Místo dárků věnujte lásku

Osobní rozvoj Vztahy / 3.12.2012

Blíží se Vánoce! Už jste tedy přemýšleli nad tím, čím letos obdarujete svou drahou polovičku?

Není vždycky pravda, že při výběru dárků pamatujeme na potřeby toho druhého. Nakupujeme většinou to, co se líbí nám nebo co bychom chtěly, aby náš partner vlastnil. Nesnášíte jeho styl oblékání, který se vztahuje pouze na sportovní oblečení? Koupíte mu tedy k Vánocům košili. Líbí se vám, když je muž hladce oholený? Darujete tedy svému partnerovi nový holicí strojek. Ničeho se neděste! Platí to i oboustranně. Ačkoliv ví, že nerada nosíte tanga, stejně vám je koupí a vy si je budete muset obléknout, protože mu tím uděláte radost.

Vánoce jsou tak trochu vyděračská záležitost typu: Pokud mě máš rád, tak to uděláš. Co tedy koupit, abychom byli oba šťastní a veselí?

nákupní centrum

Nákupy ve dvou jsou zábava, pokud jdete s kamarádkou. Zdroj: sxc.hu

Nákupy ve dvou?

Existuje spousta párů, které si na Vánoce už nehrají. Dárky jsou dopředu smluvené, někdy i spolu kupované. Naše redakce však radí: Rozhodně nechoďte na nákupy spolu! Proč? Muži totiž většinou vchází do obchodu s vidinou toho, co si koupí a jak mají v plánu, tak také učiní. Jejich doba nákupu tedy trvá maximálně hodinu.

Ženy jsou v tomto případě jiné. Podobně jako muži ví, co by si chtěly odnést, ale jejich nakupovací strategie je úplně odlišná. Nejdříve zavítají do obchodů, kde se to hemží červenou barvou s nápisem VÝPRODEJ, SALE apod. Poté projdou VŠECHNY obchody, kde zjistí, že se jim nic nelíbí, nehodí, nebo si prostě nákup musí ještě nechat projít hlavou. V závěru tedy odchází s prázdnou nebo s něčím úplně jiným, než kvůli čemu do obchodu zavítaly. Následně jejich partneři zuří, protože byli nuceni strávit odpoledne v davu lidí, v neúprosném vedru, a to dokonce bez možnosti posedět si někde u piva. Pokud tedy chce muž potěšit svou partnerku a koupit jí například nějaký šperk, musí být hodně trpělivý anebo namazaný. Žena totiž běhá od jednoho zlatnictví k druhému a nic jí nepřijde adekvátní, hezké, nebo kdy už ano, tak rozhodně ne pro partnera cenově dostupné.

svíčky

Zapomeňte na vánoční shon! Užijte si tenhle čas podle svého. Zdroj: Photl.com

Kolik stojí láska?

Když darujete své partnerce tablet nebo nějaký hodně drahý a cenný dárek, budete od ní očekávat něco víc než jen ponožky a deodorant. Kolik peněz tedy utratit, aby vaše drahá polovička byla spokojená, ale abyste z toho taky něco měli? Především si vzájemně určete limit. Vyhnete se podobným trapasům, kdy jste si něco dlužni. Pokud chcete být originální, ale jste doslova švorc, zavítejte na slevové portály. V nabídce se vám objeví různé masáže, zážitky, vstupenky, ale i oblečení, šperky apod. Najdete zde hlavně víkendy pro dva, které nabízí víc než jen možnost utéct z domu před předvánočním úklidem. S nákupem takového pobytu dostanete šanci strávit společné chvíle. Na druhou stranu, i takový víkend pro dva může být zkouškou pro vztah. Pokud tedy jste oba tvrdohlaví, a jeden jede za účelem lyžovat a druhý kvůli romantice, darujte si raději k Vánocům kosmetiku.

All I want for Christmas is YOU

Takže, co koupit, abyste potěšili drahou polovičku, neutratili moc peněz, bylo to k užitku i vám, ale zase ne moc, aby to neprokoukla? Naše rada zní: buďte spolu. Zajděte si na vánoční trhy, nasajte vánoční atmosféru a trochu toho punče. Až vám bude zima, tak se zachumlejte do peřin a pořádně se zahřejte. Dámy, především nepodceňujte moc sexy prádla – dělá totiž s muži divy. Pánové, ve světle svíček se vám bude líbit každá žena.

prsa

Kupte si sexy prádlo! Zdroj: photl.com

Jestli se tedy rozhodujete, co koupit k Vánocům svým blízkým, nedělejte si s tím zas tak těžkou hlavu. Oni jsou na tom nejspíš podobně. Nezáleží, jak bude dárek drahý nebo originální, ale především, že bude od vás. Nejedná se totiž o dárek jako předmět, ale spíš o symbol vyjadřující lásku a vděčnost, že toho člověka máme u sebe. Darujte si tedy letos k Vánocům to nejcennější!

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Marie Kurzoková

Marie Kurzoková

"Každý svou cestou...láska není nic pro nás, slabší povahy...nestaví ani na znamení a život je jen pro vrahy. Zabij mne, prosím! Abych ožil...láska je smrti oslava. Po kapkách krev mi vlévá do žil a po litrech ji odsává." J.H.Krchovský

Zanechte komentář