodně ani po necelých padesáti letech neomrzí.

Mladho architekta po boku Audrey Hepburn ve filmu ztvárňuje Albert Finney. Zdroj: nnm.me

Mladého architekta po boku Audrey Hepburn ve filmu Two For The Road ztvárňuje Albert Finney. Zdroj: nnm.me

Další přísun klasiky z marockého přístavu

Film Casablanca je také držitel 3 cen Akademie včetně Nejlepšího filmu. Zdroj: magicbox.cz

Film Casablanca je také držitelem 3 cen Akademie včetně Nejlepšího filmu. Zdroj: magicbox.cz

S Audrey Hepburn však klasika od Magic Boxu nekončí a DVD bestsellerů vám bude nabídnuto ještě několik. Ze starších snímků se například dočkáme renomovaného filmu Casablanca z roku 1942.

V době druhé světové války vlastní cynismem obrněný Američan Rick noční bar v samém středu Casablanky. Tam za ním přichází Victor Laszlo i se svou ženou Ilsou, když na útěku před gestapem potřebují opatřit víza do USA. Rick v Ilse okamžitě poznává svou bývalou přítelkyni a osudovou lásku, která ho tehdy v Paříži zanechala bez vysvětlení, a zanedlouho čelí dilematu mezi láskou, postupně odkrývanou minulostí a všudypřítomným nebezpečím. Tento romantický kousek byl oceněn nejedním Oscarem a nepochybně patří do každé kultovní filmotéky.

Walta Kowalského ve snímku Gran Torino ztvárňuje Clint Eastwood. Zdroj: magicbox.cz

Walta Kowalského ve snímku Gran Torino ztvárňuje Clint Eastwood. Zdroj: magicbox.cz

Předsudky, auťák i dramatická prozření

Psychologické drama plné předsudků a zatrpklosti starého veterána, jeden z neoblíbenějších snímků amerického plátna vůbec. I Gran Torino patří mezi aktuální nabídku Magic Boxu. Ať už jste s tímto kouskem obeznámeni či ne, jeho zhlédnutí určitě stojí za to – však také cen posbíral habaděj. Válečný veterán Walt Kowalski, jenž v kostech cítí, jak mu moderní svět utíká, bojuje každým dnem jak s hluboce zakořeněnými předsudky, tak se sousedy nejrůznějšího původu. A právě jeden z nich se mu pokusí ukrást milovaný sporťák Gran Torino, aby tak docílil větší popularity. Příběh mladíka, který je povinen svůj čin odpracovat ve prospěch okolí pod dohledem starého Walta, jenž postupně prozírá a nahlíží na svět a sousedy jinýma očima, ztvárnil režisér Clint Eastwood roku 2008, přičemž dodnes se film například na csfd.cz těší 90% uživatelské oblíbenosti.

Právničina v rukou samotného ďábla

Film Ďáblův advokát byl natočen v roce 1997. Zdroj: magicbox.cz

Film Ďáblův advokát byl natočen podle předlohy Andrewa Neidermana. Zdroj: magicbox.cz

V dalším kousku si na své konečně přijdou i milovníci něčeho temnějšího a mysterióznějšího. Drama Ďáblův advokát od režiséra Taylora Hackforda vypráví o příběhu mladého právníka, jenž ještě nikdy neprohrál svůj případ a také si za tím pyšně stojí. Když se shodou okolností ocitá v prostředí plném nekalých praktik, s osvobozením nejednoho vinného jeho sebevědomí ještě více stoupá. Nový šéf však zná peklo lépe než jeho jmenovec. Děj graduje do stále děsivějších a katastrofičtějších mezí, v nichž nakonec právník nehraje už jen o svobodu, nýbrž o svou vlastní duši. Tu správnou tvář filmu vdechlo zejména brilantní herecké obsazení – setkáme se zde s ďáblem Al Pacinem, právníkem Keanu Reevesem nebo s Charlize Theron.

Huga máte možnost shlédnout jak na DVD, tak i na Blu-ray. Zdroj: magicbox.cz

Huga máte možnost zhlédnout jak na DVD, tak i na Blu-ray. Zdroj: magicbox.cz

Hodiny, vynálezy a zvláštní tajemství

Poslední snímek, který vám představíme, bude daleko klidnějšího a odpočinkovějšího rázu než ty předchozí. Rodinný a dobrodružný film Hugo a jeho velký objev vás zavede na pařížské nádraží, kde se modrooký osiřelý klučina prohání za velikými hodinami s hromadou všelijakého nářadí v kapsách. S vynalézavostí a starým bločkem plným nákresů, který zdědil po tátovi, doufá, že se mu jednou podaří najít klíč a oživit starého robota. Zvědavost a pátrání jej tak přivedou k nerudnému prodavači hraček a jeho svěřenci, u kterého shodou okolností nalézá nejen klíč i s odpovědí, ale také další nerozluštěná tajemství. Společně pak tato dvojice dál pátrá po záhadách mechanického robota i jeho adoptivních rodičích. S oběma chlapci společně zažijete příjemná dětská dobrodružství, navíc v kouzelné atmosféře.

Ačkoli by mohly námi představené snímky nadchnout většinovou část publika, Magic Box ke konci září dává na výběr ještě daleko více. Pro vás jsme vybrali ty nejzajímavější kousky, avšak těšit se můžete například i na tyto filmy: Přelet nad kukaččím hnízdem, Robin Hood: Král zbojníků, Nelítostný souboj, Diktátor nebo Carrie. Celou nabídku pak naleznete na stránkách Magic Boxu.

Zdroj perexové fotografie: wallpaperhdphoto.com

Nikola Greplová

Nikola Greplová

Studentka všeobecného gymplu s kreativními tendencemi, pozitivním smýšlením a spoustou neuspořádaných snů a plánů. Milovník trefných slov, cizích krajů, nových zkušeností, příjemné společnosti, výstižných citátů, podnětných rozhovorů a umění všeho druhu i formátu. Vyznavačka nemožnosti dostatečně charakterizovat svoji osobu v malém, sotva pětiřádkovém, rámečku.

Zanechte komentář