Nejkrásnější výhled na Ústí nad Labem nabízí Větruše

Cestování / 28.10.2013

I opomíjené Ústí, město na severu Čech, je bohaté na historii a kulturu. Přijďte se přesvědčit.

Ústí nad Labem má pověst ušmudlaného, nehezkého města plného nemilých vůní a architektury. Leč poznáte-li Ústí blíže, uvidíte, že nabízí více než jen pohled na komunistické budovy a městské části s vysokou kriminalitou.

Krásnou ukázkou je před pár lety opravený výletní zámeček Větruše, který se tyčí na skále nad městem. V zámečku si můžete dopřát nejen oběd, ale i kávu se zákuskem či si zatančit na plese. Turisté jsou lákáni zejména výhledem. Ten vám nabídne celé město jako na dlani. A zavítáte-li sem po setmění, osvětlené Ústí vyvolá romantické pocity i v tom největším tvrďákovi.

Výhled na Ústí nad Labem. Zdroj: Wikimedia Commons, karelj

Výhled na Ústí nad Labem. Zdroj: Wikimedia Commons, karelj

Výhled není samozřejmě to jediné, co vás tu čeká. Navštívit můžete rovněž bludiště. A to nejen venku, přírodní, ale i interiérové, které je plné pokřivených zrcadel a užijete si tu tak mnoho srandy. Chodby jsou navíc vyzdobené fotografiemi a obrazy, které dokumentují historii města.

Po svých nebo lanovkou?

Cesta na skálu je možná dvěma způsoby. Větruši můžete navštívit tradičně po svých, přičemž cesta je velmi příkrá a zaručuje, že i ve velmi chladném počasí se zahřejete. Druhou variantou je užití lanovky. Ta byla znovuobnovena teprve v loňském roce a slibuje příjemný zážitek. Jezdí každý den mezi osmou hodinou ranní až desátou večerní, a to v patnáctiminutovém intervalu. Nástupním místem lanovky je obchodní centrum Fórum.

Tak co, nalákali jsme vás k návštěvě tohoto univerzitního a rychle se rozvíjejícího krajského severočeského města?

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, SchiDD

Eliška Marková

Eliška Marková

Cestování, fotografování, běh a politika, to je moje!

Zanechte komentář