Rozjeďte to na prknech, jež znamenají svět

Krása a móda / 30.9.2013

Na divadlo pro tentokrát zapomeňte. Vyrážíme do ulic – na skateboardech!

Skateboarding už dávno není jen sport. Je to životní styl. Kdo se do něj jednou zamiluje, je už navždy ztracen. Kromě dobrého prkna, helmy a chráničů by každý skater neměl zapomínat ani na vhodné oblečení a obuv.

Absolutně základním pravidlem pro oblékání při jakémkoliv pohybu je to, že se musíte cítit příjemně; nikde vás nesmí nic škrtit a omezovat. Především u skateboardingu je dobré myslet i na případné pády, takže oblečení by vás mělo chránit i před jemnými odřeninami. Z toho důvodu je lepší, minimálně pokud s ježděním právě začínáte, volit např. dlouhé kalhoty a triko s dlouhým rukávem.

Skejťačka

Skateboarding rozhodně není jen mužskou záležitostí. Zdroj: transworld.net

Naprosto nepostradatelné jsou kvalitní boty. Musí být dostatečně flexibilní, aby vám dovolovaly co největší rozsah pohybu a vy jste se cítili s prknem doslova srostlí, a zároveň musí být pevné a stabilní, aby vám dobře držely nohu. Značka Converse proto přichází v sezóně podzim/zima 2013/14 s novou kolekcí semišových bot CONS Skateboarding, která spojuje všechny požadavky skaterů na pružnost i podporu bot.

Jak už je tomu u Converse zvykem, po oblíbených řadách All Star, One Star nebo Chuck Taylor dostaly svá jména i tenisky ze série CONS Skateboarding. Vybírat můžete z černobílé klasiky Tobin, černočervených nebo šedobílých Gates nebo námořnických Badge II.

Boty Converse Cons Skateboarding Badge II

Námořnické provedení bot Badge II. Seženete je za 1799,-. Zdroj: converse.com

Boty Converse CONS Skateboarding Gates

Boty ze série CONS Skateboarding s názvem Gates v černočervené barvě se prodávají za 1899,-. Zdroj: converse.com

 A co vy? Máte už svoje oblíbené kecky na prkno? A na další sporty?

Pokud ještě ne, dbejte při jejich výběru především na to, aby byly pro vaše nohy dostatečnou oporou (z anatomicky netvarovaných bot vás budou bolet chodidla, což může v budoucnu vyústit v mnohem závažnější problémy), pevně držely vaši nohu (a tak alespoň částečně předcházely úrazům typu vyvrtnutého kotníku) a byly pohodlné tak, že ani nebudete vědět, že je máte na sobě.

Zdroj perexové fotografie: skate4fun.estranky.cz

Zdroj videa: youtube.com

Irena Točíková

Irena Točíková

Milovnice adrenalinových sportů a vášnivá pěstitelka dýní Hokaido. Nesnáší výraz "mraŽák".

Zanechte komentář